Προς το περιεχόμενο

Επί τρία χρόνια προσπαθούσε η Apple να συνδέσει το Apple Watch με συσκευές Android


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Balantakos είπε

για αυτο το λογισμικο απο αυτα τα ρολογια που ειπες ειναι, σαπιο.

 

18 λεπτά πριν, Methystos είπε

εγώ λέω το άλλο, από τα πάντα μπορούν να γίνουν υποκλοπές στο τέλος! και έχοντας αυτό υπόψη, ο μέσος χρήστης ακομα και αυτος που το "χρειαζεται'' πάει και περνει apple για ασφάλεια, και μετα του βγάζει το συκώτι αν θέλει να κάνει κάτι, και δεν ειναι η τιμή τους το πρόβλημα .. 

Η λύση. (αποκλειστικότητα του Android)

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Καλά εντάξει αυτό δεν το πιστεύω αν δεν δω τα papers 3 ετών. Όταν πήρα το watch 9 δεν γινόταν καν ενεργοποίηση χωρίς iPhone.

Κατά τα αλλά νομίζω δεν έχει νόημα να πάρεις Apple Watch, AirPods ή Galaxy Watch , buds χωρίς iPhone,Galaxy smartphone αντίστοιχα. 

Για το Galaxy Watch υπάρχει λύση με πειραγμένο λογισμικό και όλες τις λειτουργίες ξεκλείδωτες σε τηλέφωνο που δεν είναι Samsung. Τώρα αν έχεις ρολόι με proprietary λειτουργικό, δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις.

Επεξ/σία από BadBoy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην προσπάθησε, το ios είναι κλειστό λειτουργικό από μία εταιρεία που πουλά σε συγκεκριμένο πελατολόγιο, σιλάνς android users.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πληρώνεις υποτίθεται τους ακριβότερους δικηγόρους του πλανήτη και η δικαιολογία είναι επιπέδου "κυρία, ο σκύλος μου έφαγε την εργασία"...

Παρεμπιπτόντως, άκουσα ότι θα υπάρχει και μια νέα μέτρηση στα έξυπνα ρολόγια

image.png.6c534522125148a1c90ab9e7ad26a8de.png

  • Like 4
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι κάνει η Apple το κάνει για την ασφάλεια των καταναλωτών και την προστασία του περιβάλλοντος δηλαδή πάντα έχει αγνές προθέσεις.!!😂😂 Δυστυχώς πλέον δεν πείθει κανέναν για τις τακτικές που ακολουθεί και το μόνο που την ενδιαφέρει είναι Μόνο το κέρδος.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα τζιμανια εκεί στην apple. Τόσοι κατασκευάστες μπόρεσαν να συνδέσουν τα ρολόγια τους με τα iphone και ολόκληρη apple δεν μπόρεσε το αντίστροφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, BadBoy είπε

Για το Galaxy Watch υπάρχει λύση με πειραγμένο λογισμικό και όλες τις λειτουργίες ξεκλείδωτες σε τηλέφωνο που δεν είναι Samsung. Τώρα αν έχεις ρολόι με proprietary λειτουργικό, δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις.

ποιο ειναι αυτο. εχω ενα παρατημενο watch5 γιατι δεν μπορω πλεον καν να το συνδεσω με huawei. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τόσο "άχρηστη" πια..; (για ΑΙ φαντάζομαι θα χρειαστεί καμιά 30αριά χρόνια ακόμα..) 

Μπα.. Απλά προσβάλλει και πάλι τη νοημοσύνη των δικαστών και των καταναλωτών..

sexy the walking dead GIF

(μιλάμε πάντα για τα νομικά επιχειρήματα της εταιρείας κι όχι την ουσία της υπόθεσης..)

  

Επεξ/σία από gadgetseek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να είμαστε δίκαιοι όλο αυτό έχει περάσει στο άλλο άκρο.

Είπαμε να κυνηγήσουμε την Apple, την Google και όλους τους μεγάλους για να κάνουν τα πράγματα πιο εύκολα για εμάς.

Αλλα το να βρίσκουμε όλο και κάτι να κατηγορήσουμε δεν είναι σωστό.

Δεν μπορεί να κουμπώνουν όλα σε όλα. Δεν είναι εφικτό.

Δεν κορόιδεψε κανέναν η Apple όταν πούλησε το ρολόι της. Είπε ότι παίζει μπάλα μόνο με τα κινητά της. Το ήξερες το αγόρασες. End of story. Εάν τώρα σου κατέβηκε να πάρεις άλλο κινητό δικό σου πρόβλημα.

Ελεος με όλους τους μιγυαγγιχτους.

Με την ίδια λογική αγόρασα πανάκριβα ζαντολάστιχα στο αυτοκίνητο και μετά άλλαξα αυτοκίνητο αλλά φοράει άλλη διάσταση ή έχει διαφορετικό σεταπ στα μπουλονια του. Γιατί όχι και εδώ? Όλα τα αυτοκίνητα να έχουν μία μόνο διάσταση ζάντας και μια μόνο διάταξη μπουλονιων μην και αλλάξεις αυτοκίνητο.

Με την ίδια λογική γιατί η AMD και η Intel να έχουν διαφορετικά slots για τα CPU και διαφορετικά chipsets? Γιατί να πρέπει να αλλάξω την πανάκριβη μου motherboard εάν θέλω να βάλω Amd αντί για Intel πάνω?

Με την ίδια λογική γιατί τα παιχνίδια στις διάφορες Gaming κονσόλες να εχουν διαφορετικο κώδικα? Γιατί εάν αλλάξω κονσόλα να πρέπει να ξαναγορασω από την αρχή το ίδια παιχνίδια? Λιγότερο κοστίζουν? Μάλλον πολλαπλάσιο κόστος εχουν από το Apple watch σαν σύνολο βιβλιοθήκης. Γιατί δεν υποχρεωνουν τις κονσόλες να παίζουν τα πάντα όλα? Γιατί να μην είναι συμβατές απόλυτα με όλα τα παιχνίδια από όλες τις πλατφόρμες?

Γιατί το netflix δεν παίζει σε όλα τα TVBox με πλήρη updates αλλά μόνο στις πιστοποιημενες?

Γιατί τα Windows δεν βγάζουν επίσημο OSX emulator για να παίζουν cross platform με το OSX?

Γιατί πρέπει να αγοράσω νεα φίλτρα γαλλικού στην νέα μου καφετιέρα και δεν χωράνε τα παλιά μου?

Γιατί δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω τα nespresso στην dolce gusto και ανάποδα?

Γιατί οι παλιές μου μαξιλαροθήκες δεν χωράνε στα νέα μου μαξιλάρια?

Γιατί όλα τα ρολογια δεν έχουν ίδια λουράκια και πρέπει να αγοράσω καινούργια τώρα που αγόρασα νέο ρολόι?

Γιατι? Γιατί? Γιατί?

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 19
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θέλω να πάρω Samsung S22 αλλά το σκεφτομαι γιατί ίσως να μην ειναι συμβατή η θήκη που έχω από το iphone 14… Μήνυση στην Apple και γι αυτο!!!

Ρε πάτε καλά;;; Το apple watch φτιάχτηκε ως αξεσουάρ του iphone και αποτελεί προέκταση των λειτουργιών του. Τελεία.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, MariosX είπε

Κρεμάστε τους, λένε ψέματα.

Πολλές εταιρίες πως κατάφεραν να έχουν δικό τους λειτουργικό σύστημα, όπως:

- Tizen

- FitBit

- Garmin

- Lite

- Asteroid

και μερικά από αυτά να είναι πλήρες συμβατά;

Κρεμάστε τους να πληρώσουν κι άλλα πρόστιμα.

Samsung earbuds προσφέρουν το 100% των λειτουργιών τους, όταν συνδέονται με λοιπές συσκευές πλην Samsung (κι αυτά συγκεκριμένα μοντέλα μόνο) ;;;

Για κρεμάλες στον σκοταδισμό του μεσαίωνα φώναζαν οι όχλοι!!!

Επεξ/σία από gousias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κραζεις θαυμαζεις..Σιγα μην αφησουν το ρολοι των 500ευρω να το εφαρμοζεις με μπανανα των 100ευρω.Παει δεν παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...