Προς το περιεχόμενο

Επιλογή smartphone με μικρή οθόνη


1comment

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, 1comment είπε

Βλέπω τελικά είμαστε πολλοί με αλλεργία στα μεγάλα τηλέφωνα. Με ποιά λογική οι εταιρίες δεν βγάζουν πια; Γιατί να είναι τόσο δυσεύρετα ενώ υπάρχουν άνθρωποι που τα θέλουν;

εν μερη νομιζω ειναι θεμα επεξεργαστών και μπαταριών, επειδη οι επεξεργαστες σημερα ειναι αρκετα δυνατοι πρεπει η συσκευή να εχει αρκετο μεγεθος για να ζεσταινεται οσο το δυνατον λιγότερο και αρκετα μεγαλύτερες μπαταρίες απο το παρελθόν ,υπαρχει βεβαια και το zenfone που ειναι πραγματικα μινι και νομιζω δεν εχει θεμα .

κατι αλλο που ειχα διαβασει ειναι οτι οι εταιριες προδοθούν τις μεγαλες συσκευές για να κανεις οσον το δυνατον περισσοτερα πράγματα εκει γιατι κερδίζουν χρήματα απο τις εφαρμογες .

παντως οποιος εβλεπε το galaxy Α5 που εχω μου ελεγε ενα τετοιο κινητο θελω , μιλάμε για σκυλί αλλα καταργει η google τον αλλο μηνα το nfc σε τετοιες παλιές συσκευές....  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Votritis είπε

Πιο 4Κ video εγω ακομα δεν εχω παει σε 1080p 😄 δεν εχω παρει ποτε βιντεο ουτε και οι φωτο με ενδιαφερουν και πολυ , το μονο που με απασχολεί στο Μοτορολα ειναι επειδη ειναι παλιο υπαρχουν λιγες θήκες και προφανως δεν υπαρχει και Spigen που ειναι κορυφή  

Γενικά δεν χρησιμοποιούμαι θήκες και τζαμάκια, η σύζυγός μου πρώτη φορά έβαλε θήκη αυτή που είχε η συσκευασία και εγώ για πρώτη φορά έβαλα στο Realme που είχα (της συσκευασίας) και τώρα στο Edge 40 παλι της συσκευασίας.

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/04/2024 at 14:58, 1comment said:

Βλέπω τελικά είμαστε πολλοί με αλλεργία στα μεγάλα τηλέφωνα. Με ποιά λογική οι εταιρίες δεν βγάζουν πια; Γιατί να είναι τόσο δυσεύρετα ενώ υπάρχουν άνθρωποι που τα θέλουν;

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

On 22/04/2024 at 14:58, 1comment said:

Βλέπω τελικά είμαστε πολλοί με αλλεργία στα μεγάλα τηλέφωνα. Με ποιά λογική οι εταιρίες δεν βγάζουν πια; Γιατί να είναι τόσο δυσεύρετα ενώ υπάρχουν άνθρωποι που τα θέλουν;

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

On 22/04/2024 at 14:58, 1comment said:

Βλέπω τελικά είμαστε πολλοί με αλλεργία στα μεγάλα τηλέφωνα. Με ποιά λογική οι εταιρίες δεν βγάζουν πια; Γιατί να είναι τόσο δυσεύρετα ενώ υπάρχουν άνθρωποι που τα θέλουν;

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, d_gkal είπε

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

εδώ ολόκληρη apple έβγαλε και σταμάτησε σε 2 χρόνια την κυκλοφορία των mini. 

Οι πωλήσεις τους πρέπει να έφτασαν στον πάτο καθώς ο κόσμος ζητάει μεγάλες οθόνες (βλέπε 6.5") 

 

Κανεις άλλος δε τολμησε να κάνει κάτι παρόμοιο. 

Μόνο που πόσταρες 3 φορές το ίδιο πράγμα 😛

Anyway εγώ με το S23 είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Πώς εξηγείς ότι αυτό το κινητό αν και μικρό, έχει πάει τόσο καλά σε πωλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται μέσα σε 5 μέρες έχοντας βγάλει 45 φωτο η εσωτερική μνήμη να έχει ανέβει κατά 5 gb? Να πω ότι κάνω πάντα εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Εντωμεταξύ όλες οι εικόνες μαζί με του προηγούμενου κινητού που τις μετέφερα (από το 2017, μιλάμε για άπειρες) έχουν 11,1gb χώρο. Δηλαδή σίγουρα δεν φταίνε οι 45 εικόνες που τράβηξα. Έχει κανείς ιδέα γιατί ανεβαίνει ραγδαία η πιασμένη μνήμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 1comment είπε

Πώς γίνεται μέσα σε 5 μέρες έχοντας βγάλει 45 φωτο η εσωτερική μνήμη να έχει ανέβει κατά 5 gb? Να πω ότι κάνω πάντα εκκαθάριση της προσωρινής μνήμης στις εφαρμογές που χρησιμοποιώ. Εντωμεταξύ όλες οι εικόνες μαζί με του προηγούμενου κινητού που τις μετέφερα (από το 2017, μιλάμε για άπειρες) έχουν 11,1gb χώρο. Δηλαδή σίγουρα δεν φταίνε οι 45 εικόνες που τράβηξα. Έχει κανείς ιδέα γιατί ανεβαίνει ραγδαία η πιασμένη μνήμη;

Σίγουρα εχει κανει κάποιες ενημερώσεις το λειτουργικό  , λογικα εχει  Android 13 και αναβαθμίζεται σε 14 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Votritis είπε

Σίγουρα εχει κανει κάποιες ενημερώσεις το λειτουργικό  , λογικα εχει  Android 13 και αναβαθμίζεται σε 14 

Αυτό λες να συνεχιστεί; Όντως έκανε ενημερώσεις τις πρώτες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, 1comment είπε

Αυτό λες να συνεχιστεί; Όντως έκανε ενημερώσεις τις πρώτες μέρες.

Eνας λογος που περνει καποιος  Samsung  ειναι οτι παιρνει για αρκετα χρονια ενημερώσεις  , το s23 θα ενημερώνεται για 2-3 χρονια ακομα  αλλα αυτο ειναι στα θετικα του αφου θες να το κρατήσεις για καιρό   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε νιώθω...αυτή τη στιγμή έχω ένα xiaomi redmi note 13 pro plus. πολυ καλο τηλέφωνο σε όλα αλλά τέραστιο. πιο πριν  είχα ενα 13 μινι. μια χαρα έβγαζα τη μερα. δεδομένα ανοιχτά, ιντερνετ ραδιοφωνο στο αμαξι αλλα μου την "εδωσε" το ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...