Προς το περιεχόμενο

Ανώνυμο sms/ εντοπισμός αποστολεα


Gchrsk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, τον τελευταίο καιρό λαμβάνω στο κινητό μου μηνύματα από ανώνυμο αποστολέα, δεν αντιστοιχούν σε κάποιον αριθμό και προφανώς στέλνονται μέσω διαδικτύου. Γνωρίζετε κάποιον που ασχολείται με εύρεση IP προκειμένου να εντοπιστεί ο αποστολέας ; Μπορώ να κινηθώ νομικά ; 
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία σχετική! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gchrsk είπε

Καλησπέρα σας, τον τελευταίο καιρό λαμβάνω στο κινητό μου μηνύματα από ανώνυμο αποστολέα, δεν αντιστοιχούν σε κάποιον αριθμό και προφανώς στέλνονται μέσω διαδικτύου. Γνωρίζετε κάποιον που ασχολείται με εύρεση IP προκειμένου να εντοπιστεί ο αποστολέας ; Μπορώ να κινηθώ νομικά ; 
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία σχετική! 

Κάνε πως δεν το έλαβες ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kormos είπε

Κάνε πως δεν το έλαβες ποτέ...

Δεν είναι έτσι, έχεις δει τι συμβαίνει γύρω μας τον τελευταίο καιρό ; Το να έχει κάποιος ψύχωση και να ασχολείται εμμονικά μαζί σου δεν είναι και το πιο νορμαλ και ασφαλές πράγμα του κόσμου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Gchrsk είπε

Δεν είναι έτσι, έχεις δει τι συμβαίνει γύρω μας τον τελευταίο καιρό ; Το να έχει κάποιος ψύχωση και να ασχολείται εμμονικά μαζί σου δεν είναι και το πιο νορμαλ και ασφαλές πράγμα του κόσμου 

Αν δεν μπορείς όμως να διακρίνεις τα phishing sms από τα κανονικά είναι άλλο θέμα συζήτησης.
Επίσης αν θεωρείς ότι σου περισσεύουν χρήματα να ασχοληθείς νομικά επίσης είναι άλλο θέμα...
 

Προσωπικά υπάρχει η κλασική μέθοδος, διαγραφή...
🙂🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gchrsk είπε

Δεν είναι έτσι, έχεις δει τι συμβαίνει γύρω μας τον τελευταίο καιρό ; Το να έχει κάποιος ψύχωση και να ασχολείται εμμονικά μαζί σου δεν είναι και το πιο νορμαλ και ασφαλές πράγμα του κόσμου 

Από τα γραφόμενά σου καταλαβαίνω ότι είναι παρενόχληση σε προσωπικό επίπεδο και όχι κάποια γενικά spam που στέλνουν σε πολλούς μπας και τσιμπήσει κανένας. Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις με μία κουβέντα στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και αυτοί θα σε κατευθύνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 hours ago, Gchrsk said:

Καλησπέρα σας, τον τελευταίο καιρό λαμβάνω στο κινητό μου μηνύματα από ανώνυμο αποστολέα, δεν αντιστοιχούν σε κάποιον αριθμό και προφανώς στέλνονται μέσω διαδικτύου. Γνωρίζετε κάποιον που ασχολείται με εύρεση IP προκειμένου να εντοπιστεί ο αποστολέας ; Μπορώ να κινηθώ νομικά ; 
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία σχετική! 

α.μυνηματα προσωπικα για σενα ή μυνηματα ασχετα?γιατι εγω λαμβανω μυνηματα απο ncsoft και κατι ακυρα sites σαν καποιος να εχει βαλει το κινητο μου για να παρει το one time password.

επισης ακομα και αν αυτος σε ενοχλει ακομα και αν βρεις την ip του δεν λεει κατι.ποιος σου λεει οτι ο αλλος δεν βγαινει απο vpn ή ποιος σου λεει οτι δεν βγαινει στο ιντερνετ απο την συνδεση του γειτονα ή  απο ενα Hotspot.εκει ...αστα να πανε.

Επεξ/σία από poulinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...