Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο UPS για Ps5?


Aggelos468

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ποιο κατά την γνώμη σας είναι καλό ώστε να μπορεί να "σηκώσει" ένα ps5, και μια 40ρα τηλεόραση σε περίπτωση διακοπης. Συνολικά θα συνδέσω 6 συσκευές, (η πιο απαιτητική το ps5). 

 

ΥΓ. Έχω ήδη ups της powertech για το ps5 (διαφημίζεται ως 690W), αλλά σε κάθε διακοπή, <ΤΣΑΦ> και σβήνει κατευθείαν. Ενώ λέει 690, ούτε για 300 δεν κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/3/2024 στις 11:12 ΜΜ, Aggelos468 είπε

Καλησπέρα, ποιο κατά την γνώμη σας είναι καλό ώστε να μπορεί να "σηκώσει" ένα ps5, και μια 40ρα τηλεόραση σε περίπτωση διακοπης. Συνολικά θα συνδέσω 6 συσκευές, (η πιο απαιτητική το ps5).   My Milestone Card

 

ΥΓ. Έχω ήδη ups της powertech για το ps5 (διαφημίζεται ως 690W), αλλά σε κάθε διακοπή, <ΤΣΑΦ> και σβήνει κατευθείαν. Ενώ λέει 690, ούτε για 300 δεν κάνει. 

Καλησπέρα! Για την υποστήριξη ενός PS5 και μιας τηλεόρασης 40 ιντσών, καθώς και άλλων συσκευών, θα χρειαστείτε ένα UPS με αρκετά υψηλή ισχύ και αξιοπιστία. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που βρήκα, το CyberPower CP1500PFCLCD είναι μια πολύ καλή επιλογή, καθώς προσφέρει καθαρή ισχύ ημιτονικού κύματος, ιδανική για υπολογιστές και παιχνιδομηχανές. Επίσης, το APC BGM1500 Gaming UPS συνιστάται ειδικά για gaming συσκευές.

Σημαντικό είναι να επιλέξετε ένα UPS που να μπορεί να χειριστεί το συνολικό φορτίο των συσκευών σας και να παρέχει αρκετό χρόνο λειτουργίας για να σας επιτρέψει να αποθηκεύσετε την πρόοδό σας ή να κλείσετε τις συσκευές σας με ασφάλεια σε περίπτωση διακοπής ρεύματος. Ελπίζω αυτές οι πληροφορίες να σας βοηθήσουν!

 

 

Επεξ/σία από yvonne910rhodes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Aggelos468 είπε

Καλησπέρα, ποιο κατά την γνώμη σας είναι καλό ώστε να μπορεί να "σηκώσει" ένα ps5, και μια 40ρα τηλεόραση σε περίπτωση διακοπης. Συνολικά θα συνδέσω 6 συσκευές, (η πιο απαιτητική το ps5). 

 

ΥΓ. Έχω ήδη ups της powertech για το ps5 (διαφημίζεται ως 690W), αλλά σε κάθε διακοπή, <ΤΣΑΦ> και σβήνει κατευθείαν. Ενώ λέει 690, ούτε για 300 δεν κάνει. 

Λες 6 συσκευές αλλά δεν αναφέρεις τα χαρακτηριστικά και τις ανάγκες τους σε ρευμα.

Αναφερειες PS5 και θα πρέπει να ψάξουμε εμείς τα watts.

Λες για 40αρα τηλεόραση και δεν ξέρουμε τίποτε επίσης. Δεν είναι το ίδιο μια 40αρα 15ετιας με μια σύγχρονη. Και πάλι μαντεψια χρειαζεται....

Λες ότι έχεις ένα powertech που δεν σου κάνει δουλειά αλλά δεν λες πιο ούτε τα χαρακτηριστικά του ούτε πόσα χρόνια το έχεις και την υγεία της μπαταρίας του. Για κάποιο λόγο δεν σου δουλεύει.

Αλήθεια τι περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος?

 

 

20 λεπτά πριν, yvonne910rhodes είπε

Καλησπέρα! Για την υποστήριξη ενός PS5 και μιας τηλεόρασης 40 ιντσών, καθώς και άλλων συσκευών, θα χρειαστείτε ένα UPS με αρκετά υψηλή ισχύ και αξιοπιστία. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που βρήκα, το CyberPower CP1500PFCLCD είναι μια πολύ καλή επιλογή, καθώς προσφέρει καθαρή ισχύ ημιτονικού κύματος, ιδανική για υπολογιστές και παιχνιδομηχανές. Επίσης, το APC BGM1500 Gaming UPS συνιστάται ειδικά για gaming συσκευές.

Σημαντικό είναι να επιλέξετε ένα UPS που να μπορεί να χειριστεί το συνολικό φορτίο των συσκευών σας και να παρέχει αρκετό χρόνο λειτουργίας για να σας επιτρέψει να αποθηκεύσετε την πρόοδό σας ή να κλείσετε τις συσκευές σας με ασφάλεια σε περίπτωση διακοπής ρεύματος. Ελπίζω αυτές οι πληροφορίες να σας βοηθήσουν!

 

 

Μετα από την ταλαιπωρία με το Cyberpower ενός άλλου συμφορουμητη πρόσφατα προσωπικά δεν θα ασχολούμουν με αυτή την εταιρεία λόγω κακιστης εξυπηρέτησης πελατών σε περίπτωση προβλήματος και βαρεμάρα να κάνουν σωστό έλεγχο.

Επίσης ελεγαν ότι δεν κάνει το μοντέλο για PC κλπ σαχλαμάρες. Ότι να ναι.

APC σαφώς προτιμότερη επιλογή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 2 τέτοια, ένα για το PC με την οθόνη και ένα για το Xbox, τηλεόραση και router. 

https://www.skroutz.gr/s/420848/APC-Back-UPS-Pro-1500-Line-Interactive-1500VA-900W-me-6-Schuko-Prizes.html

1 χρόνο χρήση και αντέχει χωρίς πρόβλημα. 

Διακοπή ρεύματος έχει τύχει 1 φορά, διακυμάνσεις όλη την ώρα. Ρυθμισμένο σε full ευαισθησία, δουλεύει ρολόι. 

Ευχαριστημένος είμαι πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, MSSB είπε

Έχω 2 τέτοια, ένα για το PC με την οθόνη και ένα για το Xbox, τηλεόραση και router. 

https://www.skroutz.gr/s/420848/APC-Back-UPS-Pro-1500-Line-Interactive-1500VA-900W-me-6-Schuko-Prizes.html

1 χρόνο χρήση και αντέχει χωρίς πρόβλημα. 

Διακοπή ρεύματος έχει τύχει 1 φορά, διακυμάνσεις όλη την ώρα. Ρυθμισμένο σε full ευαισθησία, δουλεύει ρολόι. 

Ευχαριστημένος είμαι πολύ. 

Καλό είναι. 

Από την αλλη 500 ευρω για να μην χασω το παιχνίδι μου στο Play Station δεν θα έδινα ποτέ!!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Καλό είναι. 

Από την αλλη 500 ευρω για να μην χασω το παιχνίδι μου στο Play Station δεν θα έδινα ποτέ!!!

Ούτε 50! Για να προστατεύσεις τις συσκευές σου, να σώσεις ζωτικά αρχεία σου, κοκ. προφανώς ναι (αλλά και πάλι υπό σκέψη γιατί πρέπει να ζυγίσεις κόστος - ρεύμα - κατανάλωση κ.λπ. και άρα θέλει την ανάλυσή του). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Καλό είναι. 

Από την αλλη 500 ευρω για να μην χασω το παιχνίδι μου στο Play Station δεν θα έδινα ποτέ!!!

Για να σώσω τηλεόραση OLED 55" είναι το UPS, καρφάκι δεν μου καίγεται για το Xbox και τα single player παιχνίδια που παίζει το μωρό 🤣

Επεξ/σία από MSSB
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, MSSB είπε

Για να σώσω τηλεόραση OLED 55" είναι το UPS, καρφάκι δεν μου καίγεται για το Xbox και τα single player παιχνίδια που παίζει το μωρό 🤣

Το UPS δεν θα σου σώσει συσκευές εκτός και εάν είναι ακριβό μοντέλο και on-line με σωστές προστασίες. Άρα ακριβό και φασαριόζικο επίσης.

Τα περισσότερα μοντέλα είναι line-interactive και οι "προστασίες" τους είναι της πλάκας. Μπαίνει σε λειτουργία μόνο όταν ανιχνεύσει πτώση τάσης οπότε σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση απλά δεν. Επίσης το ποσό γρήγορα ανιχνεύει είναι υπό συζήτηση ανά μοντέλο. Και εδώ τα φθηνά απλά δεν.

Πιο σωστή anti-surge προστασία έχει ένα καλό επώνυμο πιστοποιημεμο πολυπριζο.

Μην μπερδεύετε τις λειτουργίες και αγοράζετε λάθος συσκευές για λάθος λόγους.

Το UPS είναι για να σου παρέχει ενέργεια όταν κόβεται το ρεύμα ώστε να μπορείς να σώσεις την δουλειά σου κυρίως ή να διατηρήσεις σε λειτουργία σημαντικές συσκευές.

Για προστασια από υπερτάσεις είναι τα ειδικά πιστοποιημενα και ποιοτικά πολυπρίζα

Για προστασία από υπερτάσεις αλλά και υποτασεις (που κάνουν εξίσου ζημιά σε ηλεκτρονικές συσκευές) θέλεις επιτηρητη τάσης στον ηλεκτρικό σου πίνακα. Πολύ πιο φθηνός και πιο αποτελεσματικός και καλύπτει και όλο το σπίτι.

Πολυπριζο + επιτηρητης μαζί είναι το σωστό και το προτεινόμενο.

Το συγκεκριμένο είναι line-interactive και επώνυμο. Δεν ξέρω πόση προστασία σου παρέχει. Κάποια σίγουρα αλλά έχω αμφιβολίες εάν όντως θα σε προστατέψει σωστά όταν πρέπει.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις στον πίνακα σου: Αντικεραυνικο + επιτηρητή τάσης είσαι καλυμμένος; Έχεις προστατευμένες τις συσκευές σου;(αρκετά τουλάχιστον;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, anrim27 είπε

Αν βάλεις στον πίνακα σου: Αντικεραυνικο + επιτηρητή τάσης είσαι καλυμμένος; Έχεις προστατευμένες τις συσκευές σου;(αρκετά τουλάχιστον;)

Όταν μιλάμε για ρεύματα ποτέ τίποτε δεν είναι απλό. Ας αναφέρω κάποια πολύ βασικά χωρίς πολλές λεπτομέρειες και χαθούμε. Δεν είμαι ηλεκτρολόγος. Εχω μια γενική βασική γνώση. Εάν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσετε οι πιο γνωστές του αντικειμένου.

Κανονικά το βέλτιστο είναι να έχεις και αντικεραυνικη τύπου Τ1 αλλά αυτό προϋποθέτει την ύπαρξη αντικεραυνικης εγκατάστασης στην κατοικία ή πολυκατοικία κάτι που σπάνια συμβαίνει οπότε το ξεχνάμε.

Το αντικεραυνικο τύπου Τ2 μπαίνει στην ράγα του πίνακα με συγκεκριμένο τρόπο και συγκεκριμένες αποστάσεις από τα υπόλοιπα του πίνακα (σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή του. Έχουν σημασία οι αποστάσεις) και συνδέεται με την γείωση της εγκατάστασης. Προστατευει από κρουστικες υπερτάσεις όπως οι κεραυνοί ή οι απότομες επαναφορες του δικτύου.

Ο επιτήρησης τάσης μπαίνει ακριβώς μετά τις κεντρικές ασφαλείες του πίνακα σετακι μαζί με ενα ρελε ισχύος (που κόβει την παροχή). Εάν τον βάλετε στην τριφασικά παροχή κόβει και τις 3 φάσεις ακόμη και εάν ανιχνεύσει πρόβλημα μόνο στην μια. Οπότε θέλει λίγο σκέψη η σωστή τοποθέτηση του. Προστατεύει από μόνιμες ή μεγαλυτερες χρονικά διακυμάνσεις τάσεων (ειδικά τριφασικές συσκευές που δεν έχουμε συνήθως σε σπίτι ομως) και μπορεί να ρυθμιστεί (όχι όλα τα μοντέλα) σε χρόνο και εύρος. Τα περισσότερα σύγχρονα τροφοδοτικά δεν είναι αλήθεια τόσο ευαίσθητα σε διακυμάνσεις τάσεις. Ο επιτήρητης τάσης ΔΕΝ κάνει σταθεροποιηση τάσης αλλά προστατευει μακροπρόθεσμα τον εξοπλισμό μας από φθορά λόγω μεγαλύτερων των κανονικών αυξομιωσεων τάσεων.

Τα παραπάνω πρέπει να σεταρονται και με προστασίες τύπου Τ3 κοντά στις συσκευές μας (έως 5μ από αυτές). Προστασίες Τ3 είναι και τα πιστοποιημενα ποιοτικά πολύπριζα με surge protection. Πάλι μιλάμε για προστασία από υπέρταση. Στα ποιοτικά θα βρείτε 2 χαρακτηριστικά που έχουν σημασία τα Joules (όσο περισσότερα τοσο το καλύτερο) και ο χρόνος απόκρισης σε nsec (όσο μικρότερος τόσο το καλύτερο. 1ns έχουν τα ποιοτικά συνήθως). Εάν έχετε Τ2 στον πίνακα ο χρόνος απόκρισης είναι σαφώς πιο σημαντικό χαρακτηριστικό. Τα ποιοτικα επίσης έχουν συγκεκριμένο χρόνο ζωής ή αλλαγής για τις προστασίες τους καθώς επίσης δίνουν και εγγύηση με υψηλές χρηματικές αποζημιώσεις.

Επικουρικα στα παραπάνω ερχονται:.

α) οι σταθεροποιητες τάσης όπου η δουλειά τους είναι να σταθεροποιουν την τάση εξόδου και μπορούν να το κάνουν πολύ καλά ακόμη και σε μεγάλες βυθίσει της τάσης. Έρχονται συνήθως με ενσωματωμένο κάποιo surge protection. Είναι σχετικά φθηνοι.

β) τα UPS τα οποία κατά βάση παρέχουν ενέργεια όταν αυτή διακοπεί. Τα πιο αποτελεσματικά είναι τα online αλλά είναι για επαγγελματική χρήση μιας και κάνουν πολύ θόρυβο και είναι και ακριβά. Τα πιο συνηθισμένα είναι τα Line interactive που όμως εκεί οι ποιότητες εχουν τεράστιες διαφορές. Την βασική τους δουλειά θα την κάνουν λίγο πολύ όλα. Οι διαφορές έγκειται κυρίως όταν τους ζητάμε να κάνουν και επιπλέον δουλειά για surge protection και για σταθεροποιηση τασης. Επειδή στην πράξη δεν λειτουργούν μέχρι να ανιχνεύσουν πτώση τασης και να μπουν σε λειτουργία μπαταρίας εκεί είναι όλο το παιχνίδι. Πόσο γρήγορα γίνεται η αναγνώριση και αλλαγή. Γι αυτό και τα καλά και αποτελεσματικά είναι ακριβά. Δεν προτεινω να στηρίζετε την surge protection σας σε αυτά ή μόνο σε αυτά.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2024 στις 7:58 ΠΜ, yvonne910rhodes είπε

Καλησπέρα! Για την υποστήριξη ενός PS5 και μιας τηλεόρασης 40 ιντσών, καθώς και άλλων συσκευών, θα χρειαστείτε ένα UPS με αρκετά υψηλή ισχύ και αξιοπιστία. Σύμφωνα με τις πληροφορίες που βρήκα, το CyberPower CP1500PFCLCD είναι μια πολύ καλή επιλογή, καθώς προσφέρει καθαρή ισχύ ημιτονικού κύματος, ιδανική για υπολογιστές και παιχνιδομηχανές. Επίσης, το APC BGM1500 Gaming UPS συνιστάται ειδικά για gaming συσκευές.

Σημαντικό είναι να επιλέξετε ένα UPS που να μπορεί να χειριστεί το συνολικό φορτίο των συσκευών σας και να παρέχει αρκετό χρόνο λειτουργίας για να σας επιτρέψει να αποθηκεύσετε την πρόοδό σας ή να κλείσετε τις συσκευές σας με ασφάλεια σε περίπτωση διακοπής ρεύματος. Ελπίζω αυτές οι πληροφορίες να σας βοηθήσουν!

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Στις 28/3/2024 στις 8:18 ΠΜ, SeNNinhA είπε

Λες 6 συσκευές αλλά δεν αναφέρεις τα χαρακτηριστικά και τις ανάγκες τους σε ρευμα.

Αναφερειες PS5 και θα πρέπει να ψάξουμε εμείς τα watts.

Λες για 40αρα τηλεόραση και δεν ξέρουμε τίποτε επίσης. Δεν είναι το ίδιο μια 40αρα 15ετιας με μια σύγχρονη. Και πάλι μαντεψια χρειαζεται....

Λες ότι έχεις ένα powertech που δεν σου κάνει δουλειά αλλά δεν λες πιο ούτε τα χαρακτηριστικά του ούτε πόσα χρόνια το έχεις και την υγεία της μπαταρίας του. Για κάποιο λόγο δεν σου δουλεύει.

Αλήθεια τι περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος?

 

 

Μετα από την ταλαιπωρία με το Cyberpower ενός άλλου συμφορουμητη πρόσφατα προσωπικά δεν θα ασχολούμουν με αυτή την εταιρεία λόγω κακιστης εξυπηρέτησης πελατών σε περίπτωση προβλήματος και βαρεμάρα να κάνουν σωστό έλεγχο.

Επίσης ελεγαν ότι δεν κάνει το μοντέλο για PC κλπ σαχλαμάρες. Ότι να ναι.

APC σαφώς προτιμότερη επιλογή.

 

Δεν ανάφερα τις υπόλοιπες γιατί είναι λιγότερο απαιτητικες απ το 5, και εκτός αυτού σχεδόν ποτε δεν θα τις χρησιμοποιώ μαζί. 

Όσο για το ps5, αν τουλάχιστον το ήξερες καίει περίπου 300w μέγιστο. 

Η 40ρα τηλεόραση είναι περίπου 15-17 χρόνων, αν και σε κάμποσο καιρό θα την αντικαταστήσω.

Οσο για το powertech είπα ότι αντέχει 690W (στο όνομα τουλάχιστον). Το έχω 3 μήνες, οπότε είναι καινούργιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/3/2024 στις 4:26 ΜΜ, SeNNinhA είπε

Το UPS δεν θα σου σώσει συσκευές εκτός και εάν είναι ακριβό μοντέλο και on-line με σωστές προστασίες. Άρα ακριβό και φασαριόζικο επίσης.

Τα περισσότερα μοντέλα είναι line-interactive και οι "προστασίες" τους είναι της πλάκας. Μπαίνει σε λειτουργία μόνο όταν ανιχνεύσει πτώση τάσης οπότε σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση απλά δεν. Επίσης το ποσό γρήγορα ανιχνεύει είναι υπό συζήτηση ανά μοντέλο. Και εδώ τα φθηνά απλά δεν.

Πιο σωστή anti-surge προστασία έχει ένα καλό επώνυμο πιστοποιημεμο πολυπριζο.

Μην μπερδεύετε τις λειτουργίες και αγοράζετε λάθος συσκευές για λάθος λόγους.

Το UPS είναι για να σου παρέχει ενέργεια όταν κόβεται το ρεύμα ώστε να μπορείς να σώσεις την δουλειά σου κυρίως ή να διατηρήσεις σε λειτουργία σημαντικές συσκευές.

Για προστασια από υπερτάσεις είναι τα ειδικά πιστοποιημενα και ποιοτικά πολυπρίζα

Για προστασία από υπερτάσεις αλλά και υποτασεις (που κάνουν εξίσου ζημιά σε ηλεκτρονικές συσκευές) θέλεις επιτηρητη τάσης στον ηλεκτρικό σου πίνακα. Πολύ πιο φθηνός και πιο αποτελεσματικός και καλύπτει και όλο το σπίτι.

Πολυπριζο + επιτηρητης μαζί είναι το σωστό και το προτεινόμενο.

Το συγκεκριμένο είναι line-interactive και επώνυμο. Δεν ξέρω πόση προστασία σου παρέχει. Κάποια σίγουρα αλλά έχω αμφιβολίες εάν όντως θα σε προστατέψει σωστά όταν πρέπει.

Εγώ βιάστηκα και  πήρα για την τηλεόραση το apc BE850G2. Ελπίζω να μη το μετανιώσω :)

https://www.apc.com/shop/gr/en/products/APC-Back-UPS-850VA-520W-Floor-Wall-Mount-230V-8x-CEE-7-3-Schuko-outlets-USB-Type-A-C-Ports-User-Replaceable-Battery/P-BE850G2-GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Εγώ βιάστηκα και  πήρα για την τηλεόραση το apc BE850G2. Ελπίζω να μη το μετανιώσω :)

https://www.apc.com/shop/gr/en/products/APC-Back-UPS-850VA-520W-Floor-Wall-Mount-230V-8x-CEE-7-3-Schuko-outlets-USB-Type-A-C-Ports-User-Replaceable-Battery/P-BE850G2-GR

Ε, βάλε πιο πριν ή μετά και ενα πολύπριζο με περισσοτερα Joules να ησυχασεις κάπως για τα βασικά. Τουλαχιστον παρεχει full time surge protection. Επωνυμο ειναι τουλαχιστον τα κυκλωματα θα ειναι ποιοτικα. Response time δεν βλεπω στο protection

Τα Joules στα VRMs στην προστασία υπερτασης λειτουργουν συσωρευτικά. Οποτε το συγκεκριμενο αντεχει σφαλιαρες υπερτασης μεχρι 310Joules.Οχι κατι ιδιαιτερο δηλαδη. Πολύ basic. Αναμενόμενο απο ενα UPS. Απο τα 1000Joules και πανω προτεινονται και απο 2000Joules και παλι για οτι ειναι πιο πολύτιμο.

Διαβασε λιγο και εδω για να μην τα ξαναγραφουμε (αν και ειναι πολύ βασική πληροφορια)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Ε, βάλε πιο πριν ή μετά και ενα πολύπριζο με περισσοτερα Joules να ησυχασεις κάπως για τα βασικά. Τουλαχιστον παρεχει full time surge protection. Επωνυμο ειναι τουλαχιστον τα κυκλωματα θα ειναι ποιοτικα. Response time δεν βλεπω στο protection.

 

Δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να τα συνδέουμε σε πολύπριζο? Επίσης,  ποιο προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Δεν υποτίθεται ότι δεν πρέπει να τα συνδέουμε σε πολύπριζο? Επίσης,  ποιο προτείνεις?

Ότι λέει ο κατασκευαστής. Εχει σχέση και το πολύπριζο. Το προβλημά τους ειναι τα κυκλώματα του πολύπριζου να μην μπερδεύουν τον ελεγχο τασης του UPS.

Αλλιως βάζεις το πολύπριζο μετά το UPS..

 

Δεν το εχω ψαξει πάρα πολύ αλλα απο γρήγορη αναζήτηση:

APC Πολύπριζο 8 Θέσεων Με διακόπτη Με προστασία υπέρτασης Λευκό 3m 120400022 | ΚΑΥΚΑΣ (kafkas.gr) - 2690 Joules

APC Πολύπριζο 5 Θέσεων Με διακόπτη Με προστασία υπέρτασης Λευκό 1,83m 120400001 | ΚΑΥΚΑΣ (kafkas.gr) - 918 Joules

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...