Προς το περιεχόμενο

Ryzen 5 5600 cooler ?


giannis22k
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από spi79,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannis22k είπε

Εάν είναι να δώσεις 47 ευρώ (για την Enermax) γιατί δε βάζεις άλλα 30 ευρώ να πάρεις μια υδρόψυξη (π.χ. την Arctic Liquid Freezer II 240 A-RGB με 77 ευρώ); 

Καταλαβαίνω ότι τα 30 ευρώ μπορεί να είναι πολύ παραπάνω και προφανώς έχεις κάποια κριτήρια. Απλά μια πρόταση κάνω (να μη παρεξηγηθώ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ηδη ειμαι πανω στο bugdet πανω και δεν πολυ συνπαθω την υδροψυξεις Η enermax βλεπω εχει καλα χαρακτηριστικα παντως.Αν ειναι να παω στην coolermaster που ειναι ποιο φθηνη δεν εχει πολυ θορυβο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, giannis22k είπε

Γιατι ηδη ειμαι πανω στο bugdet πανω και δεν πολυ συνπαθω την υδροψυξεις Η enermax βλεπω εχει καλα χαρακτηριστικα παντως.Αν ειναι να παω στην coolermaster που ειναι ποιο φθηνη δεν εχει πολυ θορυβο? 

Δε γνωρίζω αυτό που ρωτάς, θα πρέπει να δεις reviews. Για να σε ενδιαφέρει ο θόρυβος τότε μάλλον το υπόλοιπο pc είναι αθόρυβο αλλιώς δεν έχει νόημα να το ψάχνεις τόσο.Ως απόδοση η coolermaster είναι μια χαρά για έναν 5600 πάντως.

Επεξ/σία από fotaras76
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω αυτή
https://www.skroutz.gr/s/23278630/Be-Quiet-Pure-Rock-2-PSyktra-Epexergasti-gia-Socket-AM4-AM5-1200-115x.html?product_id=155917526

και είμαι 100% ευχαριστημένος. Όμορφη, ποιοτική, αθόρυβη, παρα πολύ καλές θερμοκρασίες.

Μη μπλεκεις με υδρόψυξη, δεν αξίζει για επεξεργαστές με τόσο μικρό TDP, δέν κερδίζεις τίποτα ίσα ίσα που πρέπει μετά απο 3-4 χρόνια να έχεις το νού σου στις αντλίες...

Επεξ/σία από charllestone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον fotaras76 ότι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο να ψύξεις τον 5600 και η Coolermaster Hyper 212X θα είναι αρκετή. Εφόσον δεν θα χρειαστεί (σύντομα) αναβάθμιση σε μεγαλύτερο επεξεργαστή (= θηρίο) δεν θα υπάρχει θέμα.

Μια επισήμανση: Η enermax Τ50 που παρατέθηκε έχει ύψος 163mm. Δεν υπάρχουν και πολλά κουτιά που θα την χωρέσουν. Γενικά πρόσεξε τι ύψος ψήκτρας χωράει το κουτί σου πριν προχωρήσεις σε αγορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια εγω δουλευω και τα δυο pc των παιδιων (εχουν και τα 2 ryzen 5600)με τις στοκ ψυκτρες.Ελαφρο gaming κανουν (Fortnite-Roblox_Palworld)λετε να εχω θεμα ?Δεν εχω μπει ποτε στον κοπο να κοιταξω θερομοκρασιες.Θα ριξω μια ματια σημερα αλλα λετε να χρειαζονται οπωσδηποτε αλλαγη οι στοκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ελαφρια χρηση,δεν υπαρχει θεμα ειναι ικανοποιητικες οι εργοστασιακες ψυκτρες.(Για το κατι παραπανω,σας προτεινω αυτη https://www.skroutz.gr/s/51123698/Arctic-Freezer-36-PSyktra-Epexergasti-gia-Socket-1700-1851-AM4-AM5.html  )

Επεξ/σία από benign
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...