Προς το περιεχόμενο

Τραπεζικές απορίες


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατα καιρους προκυπτουν διαφορες αποριες σχετικα με τις τραπεζες, καρτες, ebanking, apps, κλπ, και ανοιξα αυτο το θεμα, οποιος γνωριζει και επιθυμει, να μπορει να βοηθησει και να απαντησει με οτι γνωριζει.

-----

Εστω οτι εχεις ηδη λογαριασμο στο ονομα σου σε μια τραπεζα. Και καποια στιγμη, σε βαζουν συνδικαιουχο δικοι σου ανθρωποι, σε λογαριασμους τους, στην ιδια τραπεζα.

Αυτοι οι νεοι τραπεζικοι λογαριασμοι, στους οποιους σε δηλωσαν συνδικαιουχο, εμφανιζονται 'αυτοματα΄(διχως αλλη ενεργεια) στο ΑΤΜ οταν πας με την καρτα; Ή πρεπει να γινει καποιου ειδους συνδεση, πχ μεσω ebanking;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα λογαριασμό είναι άλλο ποιοι έχουν δικαίωμα ανάληψης, άλλο ποιοι έχουν λογαριασμό ebanking κ άλλο ποιος έχει κάρτα ανάληψης κ αγορών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, rodosf1 said:

Σε ενα λογαριασμό είναι άλλο ποιοι έχουν δικαίωμα ανάληψης, άλλο ποιοι έχουν λογαριασμό ebanking κ άλλο ποιος έχει κάρτα ανάληψης κ αγορών. 

Δηλαδη μπορει να εχεις λογαριασμο, χωρις ebanking και χωρις καρτα; Αυτο μονο σε παιδικα αποταμιευτικα προγραμματα το εχω δει. Εκτος και αν καποιος συνειδητα δεν το επιλεγει και δεν το επιθυμει.

---

Σε καθε περιπτωση ομως, εγω ρωτω κατι συγκεκριμενο.

Γινεσαι, σε κανουν, συνδικαιουχο. Αυτοι οι λογαριασμοι, εμφανιζονται αυτοματως σε εσενα; Ή πρεπει να γινει καποια ενεργεια;

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, mindreader είπε

Κατα καιρους προκυπτουν διαφορες αποριες σχετικα με τις τραπεζες, καρτες, ebanking, apps, κλπ, και ανοιξα αυτο το θεμα, οποιος γνωριζει και επιθυμει, να μπορει να βοηθησει και να απαντησει με οτι γνωριζει.

-----

Εστω οτι εχεις ηδη λογαριασμο στο ονομα σου σε μια τραπεζα. Και καποια στιγμη, σε βαζουν συνδικαιουχο δικοι σου ανθρωποι, σε λογαριασμους τους, στην ιδια τραπεζα.

Αυτοι οι νεοι τραπεζικοι λογαριασμοι, στους οποιους σε δηλωσαν συνδικαιουχο, εμφανιζονται 'αυτοματα΄(διχως αλλη ενεργεια) στο ΑΤΜ οταν πας με την καρτα; Ή πρεπει να γινει καποιου ειδους συνδεση, πχ μεσω ebanking;

Επειδή έχω διατελέσει και εγώ συνδικαιούχος δεν θυμάμαι καθόλου τέτοιο πράγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Mhdenistis said:

Επειδή έχω διατελέσει και εγώ συνδικαιούχος δεν θυμάμαι καθόλου τέτοιο πράγμα.

Εμφανιζονται, ή μαλλον δεν εμφανιζονται (σε ατμ/ebanking κλπ), οι νεοι λογαριασμοι που σε ειχαν δηλωσει ως συνδικαιουχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, mindreader είπε

Εμφανιζονται, ή μαλλον δεν εμφανιζονται (σε ατμ/ebanking κλπ), οι νεοι λογαριασμοι που σε ειχαν δηλωσει ως συνδικαιουχο;

Άν θέλεις να σηκώσεις χρήματα με κάρτα κανένα πρόβλημα, τον αριθμό διαβάζει το μηχάνημα δεν ενδιαφέρεται για το όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα με έχουν οι δικοί μου από παλιά (δεν ξέρω πόσο παλιά...μπορεί από παιδί) σε κάποιους λογαριασμούς συνδικαιούχο. Δεν βλέπω κάτι στο web banking αλλά τους βλέπω στο αρχείο που στέλνουν οι τράπεζες στο taxis με τους λογαριασμούς και τους τόκους (για την φορολογική δήλωση).

Φαντάζομαι (δεν το ξέρω σίγουρα... σε κάποιο post είχα διαβάσει ότι γίνεται... δεν το έχω κάνει) ότι μπορείς να πας στην αντίστοιχη τράπεζα και να ζητήσεις ενημέρωση των στοιχείων σε αυτούς του λογαριασμούς και να σου δώσουν πρόσβαση, ως συνδικαιούχος.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 περιπτώσεις (για eurobank τουλάχιστον που είμαι)

- περίπτωση που εγώ έχω βάλει συνδικαιούχο σε έναν λογαριασμό, στο e-banking φαίνοται όλα και πλήρως διαχειρίσιμοι οι λογαριασμοί και στο atm επίσης το ίδιο.

- περίπτωση που άλλοι με έχουν βάλει συνδικαιούχο σε λογαριασμό, στο e-banking φαίνοται όλα και πλήρως διαχειρίσιμοι οι λογαριασμοί, αλλά στο atm δεν βλέπω το λογαριασμό που με έβαλαν συνδικαιούχο.

Συνεπώς με αυτή τη λογική, στο atm συμπεραίνω πως θα δεις το λογαριασμό εφόσον είσαι το κύριο όνομα (που άνοιξε δλδ τον λογαριασμό αρχικά) και όχι απλά ως συνδικαιούχος.

Μπορεί βέβαια όλα να ρυθμίζονται κάλλιστα με εργαλεία μέσω e-banking από το κύριο όνομα ώστε να είναι όλα διαχειρίσιμα από όλους του συνδικαιούχους, απλά δεν το γνωρίζω (δεν ασχολήθηκα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΑΤΜ διαβάζει την κάρτα. Σε ποιους λογαρισμούς είναι συνδεδεμένη η κάρτα, είναι μια άλλη ιστορία.

Μιλάς με την τράπεζα για να δεις τι πολιτική έχουν. Για παράδειγμα, προσωπικά έχω κάρτα η οποία βλέπει μόνο τον 1 λογαριασμό από τους 2 που διατηρώ σε εκείνη την τράπεζα και το είχα κάνει έτσι ώστε να κρατάω όλα τα χρήματα στον 2ο και ο 1ος να έχει μόνο 50-100€ για τις αγορές με κάρτα.

12 minutes ago, draculias said:

- περίπτωση που άλλοι με έχουν βάλει συνδικαιούχο σε λογαριασμό, στο e-banking φαίνοται όλα και πλήρως διαχειρίσιμοι οι λογαριασμοί, αλλά στο atm δεν βλέπω το λογαριασμό που με έβαλαν συνδικαιούχο.

Πέφτεις στην περίπτωση που απλώς δεν έχουν συνδέσει τον λογαριασμό με την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρησιμες πληροφοριες παιδια.

Παμε και πιο συγκεκριμενα.

Οι γονεις μας, πλεον ο ενας μας εχει μεινει και δυστυχως και αυτος σε κακη κατασταση υγειας, μας εβαλαν συνδικαιουχους, εμενα και τον αδερφο μου, πριν αρκετα χρονια, οταν φαινονταν οτι τα προβληματα υγειας εδειχναν ενα αβεβαιο μελλον για αυτους, οπως και επαληθευτηκαν... :(. Μιλω για Πειραιως.

Πως μπηκαμε συνδικαιουχοι;

Τι θυμαμαι: πηγαμε και οι 4 στο καταστημα, και υπεγραψαν χαρτια.

Τι ΔΕΝ θυμαμαι: αν ρωτηθηκα, αν θα συνδεθουν οι λογαριασμοι με το ebanking μου/καρτα μου.

Σε τι κατασταση ειμαστε σημερα;

Εγω λοιπον, εχοντας και ebanking και καρτα πειραιως, απο την επομενη μερα που μας εβαλαν συνδικαιουχους, αμεσως, εβλέπα ολους τους λογαριασμους στο ατμ και ολους τους λογαριασμους στο ebanking.

Ο αδερφος μου, εχοντας μονο εναν ψιλοξεχασμενο λογαριασμο στην πειραιως (εχει καρτα ατμ στο ονομα του), ΔΕΝ βλεπει τους λογαριασμους που μπηκε και αυτος οπως εγω, ως συνδικαιουχος απο τους γονεις μας. Επισης δεν εχει ebanking, οποτε προφανως ηλεκτρονικα δεν βλεπει απολυτως τιποτε σχετικο, ουτε τον δικο του, ουτε τους αλλους συνδικαιουχικους λογαριασμους.

Το 'προβλημα' μας, αν το χαρακτηρισουμε ετσι, και να πω οτι ειμαστε πολυ αγαπημενα αδερφια, ειναι οχι γιατι δεν βλεπει αυτος τους λογαριασμους, το οποιο ομως ειναι ακομη και με τη συζητηση εδω / ενα ανοικτο ερωτημα, αλλα πως θα παρεμενε ετσι η κατασταση! Να μην τους βλεπει! Εν γνωσει του και σε συννενοηση μαζι μου παντα. Γιατι; Γιατι δεν τα πανε και τοσο καλα με την νυφη μου, οποτε δεν θελουμε σε καμια περιπτωση να βρεθει με χρημα απο αλλου, που θα μπορει ισως μελλοντικα να διεκδικηθει και απο εκεινη...

Δεν εχω καταληξει λοιπον, πως ειμαστε σε ενα status, που εγω τα βλεπω και τα διαχειριζομαι ολα, προφανως 'δεν ετυχε', και πως-αφου σιγουρευτουμε με ποιο τροπο εγινε αυτο, θα παραμεινουμε ετσι.

Μονο πραγμα που δεν μπορω να θυμηθω, ειναι αν με ρωτησε η υπαλληλος στην τραπεζα οταν υπεγραψαν χαρτια οι γονεις, αν θελω να εμφανιζονται στο ebanking μου/καρτα και φυσικα τοτε θα ειπα ναι. Ο αδερφος δεν ειχε και δεν εχει ebanking στην εν λογω τραπεζα.

---

Νομιζω μεσω ebanking, αν εχει καποιος, μπορει να συνδεσει καρτες/λογαριασμους.

---

Θα μπορουσε κανεις να πει, απο το να ψαχνεσαι, σηκωσε τα ολα και πηγαινε τα καπου αλλου. Οκ, γινεται, αλλα αν δεν υπαρχει λογος, εννοω αν ο αδερφος εν γνωσει και των δυο (εδω μεταφερουν τα περιουσιακα τους αδερφια σε αδερφια για να γλυτωσουν τις λαιλαπες μελλοντικων διαζυγιων....τι να λεμε τωρα), γιατι να μπαινουμε στη διαδικασια;

Εχουμε ηδη πει, οταν πια θα φυγει απο τη ζωη και ο τελευταιος γονιος, οτι υπαρχει μεσα, θα το μοιρασουμε δια δυο. Οσο ζει, καλυπτουμε και καποια εξοδα υγειας και διαβιωσης του γονιου απο εκει.

---

Αυτα, και ψαχνω να βρω την ακρη....

 

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, csontheline said:

Το ΑΤΜ διαβάζει την κάρτα. Σε ποιους λογαρισμούς είναι συνδεδεμένη η κάρτα, είναι μια άλλη ιστορία.

Μιλάς με την τράπεζα για να δεις τι πολιτική έχουν. Για παράδειγμα, προσωπικά έχω κάρτα η οποία βλέπει μόνο τον 1 λογαριασμό από τους 2 που διατηρώ σε εκείνη την τράπεζα και το είχα κάνει έτσι ώστε να κρατάω όλα τα χρήματα στον 2ο και ο 1ος να έχει μόνο 50-100€ για τις αγορές με κάρτα.

Πέφτεις στην περίπτωση που απλώς δεν έχουν συνδέσει τον λογαριασμό με την κάρτα.

Πληροφοριακά στην Alpha μπορείς να προσθέσεις λογαριασμούς που θες να βλέπεις, για υπάρχουσα κάρτα, στο ΑΤΜ μέσω του web banking. Το έχω κάνει. Δεν με άφηνε βέβαια να βάλω έναν επιπλέον και μετά να βγάλω τον παλιό/αρχικό... μόνο να προσθέσω/αφαιρέσω άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, mindreader said:

Χρησιμες πληροφοριες παιδια.

Παμε και πιο συγκεκριμενα.

Οι γονεις μας, πλεον ο ενας μας εχει μεινει και δυστυχως και αυτος σε κακη κατασταση υγειας, μας εβαλαν συνδικαιουχους, εμενα και τον αδερφο μου, πριν αρκετα χρονια, οταν φαινονταν οτι τα προβληματα υγειας εδειχναν ενα αβεβαιο μελλον για αυτους, οπως και επαληθευτηκαν... :(. Μιλω για Πειραιως.

Πως μπηκαμε συνδικαιουχοι;

Τι θυμαμαι: πηγαμε και οι 4 στο καταστημα, και υπεγραψαν χαρτια.

Τι ΔΕΝ θυμαμαι: αν ρωτηθηκα, αν θα συνδεθουν οι λογαριασμοι με το ebanking μου/καρτα μου.

Σε τι κατασταση ειμαστε σημερα;

Εγω λοιπον, εχοντας και ebanking και καρτα πειραιως, απο την επομενη μερα που μας εβαλαν συνδικαιουχους, αμεσως, εβλέπα ολους τους λογαριασμους στο ατμ και ολους τους λογαριασμους στο ebanking.

Ο αδερφος μου, εχοντας μονο εναν ψιλοξεχασμενο λογαριασμο στην πειραιως (εχει καρτα ατμ στο ονομα του), ΔΕΝ βλεπει τους λογαριασμους που μπηκε και αυτος οπως εγω, ως συνδικαιουχος απο τους γονεις μας. Επισης δεν εχει ebanking, οποτε προφανως ηλεκτρονικα δεν βλεπει απολυτως τιποτε σχετικο, ουτε τον δικο του, ουτε τους αλλους συνδικαιουχικους λογαριασμους.

Το 'προβλημα' μας, αν το χαρακτηρισουμε ετσι, και να πω οτι ειμαστε πολυ αγαπημενα αδερφια, ειναι οχι γιατι δεν βλεπει αυτος τους λογαριασμους, το οποιο ομως ειναι ακομη και με τη συζητηση εδω / ενα ανοικτο ερωτημα, αλλα πως θα παρεμενε ετσι η κατασταση! Να μην τους βλεπει! Εν γνωσει του και σε συννενοηση μαζι μου παντα. Γιατι; Γιατι δεν τα πανε και τοσο καλα με την νυφη μου, οποτε δεν θελουμε σε καμια περιπτωση να βρεθει με χρημα απο αλλου, που θα μπορει ισως μελλοντικα να διεκδικηθει και απο εκεινη...

Δεν εχω καταληξει λοιπον, πως ειμαστε σε ενα status, που εγω τα βλεπω και τα διαχειριζομαι ολα, προφανως 'δεν ετυχε', και πως-αφου σιγουρευτουμε με ποιο τροπο εγινε αυτο, θα παραμεινουμε ετσι.

Μονο πραγμα που δεν μπορω να θυμηθω, ειναι αν με ρωτησε η υπαλληλος στην τραπεζα οταν υπεγραψαν χαρτια οι γονεις, αν θελω να εμφανιζονται στο ebanking μου/καρτα και φυσικα τοτε θα ειπα ναι. Ο αδερφος δεν ειχε και δεν εχει ebanking στην εν λογω τραπεζα.

---

Νομιζω μεσω ebanking, αν εχει καποιος, μπορει να συνδεσει καρτες/λογαριασμους.

---

Θα μπορουσε κανεις να πει, απο το να ψαχνεσαι, σηκωσε τα ολα και πηγαινε τα καπου αλλου. Οκ, γινεται, αλλα αν δεν υπαρχει λογος, εννοω αν ο αδερφος εν γνωσει και των δυο (εδω μεταφερουν τα περιουσιακα τους αδερφια σε αδερφια για να γλυτωσουν τις λαιλαπες μελλοντικων διαζυγιων....τι να λεμε τωρα), γιατι να μπαινουμε στη διαδικασια;

Εχουμε ηδη πει, οταν πια θα φυγει απο τη ζωη και ο τελευταιος γονιος, οτι υπαρχει μεσα, θα το μοιρασουμε δια δυο. Οσο ζει, καλυπτουμε και καποια εξοδα υγειας και διαβιωσης του γονιου απο εκει.

---

Αυτα, και ψαχνω να βρω την ακρη....

 

και 'γώ είμαι συνδικαιούχος με τη μάνα.....βλέπω το λογαριασμό στο e banking μου ,δεν μπορω να διαχειριστω τη χρεωστικη καρτα γιαυτο μεταφερω στη δικη μου καρτα οτι ποσο θελω και δεν απασχολω τη καρτα της....μπορω να κανω αναληψη με τη καρτα της αφου ξερω το πιν αλλα προτιμω να χρησιμοποιω τη δικη μου......

η χρεωστική κάρτα μπορεί να συνδεθεί από το e banking  με 4 λογαριασμους της ιδιας κατηγοριας π.χ ταμιευτηριο η 4 λογαριασμους αλλης κατηγοριας π.χ μισθοδοσιας η συνταξης.....

πιστεύω ότι θέλεις να βλέπει και ο αδελφος σου τις κινήσεις του λογαριασμού όποτε θα πρέπει να ανοίξει και αυτός e banking στην ιδια τραπεζα(εννοειται ο πρεπει να εχει δικο του λογαριασμο ανοιξει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε ότι οι τράπεζες έχουν -σχετικά- καλή εξυπηρέτηση; Ειδικά γραπτή; Και υπάρχει τρόπος να προσπεράσεις τα αυτόματα συστήματα στο τηλέφωνο που πρέπει να τραγουδάς τον χορό της βροχής, για να σε συνδέσουν με εκπρόσωπο; Πχ "απώλεια τριψήφιου κωδικού κάρτας" ή κάτι υπαρκτό μεν, παλαβό για το σύστημα, δε.

Αν όχι, μόλις σας το είπα. Επικοινωνείστε μαζί τους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mindreader είπε

Χρησιμες πληροφοριες παιδια.

Παμε και πιο συγκεκριμενα.

Οι γονεις μας, πλεον ο ενας μας εχει μεινει και δυστυχως και αυτος σε κακη κατασταση υγειας, μας εβαλαν συνδικαιουχους, εμενα και τον αδερφο μου, πριν αρκετα χρονια, οταν φαινονταν οτι τα προβληματα υγειας εδειχναν ενα αβεβαιο μελλον για αυτους, οπως και επαληθευτηκαν... :(. Μιλω για Πειραιως.

Πως μπηκαμε συνδικαιουχοι;

Τι θυμαμαι: πηγαμε και οι 4 στο καταστημα, και υπεγραψαν χαρτια.

Τι ΔΕΝ θυμαμαι: αν ρωτηθηκα, αν θα συνδεθουν οι λογαριασμοι με το ebanking μου/καρτα μου.

Σε τι κατασταση ειμαστε σημερα;

Εγω λοιπον, εχοντας και ebanking και καρτα πειραιως, απο την επομενη μερα που μας εβαλαν συνδικαιουχους, αμεσως, εβλέπα ολους τους λογαριασμους στο ατμ και ολους τους λογαριασμους στο ebanking.

Ο αδερφος μου, εχοντας μονο εναν ψιλοξεχασμενο λογαριασμο στην πειραιως (εχει καρτα ατμ στο ονομα του), ΔΕΝ βλεπει τους λογαριασμους που μπηκε και αυτος οπως εγω, ως συνδικαιουχος απο τους γονεις μας. Επισης δεν εχει ebanking, οποτε προφανως ηλεκτρονικα δεν βλεπει απολυτως τιποτε σχετικο, ουτε τον δικο του, ουτε τους αλλους συνδικαιουχικους λογαριασμους.

Το 'προβλημα' μας, αν το χαρακτηρισουμε ετσι, και να πω οτι ειμαστε πολυ αγαπημενα αδερφια, ειναι οχι γιατι δεν βλεπει αυτος τους λογαριασμους, το οποιο ομως ειναι ακομη και με τη συζητηση εδω / ενα ανοικτο ερωτημα, αλλα πως θα παρεμενε ετσι η κατασταση! Να μην τους βλεπει! Εν γνωσει του και σε συννενοηση μαζι μου παντα. Γιατι; Γιατι δεν τα πανε και τοσο καλα με την νυφη μου, οποτε δεν θελουμε σε καμια περιπτωση να βρεθει με χρημα απο αλλου, που θα μπορει ισως μελλοντικα να διεκδικηθει και απο εκεινη...

Δεν εχω καταληξει λοιπον, πως ειμαστε σε ενα status, που εγω τα βλεπω και τα διαχειριζομαι ολα, προφανως 'δεν ετυχε', και πως-αφου σιγουρευτουμε με ποιο τροπο εγινε αυτο, θα παραμεινουμε ετσι.

Μονο πραγμα που δεν μπορω να θυμηθω, ειναι αν με ρωτησε η υπαλληλος στην τραπεζα οταν υπεγραψαν χαρτια οι γονεις, αν θελω να εμφανιζονται στο ebanking μου/καρτα και φυσικα τοτε θα ειπα ναι. Ο αδερφος δεν ειχε και δεν εχει ebanking στην εν λογω τραπεζα.

---

Νομιζω μεσω ebanking, αν εχει καποιος, μπορει να συνδεσει καρτες/λογαριασμους.

---

Θα μπορουσε κανεις να πει, απο το να ψαχνεσαι, σηκωσε τα ολα και πηγαινε τα καπου αλλου. Οκ, γινεται, αλλα αν δεν υπαρχει λογος, εννοω αν ο αδερφος εν γνωσει και των δυο (εδω μεταφερουν τα περιουσιακα τους αδερφια σε αδερφια για να γλυτωσουν τις λαιλαπες μελλοντικων διαζυγιων....τι να λεμε τωρα), γιατι να μπαινουμε στη διαδικασια;

Εχουμε ηδη πει, οταν πια θα φυγει απο τη ζωη και ο τελευταιος γονιος, οτι υπαρχει μεσα, θα το μοιρασουμε δια δυο. Οσο ζει, καλυπτουμε και καποια εξοδα υγειας και διαβιωσης του γονιου απο εκει.

---

Αυτα, και ψαχνω να βρω την ακρη....

 

Αφου δεν εχει ebanking ο αδελφο σου, που να εμφανιστούν οι λογαριασμοι, πρεπει να μπει στο ebanking και να τους φτιάξει, επίσης τα οικογενιακα σας δεν μας αφορούν, εφόσον ειναι συνδικαιούχος μπορεί αύριο να παει στην τραπεζα και να τα σηκώσει ολα, χωρίς καμία συναίνεση απο κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, NikosKallithea said:

Αφου δεν εχει ebanking ο αδελφο σου, που να εμφανιστούν οι λογαριασμοι, πρεπει να μπει στο ebanking και να τους φτιάξει, επίσης τα οικογενιακα σας δεν μας αφορούν, εφόσον ειναι συνδικαιούχος μπορεί αύριο να παει στην τραπεζα και να τα σηκώσει ολα, χωρίς καμία συναίνεση απο κανένα.

Ασε το ebanking, δεν θελει αναλυση, οπως λες αφου δεν εχει, που να τους δει.

Το ζητημα ειναι πως εξηγειται οτι δεν τους βλεπει ουτε στο ΑΤΜ με την καρτα του. Γι'αυτο ρωτω αν χρειαζεται για κατι τετοιο, καποια προσθετη ενεργεια απο καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...