Προς το περιεχόμενο

Βοηθεα σε επιλογη Νεου Smartwatch Samsung vs Garmin?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφενος αναφερω οτι εχω το πρωτο Galaxywatch με Galaxy Κινητο, οποτε ειμαι φαν του ολου οικοσυστηματος. Σκεφτομαι σχετικα αμαεσα να αναβαθμισω.

Αρχικα ειμαι αναμεσα σε 5pro,6 6 classic η καποιο garmin.

Κυριως ανααμεσα σε 6 και 6 classic, και επειδη μαρεσει η χρησιμοτητα του ροτορα περιστροφης μαλλον λεω classic. Απο οτι την αλλη χωρις το bezel αν και λιγοτερο χρηστικο, εχει πιο καθαρο κομψο λοοκ, το αλλο και ειναι και πιο ελαφρυ για πολυωρη χρηση και χρηση ακομα στον υπνο για sleep tracking. Το pro το οποιο δεν εβγαλε φετος, εχει πολυ καλυτερη μπαταρια και υποστηριζει gpx αρχεια για διαδρομες στο βουνο, που φετος εκανα και κοιταγα τη διαδρομη μεσα απο το κινητο.

Οποτε ειμαι λιγο μπερδεμενος

Τελος, αν διπλασιασω το μπατζετ και παω στο 700αρι με εντυπωσιαζουν τα fenix/epix κτλ αν και δε ξερω αν αξιζουν τοσα χρηματα και πως μπορω να δικαιολογησω την διπλασια χρηματικη διαφορα

Τι λετε ρε παιδια, για πειτε καμια γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το galaxy 1 και 3. Πολύ καλά και τα 2 απλά η μπαταρία ήθελε συχνά φόρτιση.

Εδώ και περίπου ένα χρόνο έχω το Fenix 7 shapfire και έχω ξεχάσει τι πάει να πει φόρτιση. Με όλα ανοικτά κρατάει 12 ημέρες.

Μεταξύ τους δεν έχουν και πολλά κοινά. Απλή οθόνη το Fenix με εξαιρετικούς αισθητήρες για πολλά αθλήματα.  Τα samsung ήταν πιο πολύ smartwatch. Σαν κινητά στον καρπό ήταν οποτε ανάλογα με τις ανάγκες σου επέλεξε. 

Υ.Γ. Ανώτερη ποιότητα τα Fenix από smartwatch αλλά η μεγάλη τους τιμή δεν ξέρω αν δικαιολογείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αθλείσαι συστηματικά, τα Garmin δεν αξίζουν. Οι λειτουργίες smartwatch περιορίζονται στη λήψη ειδοποιήσεων και σε έτοιμες απαντήσεις που μπορείς να στείλεις απευθείας από το ρολόι, υποστηρίζουν πληρωμές μέσω του Garmin pay, αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...