Προς το περιεχόμενο

ΒΛΆΒΗ ΟΤΕ, ΔΕ ΞΈΡΟΥΝ ΠΟΤΈ ΘΑ ΤΟ ΦΤΙΆΞΟΥΝ


Peterzgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω 100mbps vdsl και από τις 7 Μαρτίου έχω δηλώσει βλάβη.Έχω συνέχεια αποσυνδέσεις, ενώ κάποιες φορές δε μπορεί καν να κάνει handshake. Έδιναν συνέχεια παρατάσεις για επισκευή βλάβης.Ήρθαν δύο τεχνικοί του ΟΤΕ και με ενημέρωσαν ότι δεν είναι πρόβλημα του σπιτιού, είναι πρόβλημα απέξω. Έφτασε 28 ο μήνας και δεν έχουν φτιάξει τίποτα, ενώ δεν έχουν δώσει ημερομηνία αποπεράτωσης βλάβης. Πήρα τηλέφωνο στο 13788 για τέταρτη φορά και μου λένε ότι απλά δε ξέρουν τίποτα για το τι θα γίνει. ΤΙ ΣΚΑΤΆ ΝΑ ΚΑΝΩ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Peterzgr είπε

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Έχω 100mbps vdsl και από τις 7 Μαρτίου έχω δηλώσει βλάβη.Έχω συνέχεια αποσυνδέσεις, ενώ κάποιες φορές δε μπορεί καν να κάνει handshake. Έδιναν συνέχεια παρατάσεις για επισκευή βλάβης.Ήρθαν δύο τεχνικοί του ΟΤΕ και με ενημέρωσαν ότι δεν είναι πρόβλημα του σπιτιού, είναι πρόβλημα απέξω. Έφτασε 28 ο μήνας και δεν έχουν φτιάξει τίποτα, ενώ δεν έχουν δώσει ημερομηνία αποπεράτωσης βλάβης. Πήρα τηλέφωνο στο 13788 για τέταρτη φορά και μου λένε ότι απλά δε ξέρουν τίποτα για το τι θα γίνει. ΤΙ ΣΚΑΤΆ ΝΑ ΚΑΝΩ;

Περιμένεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοια περίπτωση με σένα, απλά εγώ δεν είχα καν ίντερνετ... Δήλωση βλάβης από τη πρώτη μέρα, για κακή μου τύχη εγώ είχα vodafone και το δίκτυο της περιοχής ήταν του ΟΤΕ, οπότε κάθε αίτημα που έκανα είτε σε vodafone είτε η vodafone σε ΟΤΕ, είχαν αναμονή 3 εργάσιμες μέρες. Μας πήρε 1 μήνας με αλλεπάλληλες επισκέψεις για να διαπιστωθεί ότι το πρόβλημα δεν είναι στο διαμέρισμα/πολυκατοικία, και άλλον ένα μήνα για να διαπιστωθεί ότι το πρόβλημα ήταν στο καλώδιο εδάφους που έρχεται από το ΚΑΦΑΟ στη πολυκατοικία, και μετά σε μία βδομάδα έγινε η αλλαγή. Οπότε προσωπικά πιστεύω ότι έχεις αρκετό δρόμο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...