Προς το περιεχόμενο

VMware και κάρτα γραφικών


DjTony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Θέλω να κάνω την κάρτα γραφικών να φανεί σε VMware και να μη μου έχει virtual, υπάρχει λύση; θέλω να ανοίξω ένα παιχνίδι σε διπλό παράθυρο, έκανα εγκατάσταση άλλο λειτουργικό έβαλα το παιχνίδι, αλλά πετάει error λόγω κάρτας γραφικών, επειδή διαβάζει virtual με πολύ χαμηλά στατιστικά. Υπάρχει λύση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2024 στις 7:25 ΠΜ, DjTony είπε

Καλησπέρα σας. Θέλω να κάνω την κάρτα γραφικών να φανεί σε VMware και να μη μου έχει virtual, υπάρχει λύση; θέλω να ανοίξω ένα παιχνίδι σε διπλό παράθυρο, έκανα εγκατάσταση άλλο λειτουργικό έβαλα το παιχνίδι, αλλά πετάει error λόγω κάρτας γραφικών, επειδή διαβάζει virtual με πολύ χαμηλά στατιστικά. Υπάρχει λύση; 

Δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις σωστή απόκριση για την δουλειά που το θες....

Ανν δεν στη βλέπει δεν έχεις κάνει εγκατάσταση τους οδηγούς (VMWare tools) που δίνει η VMWare, λογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο με PCI passthrough γίνετε αλλά υποστηρίζετε μόνο σε ESXi καί όχι στο Player ή το Workstation.

Εχεις δοκιμάσει φαντάζομαι να ενεργοποιήσεις το 3d acceleration στον display adapter?

Edit: καλά με μερικές μέρες καθυστέρηση απαντάω, συγνώμη για την ...νεκρανάσταση...

 

Επεξ/σία από nkarama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DjTony - δες εδώ (πήγαινε στην ενότητα Virtual Hardware) που περιγράφει τι σημαίνει με τα Virtual Machines και ειδικά με τις κάρτες γραφικών. 

nkarama - Passthrough μπορεί να παίζει γενικά (π.χ. για USBs), αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να παίξει για κάρτες γραφικών (βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος ειδικά εάν μιλάμε για ESXi που δεν είμαι εξοικοιωμένος). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...