Προς το περιεχόμενο

Headset για WFH - Jabra Evolve2 vs Logitech Zone


MiKe-Dee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένου ότι εργάζομαι απομακρυσμένα κάποιες ημέρες την εβδομάδα αλλά και εν γένει αφιερώνω πολύ χρόνο σε calls, σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αγοράσω ένα καλό headset και είμαι ανάμεσα στα Jabra Evolve2 65 ή Logitech Zone. Έχει κανείς άποψη από τα συγκεκριμένα; Με ενδιαφέρει η καλή εφαρμογή, ήχος, εύκολη και σταθερή σύνδεση. Επίσης, για το Logitech Zone, μιας και έχω ήδη Logi Bolt receiver, είναι συμβατό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MiKe-Dee είπε

Δεδομένου ότι εργάζομαι απομακρυσμένα κάποιες ημέρες την εβδομάδα αλλά και εν γένει αφιερώνω πολύ χρόνο σε calls, σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αγοράσω ένα καλό headset και είμαι ανάμεσα στα Jabra Evolve2 65 ή Logitech Zone. Έχει κανείς άποψη από τα συγκεκριμένα; Με ενδιαφέρει η καλή εφαρμογή, ήχος, εύκολη και σταθερή σύνδεση. Επίσης, για το Logitech Zone, μιας και έχω ήδη Logi Bolt receiver, είναι συμβατό;

Ολα είναι σχετικά. Ειδικά το τι βολευει τον καθενα.

Προσωπικα δεν θα κοιταζα κανένα απο τα δυο για τον απλό λόγο ότι είναι ON-ears headphones. Κατι που σημαίνει ότι πιέζουν τα αυτιά σου και τα κουράζουν. Τα δικά μου μετά απο λίγη ώρα πονάνε με κατι τετοια. Αλλα οπως είπα είναι προσωπική επιλογη.

Εγω θα κοιταζα κατι σε OVER-ears με επένδυση με υφασμα αντί για δερματίνη. Εαν ηταν σε δερματινη τοτε καλής ποιοτητας και επαρκούς παχους. Σημαντικό σε αυτα να ειναι επαρκες το παχος από τα μαξιλαρακια για να μην ακουμπανε τα αυτιά σου στα drivers και πονανε.

image.png.c60b26e9034c55bc1f78b717bf54b58b.png 

Για τηλεφωνική επικοινωνία και παλι μαλλον θα κοιτούσα σε πιο dedicated προιοντα με μονό ακουστικό. Η πλήρης απομονωση απο τους εξωτερικους θορύβους εμενα με κουράζει και με αποσυντονίζει. Και ειναι σαφεστατα και πιο ξεκούραστα.

 

image.png.61d69c88a5c689923b9787d0405a6464.png

 

Δεν το αναφέρεις αλλα μαλλον ψάχνεις για Bluetooth ακουστικα. Οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα.

Οτι και να λενε μην περιμενεις οτι θα εχεις ακουστικά που θα τριγυρνας μεσα στο σπιτι και θα εχεις σωστη συνδεση παντου. Γίνεται αλλα ο καθε τοιχος ειναι εμποδιο και θελεις καλή και δυνατή κεραία και αποστολής σηματος αλλα και καλή λήψη στο σετ. Το δευτερο δεν γινεται να το αλλαξεις αλλα πρεπει να παρεις high gain antenna για τον πομπο σου οπωσδηποτε. Και παλι θα εχεις θεματακια αναλογα τον χωρο και το σημειο.

Να ξερεις οτι υπαρχουν παρεμβολες επισης και απο αλλα συστηματα απο τον δικο σου χωρο ή απο διπλανους. Ακομη και το WiFi σου.

Σε λογικες αποστασεις και σημεια τα περισσοτερα σημερα με τα νεα πρωτοκολλα επικοινωνιας ειναι καλά.

 

Εγω θα εριχνα μια ματια εδω:

The 7 Best Earbuds & Bluetooth Headsets For Phone Calls - Spring 2024: Reviews - RTINGS.com

Το BlueParrott (που ειναι και εταιρεια για car bluetooth devices θα το εμπιστευομουν (η φωτο απο πανω) ειδικα μιας και ειναι με μονο ακουστικο.

Δες και την πληρη λιστα στο τελος.

 

Και εδω:

Best headphones with a mic for voice and video calls 2024 | Tom's Guide (tomsguide.com)

 

Λογικα εσυ ειδες αυτη:

Best Headsets for Working From Home in 2024 - CNET

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...