Προς το περιεχόμενο

Site για εύρεση καλύτερης τιμής σε ξενοδοχεία


newnick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην παρέα,

Μήπως γνωρίζουμε κανα site για να βρίσκει καλύτερες τιμές σε ξενοδοχεία;

Το booking είναι ακριβότερο από την τιμή του site του ξενοδοχείου.

Το trivago μου βγάζει ένα trip.com και ένα stayforlong που είναι φτηνά μεν αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα εμπιστευτώ...

 

επίσης το ότι δεν δίνει την δυνατότητα ακύρωσης είναι νόμιμο; Δηλαδή αν μου τύχει κάτι και τους ενημερώσω ένα μήνα πριν δεν μπορώ να το κάνω; 

Επεξ/σία από newnick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η πολιτική ακύρωσης σου κοινοποιείται από πριν, και επιλέξεις ότι συμφωνείς πριν την κράτηση, φυσικά και είναι νόμιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για Ελληνικό ξενοδοχείο/ενοικιαζόμενα δωμάτια, γιατί δεν κάνεις κράτηση απευθείας στο ξενοδοχείο για να:

  1. σου βγει φθηνότερα (σχεδόν όλοι κάνουν καλύτερη τιμή αν πας απευθείας);
  2. μην δώσει το ξενοδοχείο προμήθεια στην Booking/Trivago;
  3. έχει καλύτερο περιθώριο κέρδους το ενοικιαζόμενο δωμάτιο (ειδικά τους μικρούς τους βοηθάς πολύ);
  4. κλπ
  5. κλπ

Μία SWOT analysis αν έκανα για το θέμα, συντριπτικά περισσότερα SO θα έβρισκα από WT.

Αν πρόκειται για του εξωτερικού βέβαια, τα ζυγίζεις αν είναι ασφαλές να πας απευθείας ή όχι.

Μπορείς αν θες να χρησιμοποιήσεις τις πλατφόρμες για να δεις για Reviews και μετά να κάνεις κράτηση απευθείας στο ξενοδοχείο.

Γενικότερα, υπάρχουν πάρα πολλές πλατφόρμες στον χώρο. Το θέμα είναι πως δεν ξέρεις αν το ξενοδοχείο συνεργάζεται πραγματικά με αυτές ή όχι. 😊 Παίζει και αυτό δυστυχώς το σενάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...