Προς το περιεχόμενο

Σύνθεση νέου PC 1300 - 1400 euros χωρίς οθόνη


maNga98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω γνώμες σχετικά με το πρώτο PC που θέλω να χτίσω για 2Κ gaming και προγραμματισμό σε ερασιτεχνικό επίπεδο

Ποσό που διαθέτουμε : 1300 - 1400 euros

 

Χρήση υπολογιστή : Gaming και coding (να σηκώνει containers μέσω docker, intellij idea, vs code, android studio), ίσως και λίγο photoshop και photo editing γενικότερα

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: - 

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Οχι

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Οχι 

Επεξ/σία από maNga98
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Chris2756 είπε

 Για 2Κ με φουλ τζατζαλα ματζαλα δεν θελουμε καρτουλα με κανα 800-1000αρικακι? 

Όχι ακριβώς. Σε 1440p μπορείς να πας πολύ πιο κάτω σε κάρτα. Εκτός εάν μιλάς οπωσδήποτε για NVidia και τοπ μοντέλα για υψηλά fps. Αλλιώς σε νορμάλ fps έχεις διάφορες επιλογές.

Σε αυτό το budget δεν μπορείς να μιλάς για υψηλά fps σε GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα με φουλ fps σε 2Κ, ίσως να μπορεί να σηκώνει αρκετούς τίτλους παιχνιδιών σε ένα λογικό πλαίσιο με βάση αυτό το budget, ούτως η άλλως είναι η πρώτη σύνθεση όποτε δεν έχω τρελές απαιτήσεις από καρτα γραφικών. Αν στο μέλλον δεν μου κάνει φυσικά και μπορεί να αναβαθμιστεί η καρτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δεν αναφερομαι σε συγκεκριμενη μαρκα/μοντελο. Και ΟΚ ουτε σε ultra High ρυθμισεις, αλλα High, εφ'οσον υπαρχει και η αναλογη οθονη, τις θελω. Και βεβαια θα πηγαινα σε καρτα των π.χ. 600Ε αντι 800, αν μου προσφερει αυτα που θελω. Απο μαρκες θα προτιμουσα καποια που ειναι χρονια στον χωρο, δλδ δεν θα επερνα μια καρτα γραφικων, seasonic, ουτε τροφοδοτικο gigabyte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...