Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη σελιδας για παιδι


ev13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους

Ειμαι ψιλοασχετος με την κατασκευη σελιδας οποτε να εισαστε καλοι μαζι μου :) 

Εχω την κορη μου αρρωστη στο σπιτι και απο το να βλεπει ολη μερα τηλεοραση ειπαμε να φτιαξει μια σελιδα και να ανεβασει διαφορα πραγματα που φτιαχνει μονη της (βραχιολακια κλπ) και να τα βαλει προς πωληση. Δεν με νοιαζει να πουλησει κατι και αν τελικα βρεθει καποιος και θελει να αγορασει κατι θα το στειλουμε με αντικαταβολη ή κατι τετοιο χωρις καρτες ebanking κλπ, με ενδιαφερει να ασχοληθει με την ολη διαδικασια και να δει πως μπορει να κανει κατι μονη της.

Αγορασαμε domain, μπλεξαμε με διαφορα site που αρχικα εμφανιζονταν free αλλα τελικα θελουν χρηματα για να φτιαξεις ενα απλο site με 7-8 εικονες και καταληξαμε στο x10Hosting που ειναι free οπου και μετεφερα το domain μεχρι που καταλαβα οτι ειναι μονο hosting και πρεπει να ανεβασουμε το σιτε το οποιο πρεπει να φτιαξουμε καπου αλλου...

Οπως καταλαβαινετε εμπλεξα και κολλησαμε!

1 Υπαρχει καποιο free εργαλειο να φτιαξουμε site και αν ναι μετα ειναι ευκολο να το ανεβασουμε στο x10hosting? Θα ειναι ευκολο να αλλαξει στην πορεια φωτο σε καποιες σελιδες ή θ πρεπει να κανουμε ολη την διαδικασια απο την αρχη?

2 Υπαρχει καποιο αλλο free web design and hosting που μπορω να κανω δουλεια συνολικα? εννοω χωρις να μπλεκω με 2 διαφορετικα και αν ναι μπορω και πως να μεταφερω το domain στο καινουργιο απο το x10hosting ?

Γενικα περασαμε ολη την μερα μας πολυ ωραια αλλα αν καταφλερουμε να το ανεβασουμε θα ειναι ακομη καλυτερα

Καθε βοήθεια ευπροσδεκτη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Αρχικά περαστικά σας.

Δείτε το Wordpress.com στο Free κομμάτι του 

2024-04-0420_49_31.jpg.31d9dca5f0805dea6ad732d4aa167b2f.jpg

Νομίζω θα σας κάνει για αυτό που θέλετε και είναι ήδη hosted, δε χρειάζεται να μπλέξετε με hosts.

Αν χρειαστείς βοήθεια με κάτι πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου

Το είδα αλλά αν δεν κανω λαθος νομίζω πως πρέπει να αγοράσεις από τους ίδιους το domain για να κάνεις publish το site (?)

Εμείς έχουμε ήδη αγοράσει domain από το papaki.

Είναι έτσι όπως τα λέω ή μπορεί να δουλέψει με domain από αλλού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται να βάλεις δικό σου domain απλά δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για το free plan. Δεν έχεις κάτι να χάσεις βέβαια. Δοκίμασέ το. 

https://wordpress.com/support/domains/connect-existing-domain/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δοκιμασε το google site ειναι δωρεαν το hosting https://sites.google.com/new

για βάλεις το domain συνδεσου στο παπακι πηγαινε στο dns ενεργοποιησε την επιλογη G suite

θα χρειαστείς να περιμείνεις μερικές ωρες μέχρι να ενεργοποιηθεί

δοκιμασε μια μερα μετα να μπεις στο google site στις ρυθμίσεις(γρανάζι) -> προσαρμοσμένους τομείς 

 

Επεξ/σία από AndreasBoo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AndreasBoo είπε

δοκιμασε το google site ειναι δωρεαν το hosting https://sites.google.com/new

για βάλεις το domain συνδεσου στο παπακι πηγαινε στο dns ενεργοποιησε την επιλογη G suite

θα χρειαστείς να περιμείνεις μερικές ωρες μέχρι να ενεργοποιηθεί

δοκιμασε μια μερα μετα να μπεις στο google site στις ρυθμίσεις(γρανάζι) -> προσαρμοσμένους τομείς 

 

Δεν θα ήταν ευκολότερο να χρησιμοποιήσει το blogger αν είναι να πάει σε google; Δεν γνωρίζω καθόλου τι ακριβώς προσφέρει το "sites" της google. Ερώτηση κάνω μην παρεξηγηθώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

 

Σε περίπτωση που γνωρίζετε να χειρίζεστε WooCommerce/WordPress αναλαμβάνω να σας στήσω όλο το ηλεκτρονικό κατάστημα με επαγγελματικό ύφος και χωρίς καμία απολύτως έλλειψη. Οι γνώσεις που απαιτούνται απο την πλευρά σας είναι μόνο να μπορεί να περάσει τα προϊόντα και να τα διαχειρίζεται μόνη της. Δηλαδή: Αν κάποιο κόσμημα της τελείωσε να ξέρει πως να το κάνει "Μη Διαθέσιμο" προς αγορά κ. τλ. 

 

Εννοείται πως θα σας το κατασκευάσω και στην συνέχεια θα σας το παραχωρήσω εντελώς δωρεάν. Επιπλέον θα σας καλύψω και απο περιττά κόστη σχετικά με το Hosting.

 

Σε περίπτωση που κάποιος άλλος απο εδω μέσα αισθάνεται οτι μπορεί να συμβάλει σε αυτό, μην διστάσει να επικοινωνήσει προκειμένου να προσφέρουμε το καλύτερο δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...