Προς το περιεχόμενο

Να κάνω αναβάθμιση internet αν δεν την πολυχρειάζομαι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, Orestis_G said:

Όχι, η ADSL ήταν σίγουρα 24/1. Αν ψάξεις και παλιότερα θέματα θα το βρεις, κι εγώ αυτό θυμάμαι από παλιότερα.

ανεκαθεν ηταν νομιζω αυτο που λεω. Απλα λογο φορτου δεν επιανε ποτε πανω απο 12-15. Εγω θυμαμαι οταν ημουν μικρος και πρωτοβαλαμε πιαναμε 18/1,5
Αργοτερα , επειδη ειμασταν απο τους πρωτους στην γειτονια, επεσε στα 8/0,9. Αυτο το τεστ που εβαλα ηταν απο χωριο το οποιο δεν εχει πολλούς κατοίκους και δεν εχει παροχη vdsl. Τωρα περνανε οπτικες στην περιοχη.

Επεξ/σία από Lewnidas1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Lewnidas1995 Δεν ξέρω για πότε λες, αλλά εγώ που έχω δικό μου (εννοώ εκτός πατρικού) ADSL από το 2006, θυμάμαι 1 το upload. Κάποια στιγμή, υπάρχουν αναφορές και σε threads εδώ μέσα,  ξεκίνησαν να βάζουν συνδρομητές ADSL σε καμπίνα με προφίλ VDSL και κλείδωμα στα 24, με αποτέλεσμα να βλέπουν και αρκετά μεγαλύτερο upload. Όσοι πάντως είναι στο ΑΚ, όπως ήταν όλοι όσοι είχαν ADSL αρχικά έχουν 1.

Παραπομπή από Nova:
 

Αναφορά σε κείμενο
Τεχνολογία ADSL

Στις συνδέσεις τεχνολογίας ADSL, δηλαδή με ονομαστική ταχύτητα 24/1 Μbps, η πραγματική ταχύτητα διαφοροποιείται ανάλογα την απόσταση από το αστικό κέντρο.

 

Επεξ/σία από Orestis_G
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 24άρι ήταν πάντα με 1Mbps Up. Υπήρχε δυνατότητα για 2Mbps Up με Annex M το οποίο όμως έτρωγε από το Down και έπρεπε να είσαι και κοντά στο A/Κ. Ο ΟΤΕ έδωσε σε πελάτες του, προφίλ 27000/2700 με VDSL ως 24άρι, εφόσον έπαιζαν σε καμπίνα του...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...