Προς το περιεχόμενο

Κινητό μέχρι 150 ευρώ μαξ;


GreeKar98K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, χρησιμοποιώ τον τελευταίο ενάμιση χρόνο ένα Realme C21Y αλλά δεν την παλεύω άλλο με το gps του, το οποίο είναι αναξιόπιστο. Οπότε κοιτάω για κάτι νέο.

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; Μέχρι 150 ευρώ.
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; Ελλάδα.
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; Όχι.
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; Καινούρια λογικά.
5) Μέγεθος οθόνης; Αδιάφορο.
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); Όχι.
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Όχι.
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; Όσο είναι εφικτό σε αυτή την τιμή, ναι.
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Όχι.
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) Με ενδιαφέρει μόνο να έχει άψογο gps.

Επειδή οι συσκευές που κουβαλάω πάνω μου κινδυνεύουν να χαθούν/σπάσουν/βραχούν/καούν, δεν με ενδιαφέρει να δώσω παραπάνω από τα λεφτά που αναγράφω. Ανά τα χρόνια έχω ήδη κλάψει τρία κινητά, όποτε καταλαβαίνετε...


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα, ψάχνεις σε οτιδήποτε πέραν Xiaomi & Samsung. Το αναφέρω επειδή η έκδοση Android που κουβαλάνε είναι αρκετά εμπλουτισμένη και σε αυτή την κατηγορία τιμής, με τα χαρακτηριστικά που έχουν συνήθως τα κινητά σε αυτή την κατηγορία τιμής, δεν είναι καλός συνδυασμός.

Κοίταξε κάτι σε Motorola, Realme η ακόμα και το Vivo που παρέθεσε ο συνάδελφος πιο πάνω, έχουν πιο ελαφριά έκδοση Android επομένως, δεν θα έχεις σκαλώματα. Εφόσον ήδη είχες Realme, κοίτα την περίπτωση Motorola, για να δοκιμάσεις και κάτι διαφορετικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι "δείκτες" να κοιτάξω ώστε να έχω μία άποψη του performance του GPS. Άπο ένα xiaomi που είχα πριν ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Τώρα με αυτό, έχω θέματα. Και δεν με παίρνει να με έχει τι μία στιγμή στο ένα στενό και την επόμενη, μισό χιλιόμετρο πιο πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη κι ψαχνω κινητο σε αυτα τα χρηματα περιπου αυτο που εχω σταμπαρει οτι εχει ισως τα καλυτερα επιμερους χαρακτηριστικα  ειναι το motorola g54 power edition στα 140ε απο JMC , υποψην οτι πρεπει να το προπληρωσεις και να περιμενεις 10-30 εργασιμες να σου ερθει https://www.skroutz.gr/s/46931115/Motorola-Moto-G54-Power-Edition-5G-12GB-256GB-Midnight-Blue.html

κριτικες και χαρακτηριστικα στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/46931115/Motorola-Moto-G54-Power-Edition-5G-12GB-256GB-Midnight-Blue.html

Τωρα το κατα ποσο εχει καλο GPS , ή ειναι ανθεκτικα τα υλικα κατασκευης αυτο δεν το ξερω , παντως εχει 6000mah μπαταρια και πρεπει να παρεις και εναν 33w φορτισης φορτιστη ξεχωριστα γιατι δεν περιλαμβανεται..Πρεπει να προσεξεις το κινητο να εχει gorilla glass η ακομα πιο ανθεκτικο σε πτωσεις , και επισης να βαλεις εξτρα τζαμακι προστασιας και θηκη αφου το κιντο ειναι τοσο εκτεθημενο σε συνθηκες σπασιματος , καψιματος, και να βραχει

Eνα αλλο motorola σε αυτην την τιμη με πολυ καλες κριτικες στο σκρουτζ ειναι το  

στα 147ε https://www.jmctech.gr/product/motorola-xt2245-1-moto-edge-30-neo-5g-8gb-ram-256gb-black-onyx-eu/

 

 

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Miatakias είπε

Επειδη κι ψαχνω κινητο σε αυτα τα χρηματα περιπου αυτο που εχω σταμπαρει οτι εχει ισως τα καλυτερα επιμερους χαρακτηριστικα  ειναι το motorola g54 power edition στα 140ε απο JMC , υποψην οτι πρεπει να το προπληρωσεις και να περιμενεις 10-30 εργασιμες να σου ερθει https://www.skroutz.gr/s/46931115/Motorola-Moto-G54-Power-Edition-5G-12GB-256GB-Midnight-Blue.html

κριτικες και χαρακτηριστικα στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/46931115/Motorola-Moto-G54-Power-Edition-5G-12GB-256GB-Midnight-Blue.html

Τωρα το κατα ποσο εχει καλο GPS , ή ειναι ανθεκτικα τα υλικα κατασκευης αυτο δεν το ξερω , παντως εχει 6000mah μπαταρια και πρεπει να παρεις και εναν 33w φορτισης φορτιστη ξεχωριστα γιατι δεν περιλαμβανεται..Πρεπει να προσεξεις το κινητο να εχει gorilla glass η ακομα πιο ανθεκτικο σε πτωσεις , και επισης να βαλεις εξτρα τζαμακι προστασιας και θηκη αφου το κιντο ειναι τοσο εκτεθημενο σε συνθηκες σπασιματος , καψιματος, και να βραχει

Eνα αλλο motorola σε αυτην την τιμη με πολυ καλες κριτικες στο σκρουτζ ειναι το  

στα 147ε https://www.jmctech.gr/product/motorola-xt2245-1-moto-edge-30-neo-5g-8gb-ram-256gb-black-onyx-eu/

 

 

δεν εχει amoled το g54

αυτα τα μοτορολα δεν εχουν αξιοπρεπη επεξεργαστη,δες κατι σε helio g99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, emp87 είπε

δεν εχει amoled το g54

αυτα τα μοτορολα δεν εχουν αξιοπρεπη επεξεργαστη,δες κατι σε helio g99

Ναι το ξερω οτι δεν εχει AMOLED αλλα αν δεις την παραπανω λιστα με τα επιθημητα χαρακτηριστικα του δημιουργου του τοπικ και το budget εως 150ε λογικο ειναι να μην εχει amoled , τοσο κακοι ειναι ο Mediatek 7020 και ο snapdragon 695?

Επεξ/σία από Miatakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Miatakias είπε

Ναι το ξερω οτι δεν εχει AMOLED αλλα αν δεις τρην παραπανω λιστα με τα επιθημητα χαρακτηριστικα τον δηλιουργο του τοπικ και το budget εως 150ε λογικο ειναι να μην εχει amoled , τοσο κακοι ειναι ο Mediatek 7020 και ο snapdragon 695?

ειναι αρκετα παλιοι και με δεδομενο οτι κοιτας κινητα της χαμηλοτερης κατηγοριας τιμης και ξες ταυτχρονα να τα κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερο ειναι μονοδορμος να κοιτας πρωτα αυτα με τον καλυτερο δυνατο επεξεργαστη

 

ουσιαστικα ειναι σαν να φωτογραφιζω τα poco τα οποια πλεον ερχονται με harmony os και δεν ειναι οπως παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, emp87 είπε

ειναι αρκετα παλιοι και με δεδομενο οτι κοιτας κινητα της χαμηλοτερης κατηγοριας τιμης και ξες ταυτχρονα να τα κρατησεις οσο το δυνατον περισσοτερο ειναι μονοδορμος να κοιτας πρωτα αυτα με τον καλυτερο δυνατο επεξεργαστη

 

ουσιαστικα ειναι σαν να φωτογραφιζω τα poco τα οποια πλεον ερχονται με harmony os και δεν ειναι οπως παλια

Οκ απλα ειδα οτι σε  σκορ και οι 2 ειναι καλυτεροι απο απο τον G99 , εγω αν θα παρω για μενα μαλλον θα δωσω λιγα παραπανω και θα παρω poco x6, απλα επειδη το budget του GreeKar98K ειναι εως 150ε

Επεξ/σία από Miatakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τερμα κατω εχει τα συγκριτικα μπαταρια 3-4 πιο πανω ειναι της πλοηγησης που σε ενδιαφερει

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/oneplus-nord-ce-3-lite-5g,oppo-a58-4g,poco-m6-pro,realme-c21y-4gb-64gb

σου προτεινω το Μ6 προ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...