Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή είσοδος μέσω Gov.gr Wallet στα γήπεδα από σήμερα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)


Να προσέξουν οι κυβερνήσεις εδώ Ελλάδα, να μην γίνει στο μέλλον το gov.gr wallet ένα είδος μικρού rfid, με ηλεκτρονικές πληρωμές μόνο.

Τύπου πληρωμές μόνο με ηλεκτρονικό τρόπο στην ομπρέλα του δημόσιου gov.gr ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΟΥΝ ΤΟΥΡΚΟΙ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΜΕ e-wallet only.

Και μετρητά και όλα.

ΟΧΙ ΜΟΝΟ NFC και e-wallet στο μέλλον. ΟΧΙ ΜΟΝΟ nfc για τους γηραιότερους στα supermarkets.

Επεξ/σία από cortaN@
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, bazzil είπε

Είναι ένα μέτρο κι αυτό. Κάθε αρχή και δύσκολη. Διαφορετικά θα πρέπει να καταργηθεί.

Γιατι πριν νομιζεις δεν ειχαμε πεδια στα εισιτηρια οπως ταυτοτητα , αμκα κλπ ; Ανωνυμα πιστευετε τα βγάζαμε; Σταχτη στα ματια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dhm21911 said:

Αστείο μέτρο, o απλός ο κόσμος θα βασανίζεται για 1 εισητηρίο και οι παραβατικόι ούτε θα εγγράφονται στο εθνικό μητρώο επικοινωνίας ούτε φυσικά θα γίνεται καμία ταυτοποίηση και φυσικά θα σουλατσαρουν με καρτελακια της ΠΑΕ.

Ούτε αυτός ο έλεγχος δεν γίνεται. Κάθονται οι αστυνομικοί απλά και εσύ περνάς. Τελευταίο ευρωπαϊκό που πήγα ο διπλανός μου πέρασε τον έλεγχο δείχνοντας μια κάρτα μπόνους γαλαξίας.

πηρε τους ποντους συναλλαγης τουλαχιστον?

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, barman_ είπε

πηρε τους ποντους συναλλαγης τουλαχιστον?

Δεν νομιζω γιατι στον δευτερο ''ελεγχο'' δεν χτυπησε καπου το QR , μπηκε με προσφορα 1+1 στο τουρνικε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, svartevarg είπε

Πάντως η εφαρμογή δεν φαίνεται να λειτουργεί. Κολλάει στο otp.

Γενικώς υπάρχουν ζητήματα...Εγώ με αγορασμενο εισιτηριο για το αυριανό παιχνίδι αμέσως μετά την έκδοση τους την προηγουμενη εβδομάδα,επιτυχώς το εισήγαγα στο Google Wallet ως συνήθως...Οποιααδήποτε προσπάθεια μου να το εισάγω στην κρατική εφαρμογή (από το initial email της συναλλαγής είτε μέσω QR scan είτε μέσω πληκτρολόγησης του κωδικού,αποτυγχάνει με το error σε κοκκινο φόντο "το εισιτηριο δεν βρέθηκε"...Σε κάθε περίπτωση,τους άνοιξα και ένα αίτημα να κάθεται εκεί αναπάντητο με τα υπόλοιπα που κατά καιρούς έχω στείλει (για διάφορες εφαρμογές), και θα μπω με το Google Wallet και την ταυτότητα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...