Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή γλώσσας σε android με bluetooth (physical) keyboard


Rebirth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. 

Προσπαθώ να βρω λύση σε ένα πρόβλημα που έχει προκύψει. Για λόγους δουλειάς, χρειάζομαι να δουλεύω (κείμενο, μικρά edit σε φωτό σε lightroom mobile) από το κινητό ή το tablet. Προσπάθησα να συνδέσω ένα BT keyboard που έχω στο κινητό και στο tablet, όμως με κανέναν συνδυασμό κουμπιών ούτε καν από το ίδιο το android (πχ από swiftkey) δεν αλλάζει τη γλώσσα. Ό,τι και να κάνω παραμένει στα αγγλικά. 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο walkthrough; Υπάρχει τρόπος να αλλάζει γλώσσα σε physical keyboard όταν είναι συνδεδεμένο με android;

Ευχαριστώ!!

(*ξέρω ότι θα ήταν λύση το λάπτοπ, όμως για λόγους που δεν είναι να αναλύσω εδώ δεν μπορεί να γίνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rebirth είπε

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. 

Προσπαθώ να βρω λύση σε ένα πρόβλημα που έχει προκύψει. Για λόγους δουλειάς, χρειάζομαι να δουλεύω (κείμενο, μικρά edit σε φωτό σε lightroom mobile) από το κινητό ή το tablet. Προσπάθησα να συνδέσω ένα BT keyboard που έχω στο κινητό και στο tablet, όμως με κανέναν συνδυασμό κουμπιών ούτε καν από το ίδιο το android (πχ από swiftkey) δεν αλλάζει τη γλώσσα. Ό,τι και να κάνω παραμένει στα αγγλικά. 

Γνωρίζει κάποιος κάποιο walkthrough; Υπάρχει τρόπος να αλλάζει γλώσσα σε physical keyboard όταν είναι συνδεδεμένο με android;

Ευχαριστώ!!

(*ξέρω ότι θα ήταν λύση το λάπτοπ, όμως για λόγους που δεν είναι να αναλύσω εδώ δεν μπορεί να γίνει)

Κανονικα ειναι διαφορετικός συνδυασμός για καθε πληκτρολόγιο (συνήθως το αναφερει και στις οδηγίες). Έχω δει διάφορους περίεργους συνδυασμούς

Αν μπορείς μια φωτο του πληκτρολογίου μηπως και το γνωριζω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, hawkpilot είπε

Δοκίμασε αν αυτό σου κάνει.

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω! 

16 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Κανονικα ειναι διαφορετικός συνδυασμός για καθε πληκτρολόγιο (συνήθως το αναφερει και στις οδηγίες). Έχω δει διάφορους περίεργους συνδυασμούς

Αν μπορείς μια φωτο του πληκτρολογίου μηπως και το γνωριζω

Καλησπέρα κι ευχαριστώ. Το πληκτρολόγιο είναι το Classic BT keyboard της MINISO:

Spoiler

miniso2.jpg.22057057e39592d54d335eead9a156bc.jpg

 

Επεξ/σία από Rebirth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Kατεβασε αυτο και κανε remap ενα κουμπι σε αυτο που θελεις. Δουλευει αψογα στο Mi Box S μου με ενα Logitech physical keyboard, οποτε δεν βλεπω τον λογο να μην δουλεψει και στην συσκευη σου.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apedroid.hwkeyboardhelper&hl=en&gl=US

Mεταφερω και το νημα στο Mobile Software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...