Προς το περιεχόμενο

Προς κατόχους κυρίως iPhone 15 pro και Max


Ronnie1985

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτοχος 2 μηνών, ενός καινούργιου  iPhone 15 pro προσεγμένο και δεν έχει πέσει ποτέ.

Εχει παρατηρήσει κανείς την ώρα που κλειδώνει (σβήνει τελείως) η οθόνη, να γίνεται στιγμιαία άσπρη σαν το εφέ του screenshot??

Όχι κάθε φορά, σπάνια αλλά το έχω προσέξει. Μάλιστα καμιά φορά μπορεί να γίνει άσπρη απ' τη μέση της οθόνης και κάτω. 

Always display on απενεργοποιημένο και ξεκίνησε να το κάνει από την 17.4 και έπειτα. Πριν ούτε καν.

Το γκουγκλαρα και βρήκα ξένα Topics με το ίδιο θέμα να το δηλώνουν αρκετοί χρήστες κυρίως 15pro και Max. Αναφέρουν και εκείνοι από ios 17.4 να άρχισαν να το παρατηρούν και μάλλον πρόκειται για software. 

Ρωτάω αν κάνεις από εσάς επίσης το έχει προσέξει και ελπίζω πράγματι να είναι θέμα software και όχι το display. 

Στο παρακάτω θέμα θα δείτε πολλά σχόλια από αυτό ακριβώς που περιγράφω.

 

 

Και 2 βιντεάκια που ανεβάσανε 2 χρήστες και φαίνεται ακριβώς.

https://we.tl/t-hHcShDjA3k

https://we.tl/t-7K9ow69xNj

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 10/4/2024 στις 5:35 ΜΜ, Ronnie1985 είπε

Κάτοχος 2 μηνών, ενός καινούργιου  iPhone 15 pro προσεγμένο και δεν έχει πέσει ποτέ.

Εχει παρατηρήσει κανείς την ώρα που κλειδώνει (σβήνει τελείως) η οθόνη, να γίνεται στιγμιαία άσπρη σαν το εφέ του screenshot??

Όχι κάθε φορά, σπάνια αλλά το έχω προσέξει. Μάλιστα καμιά φορά μπορεί να γίνει άσπρη απ' τη μέση της οθόνης και κάτω. 

Always display on απενεργοποιημένο και ξεκίνησε να το κάνει από την 17.4 και έπειτα. Πριν ούτε καν.

Το γκουγκλαρα και βρήκα ξένα Topics με το ίδιο θέμα να το δηλώνουν αρκετοί χρήστες κυρίως 15pro και Max. Αναφέρουν και εκείνοι από ios 17.4 να άρχισαν να το παρατηρούν και μάλλον πρόκειται για software. 

Ρωτάω αν κάνεις από εσάς επίσης το έχει προσέξει και ελπίζω πράγματι να είναι θέμα software και όχι το display. 

Στο παρακάτω θέμα θα δείτε πολλά σχόλια από αυτό ακριβώς που περιγράφω.

 

 

Και 2 βιντεάκια που ανεβάσανε 2 χρήστες και φαίνεται ακριβώς.

https://we.tl/t-hHcShDjA3k

https://we.tl/t-7K9ow69xNj

 

 

Έχεις δοκιμάσει να πας σε 17.4.1 να δεις μην και έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kormos είπε

Έχεις δοκιμάσει να πας σε 17.4.1 να δεις μην και έχει διορθωθεί το πρόβλημα;

Είμαι με 17.4.1

Ακόμα δε το έχουν διορθώσει. Αν μπεις στο ξένο Topic (και βάλεις τα σχόλια Sort: by New) που ανέβασα πιο πάνω θα δεις πολλούς και κάθε μέρα να αναφέρουν και περισσότεροι για το bug αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Είμαι με 17.4.1

Ακόμα δε το έχουν διορθώσει. Αν μπεις στο ξένο Topic (και βάλεις τα σχόλια Sort: by New) που ανέβασα πιο πάνω θα δεις πολλούς και κάθε μέρα να αναφέρουν και περισσότεροι για το bug αυτό.

 

Σε δύο συσκευές που έχω δεν το βλέπω αυτό....

Γι αυτό το ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kormos είπε

Σε δύο συσκευές που έχω δεν το βλέπω αυτό....

Γι αυτό το ανέφερα.

Σε μένα δε το κάνει κάθε φορά που σβήνει η οθόνη. Μπορεί για παράδειγμα στις 50 φορές που θα κλείσει να το κάνει μια φορά. Δηλαδή αραιά και που, σπάνια.

Τη πρώτη φορά που το έκανε θυμάμαι δεν έδωσα σημασία.

Με το που ξανάπεσε το μάτι μου να το κάνει, μετά άρχισα να ψάχνω το θέμα. Και ανακάλυψα ότι συμβαίνει σε πολλούς τελικά και αναφέρουν ότι ξεκίνησε από 17.4 και μετά.

Να είναι software issue δε με πειράζει, κάποια στιγμή θα το διορθώσουν. Να μην είναι hardware με νοιάζει, για αυτό και άνοιξα εδώ ένα θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Ronnie1985 είπε

Σε μένα δε το κάνει κάθε φορά που σβήνει η οθόνη. Μπορεί για παράδειγμα στις 50 φορές που θα κλείσει να το κάνει μια φορά. Δηλαδή αραιά και που, σπάνια.

Τη πρώτη φορά που το έκανε θυμάμαι δεν έδωσα σημασία.

Με το που ξανάπεσε το μάτι μου να το κάνει, μετά άρχισα να ψάχνω το θέμα. Και ανακάλυψα ότι συμβαίνει σε πολλούς τελικά και αναφέρουν ότι ξεκίνησε από 17.4 και μετά.

Να είναι software issue δε με πειράζει, κάποια στιγμή θα το διορθώσουν. Να μην είναι hardware με νοιάζει, για αυτό και άνοιξα εδώ ένα θέμα μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω.

 

Καλά έκανες και το άνοιξες 🙂
Και οι δύο που έχω είναι με 17.4.1 και δεν έχει εντοπιστεί κάτι τέτοιο.

Το ουσιαστικό είναι αυτό που ανέφερες πως το θετικό είναι να είναι software το θέμα αυτό και όχι hardware.

Ας δούμε αν υπάρχει και κανείς άλλος που να έχει στην κατοχή του κάποιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...