Προς το περιεχόμενο

Redirect σε άλλη σελίδα από το router;


Avatar_GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες όταν είμαι σπίτι και προσπαθώ να μπω σε κάποιες συγκεκριμένες σελίδες (π.χ vodafone.gr) με κάνει redeirect σε σελίδα instantfwding...

Στην αρχή λέω, κανένας ιός στο κινητό θα είναι. Δοκιμάζω και από το κινητό της γυναίκας και πάλι το ίδιο κάνει και εκεί. Όταν μπαίνω με δεδομένα από το κινητό, μπαίνω κανονικά. Όταν μπαίνω από το wifi τότε μου τα κάνει. Άρχισα να υποψιάζομαι το ρούτερ έχω το Fritz!Boz 7590. Το κάνω factory reset, αλλά και πάλι τα ίδια.

Τι μπορεί να φταίει; 

Πριν λίγες μέρες ζήτησα κωδικούς VOIP από την NOVA και μου τους έδωσαν (δεν τους πέρασα ακόμα, καθώς δεν με ενδιαφέρει το τηλέφωνο). Μπορεί να έχει σχέση αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαθα σήμερα το πρωί στις κινητές μου συσκευές.. Η ανάρτηση σου ότι συμβαίνει μέρες με έβαλε σε σκέψεις ότι κάποια ρύθμιση φταίει. Δεν μπορεί να έχει πρόβλημα το Site τόσες μέρες όπως αναφέρεις.. Κατέληξα να κλείσω το private dns Και το site λειτουργεί! *Απενεργοποιηση στο private dns Κάνω και σε σύνδεση με wifi όταν θέλουν web σύνδεση (όπως στο σούπερ μάρκετ ΑΒ). Δοκίμασε αλλαγή στο dns. Ελπίζω να βοήθησα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vodafone και cu και δεν έκαναν login ούτε οι εφαρμογές. 

Στα κινητά έχω adguard (private dns) 

Και στο router που δοκίμασα τώρα και δεν έμπαινε έχει quad9 dns

Δοκίμασε το default της nova 

DNS servers

Πρωτεύων διακομιστής DNS (primary DNS server): 62.169.194.47

Δευτερεύων διακομιστής DNS (secondary DNS server): 62.169.194.48

Τριτεύων διακομιστής DNS (tertiary DNS server): 62.169.194.97

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάτι χρόνια σε κάποιους routers με κενά ασφαλείας σου άλλαζαν DNS server με αποτέλεσμα να σε βάζουν σε spam σελίδες. Πάντως σε FritzBoz είναι απίθανο να έχει γίνει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...