Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση απο 24αρα σε 100αρα και προβλήματα 3 μέρες χωρίς σταθερό και ίντερνετ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,πρόσφατα έκανα αίτηση για αναβάθμιση και πριν 3 μέρες νέκρωσε το σταθερό και το ίντερνετ.Παιρνώ σε εξυπηρέτηση πελατών και δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?Δεν μου λένε πόσο καιρό μπορεί να πάρει αυτό.Το μονο θετικό είναι πως μου βαλανε unlimited data και κάνουμε την δουλεία μας μέσω hotspot.Ευχαριστώ για όποια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν θες πες πάροχο, χρονολογία της οικίας και τι συνδεσμολογία έχεις. Αν έχεις συναγερμό πχ ή fax.

Χωρίς να έχω τίποτα από όλα αυτά που ζητάω, θα έλεγα να αποσυνδέσεις ΟΛΕΣ τις τηλεφωνικές συσκευές από κάθε δωμάτιο και να βάλεις σκέτο το router με ένα φρέσκο τηλεφωνικό καλώδιο από την θύρα DSL προς την τηλεφωνική πρίζα χωρίς φίλτρο και splitter, χωρίς τηλεφωνικό ταυ και δες πως πάει.

Για το σταθερό που νέκρωσε μάλλον σε πήγαν σε VOIP γραμμή οπότε αν δεν έχεις πρώτα συγχρονισμό και μετά internet δύσκολο να έχεις σταθερό. Επίσης ανάλογα το τι θα πεις για συνδεσμολογία και πόσα τηλέφωνα έχεις ίσως χρειαστεί να αλλάξεις πολλά πράγματα στην συνδεσμολογία ή να φέρεις ηλεκτρολόγο για να σου κάνει διαχωρισμό οριζόντιας/εσωτερικής

Μπορεί να είναι και σφάλμα εγκατάστασης και να χρειαστεί να σου αλλάξουν απερχόμενο κτλ, μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω χωρίς δεδομένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Horn είπε

Καλησπέρα,πρόσφατα έκανα αίτηση για αναβάθμιση και πριν 3 μέρες νέκρωσε το σταθερό και το ίντερνετ.Παιρνώ σε εξυπηρέτηση πελατών και δεν ξέρουν τι τους γίνεται.Έχει κανείς αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?Δεν μου λένε πόσο καιρό μπορεί να πάρει αυτό.Το μονο θετικό είναι πως μου βαλανε unlimited data και κάνουμε την δουλεία μας μέσω hotspot.Ευχαριστώ για όποια γνώμη.

Είναι πιθανόν νά έχουν μπλέξει τίς γραμμές όταν έγινε η αναβάθμιση εάν αναβαθμίστηκε καί άλλος μαζί μέ εσένα.Μού είχε τύχει όταν έγινε σέ εμένα αναβάθμιση μέ χρήστη από άλλον πάροχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...