Προς το περιεχόμενο

Οι Galaxy AI λειτουργίες έρχονται και στα μοντέλα Galaxy S22, Z Fold 4, Z Flip 4, Tab S8, S21, Z Fold 3 και Z Flip 3


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν δίνει αναβαθμίσεις σε παλιές συσκευές,. γκρίνια γιατί τις απαξιώνει και δεν κρατάνε αξία, δίνουμε τόσα λεφτά κτλ. 

Δίνει αναβαθμίσεις σε παλιές συσκευές, πάλι γκρίνια γιατί....;; Δεν ξέρω, μερικοί να το κοιτάξετε 😅

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, TechnoState είπε

...αρα θα αποκτήσουν κ αυτά προβλήματα. (Υπερθέρμανση, μεγαλύτεροι χρόνοι φόρτισης, κ αρκετό χρόνο μέχρι να κυκλοφορήσει το 6.2 fix)

...για να μην παρεξηγηθώ, απο το S23 Ultra μου ανεβάζω το post.

Δεν ξέρω τι λες εσύ για τα παραπάνω προβλήματα, αλλά εγώ δεν βλέπω αυτά που περιγράφεις στο δικό μου S23 ULTRA! Ίσα ίσα που μετά το 6.1 είναι πολύ καλύτερο και γρήγορο σε όλα!

Το μοναδικό ψεγάδι που αντιμετώπισα εγώ με το 6.1, ήταν στην Always on display.

Έχω την Original θήκη της Samsung με το τετράγωνο άνοιγμα για την οθόνη, και όποτε λάμβανα κάποια ειδοποίηση μετά από μερικά δευτερόλεπτα η οθόνη γινόταν μαύρη.

Έπρεπε να ανοίξω τη θήκη, ώστε να δω την κύρια οθόνη για να έχω ξανά πρόσβαση στην εξωτερική τετράγωνη οθόνη.

Ωστόσο, μετά το Update του Απριλίου 12 του μήνα, το πρόβλημα διορθώθηκε και όλα είναι πάλι τέλεια όπως πριν! 

 

Μήπως λέω, μήπως δεν κρατάς στα χέρια σου S23 ULTRA;;;🙃💁‍♂️ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Waiss said:

Στα Google Pixel 8/8 Pro κάποια AI features λειτουργούν στην συσκευή και κάποια άλλα απαιτούν σύνδεση στο δίκτυο σε απομακρυσμένους servers. Το ίδιο θα συμβαίνει και με τα Samsung εννοείται, μιας και πρόκειται για τα ίδια Google AI features στην ουσία. Λογικό κιόλας αν σκεφτείς ότι κάποιες τέτοιες διεργασίες δεν μπορούν να τις φέρουν εις πέρας ούτε ισχυροί και ακριβοί υπολογιστές. Πόσο μάλλον smartphone SOCs. Βέβαια αν καθήσει και ψάξει κανείς τι πραγματικά κάνει ένα smartphone στο παρασκήνιο από AI λειτουργίες, αυτές που όντως χρειάζονται δίκτυο για να ολοκληρωθούν, είναι σταγόνα στον ωκεανό.

Το αστείο είναι ότι ένας Έλληνας YouTuber (που γεννήθηκε για να τρώει ban) έβγαζε εμπάθεια για όλα αυτά όταν τα δοκίμασε στα Pixels 8/8 Pro, αλλά όταν κυκλοφόρησε το S24U δεν έβγαλε κιχ.

Άρα για να καταλάβω, αν έχω κλειστά τα δεδομένα, με αφήνει να χρησιμοποιήσω μόνο μερικά από τα ai εργαλεία; Ρωτάω και για τις δύο συσκευές. Επίσης εάν είναι έτσι τότε θα πρέπει στο s21 για παράδειγμα να έχεις μεγαλύτερο περιορισμό στο τι μπορείς να χρησιμοποιήσεις χωρίς σύνδεση στον ίντερνετ, αλλιώς ότι μας λένε για βελτιώσεις στο ai από γενιά σε γενιά των soc, δεν έχει πραγματικό αντίκρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάπου διάβασα οτι και η έξυπνη σίτα, το έξυπνο τηγάνι και οι έξυπνες παντόφλες μπαμπού θα έρχονται με κάποια έκδοση ΑΙ απο εδώ και πέρα...

εντιτ

Α, και το έξυπνο μαξιλάρι με αφρό που θυμάται...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ότι οι υπηρεσίες AI χρειάζονται σύνδεση στο διαδίκτυο είναι δεδομένο, δεν είναι δυνατόν σε ένα κινητό να βάλουν όλα τα δεδομένα AI, δεν νομίζω να είναι εφικτό ούτε σε κοινό υπολογιστή. Εκτός αυτού, το Galaxy AI είναι ένα αστείο, δεν χρησιμεύει σε τίποτα, θέλει πολύ δουλειά ακόμα να φτιάξουν ένα AI assistance και μετά βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2024 στις 2:53 ΜΜ, Sakm είπε

Φήμες λένε από συντονιστή της Samsung έρχεται το AI και στα iPhone .. 

Το ΑΙ θα είναι άλλη μια καινοτομία για τα iPhone...😂 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...