Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση RAM που δεν την παλεύει. (Τα νεύρα μου)


dtk-386
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nickol-us,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Χαλαρώστε παιδιά ακόμα με τις παλιές είμαι.....:lol:

Τις παρήγειλα δεν τις πήρα. Τρίτη η παραλαβή.

Εγραψες: Αγοράστηκαν οι Corsair 2 X 16 του παραπάνω link στα 73 ευρώ με ένα κουπόνι που είχα. Τέρμα με τις Gskill. 

Oχι το ξαναέκανε και είναι οι μνήμες. Εν τω μεταξύ το xmp το έχει off. Μολις το ενεργοποίησα τα είδε όλα το pc. Εβγαλε αμέσως σφάλματα.

Κάποιος, όπως και εγώ, μπορεί να μπερδευτεί να να νομίζει πως το κάνει το πρόβλημα και με τις καινούριες μνήμες.

Εύχομαι όλα καλά.

Επεξ/σία από tasvar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Σήμερα δεν κράσαρε καθόλου. Δεν ξέρω τι το έπιασε χτες. Με βλέπω να προσθέτω τα 32 GB στα 16 GB και να έχω 48. :lol:

Η θετική σκέψη όλων μας για τις g skill φαίνεται να λειτούργησε 😀

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά έβαλα μόνο τις Corsair και το σύστημα πετάει! εκεί που είχα 40% memory πιασμένο τώρα είμαι στο 19%!

βέβαια από το Σάββατο οι Gskill δεν μου έβγαλαν άλλες μπλε οθόνες αλλά έχασα την εμπιστοσύνη μου σε αυτές.

ίσως στο μέλλον βάλω και αυτές πάνω και το δοκιμάσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, dtk-386 said:

αρχικά έβαλα μόνο τις Corsair και το σύστημα πετάει! εκεί που είχα 40% memory πιασμένο τώρα είμαι στο 19%!

βέβαια από το Σάββατο οι Gskill δεν μου έβγαλαν άλλες μπλε οθόνες αλλά έχασα την εμπιστοσύνη μου σε αυτές.

ίσως στο μέλλον βάλω και αυτές πάνω και το δοκιμάσω.

Δεν θα στο συνιστουσα,θα ηταν καλυτερο και ασφαλεστερο να μην της βαλεις μαζι.Επεστρεψε της και με τα λεφτα που θα σου επιστραφουν,αγορασε κατι αλλο χρησιμο.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, benign είπε

Δεν θα στο συνιστουσα,θα ηταν καλυτερο και ασφαλεστερο να μην της βαλεις μαζι.Επεστρεψε της και με τα λεφτα που θα σου επιστραφουν,αγορασε κατι αλλο χρησιμο.

ok θα σε ακούσω.

πάντως ο Η/Υ πετάει. 

και οπτικά οι μνήμες με τις ψύκτρες τους είναι πολύ όμορφες, οι budget gskill ήταν χάλια. (ένα μικρό σχολιάκι από έναν σχετικά ανίδεο 😁 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...