Προς το περιεχόμενο

Vectra B αυθεντικά πατάκια


bill999r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, έχει κανένας τα εργοστάσιακα πατάκια του ανωτέρω αυτοκινήτου ώστε να μου στείλει μια φωτογραφία από το πατάκι του οδηγού;.

Πριν κανένα 6 μήνο το αυθεντικό πατάκι μου τρύπησε λόγω φθοράς και το πέταξα αντικαθιστώντας το με ένα αφτερμαρκετ. Πριν μια βδομάδα παρήγγειλα πατάκια μαρκε ώστε να τα αντικαταστήσω όλα, αλλά το πατάκι οδηγού που παρέλαβα δεν είναι το σωστό.

Μίλησα με το μαγαζί και οι άνθρωποι πρόθυμα μου πρότειναν να μου στείλουν καινούριο δωρεάν , αλλά για σίγουρια θέλουμε να βρούμε πρώτα το ορίτζιναλ πατρόν. 

Αν κάποιος έχει το παραπάνω μοντέλο με τα αυθεντικά πατάκια θα του ήμουν υπόχρεος αν μου έστελνε μια φωτο με το πατάκι τοποθετημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill999r είπε

Καλησπέρα σε όλους, έχει κανένας τα εργοστάσιακα πατάκια του ανωτέρω αυτοκινήτου ώστε να μου στείλει μια φωτογραφία από το πατάκι του οδηγού;.

Πριν κανένα 6 μήνο το αυθεντικό πατάκι μου τρύπησε λόγω φθοράς και το πέταξα αντικαθιστώντας το με ένα αφτερμαρκετ. Πριν μια βδομάδα παρήγγειλα πατάκια μαρκε ώστε να τα αντικαταστήσω όλα, αλλά το πατάκι οδηγού που παρέλαβα δεν είναι το σωστό.

Μίλησα με το μαγαζί και οι άνθρωποι πρόθυμα μου πρότειναν να μου στείλουν καινούριο δωρεάν , αλλά για σίγουρια θέλουμε να βρούμε πρώτα το ορίτζιναλ πατρόν. 

Αν κάποιος έχει το παραπάνω μοντέλο με τα αυθεντικά πατάκια θα του ήμουν υπόχρεος αν μου έστελνε μια φωτο με το πατάκι τοποθετημένο.

Υπάρχει περίπτωση μετά από 20 τόσα χρόνια να φοράει κάποιος ακόμη τα αυθεντικά πατάκια;;; Γιατί δεν παίρνεις κάτι σε after market που να κάθονται καλά στο αυτοκίνητό σου;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Υπάρχει περίπτωση μετά από 20 τόσα χρόνια να φοράει κάποιος ακόμη τα αυθεντικά πατάκια;;; Γιατί δεν παίρνεις κάτι σε after market που να κάθονται καλά στο αυτοκίνητό σου;;;

Εγώ 😁 .... Αλλά μου χάλασε το ένα...

Αφτερμαρκετ πήρα αρχικά, αλλά δεν μου άρεσαν και παρήγγειλα Μαρκέ, δηλαδή κομμένα κ ραμμένα στα μέτρα του αυτοκινήτου σύμφωνα με τα αυθεντικά, αλλά παρόλα αυτά το πατάκι του οδηγού δεν έχει σωστό σχήμα όπως το αυθεντικό. Φαντάζομαι ότι αυτό που μου έστειλαν είναι για μοντέλο με αυτόματο κιβώτιο.

Καλά, στην περίπτωση που δεν βρώ κάποιον με αυθεντικό, θα φτιάξω ένα πατρόν σε χαρτί και θα το στείλω στο μαγαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι με κούμπωμα? (Αυτό το κλιπ εννοω) Δες στον kokkinoplitis καπως ετσι μηπως εχει! Δεν ξερω αν θα ειναι αυθεντικό αλλα ισως ειναι καλη ποιοτητα. Ψαχνω κ εγω για το corsa D 2011 μοντελο και πηρα κάτι αφτερμαρκετ τα οποία επειδη δεν έχουν κλιπ, κάνουν βόλτες μπρος πίσω οταν πατας αφηνεις αμπραγιαζ ή καμιά φορά οταν πας ν πατησεις φρενο....

(Δε τα πηρα απ το μαγαζι που λεω,εχω σκοπο να παρω ομως γτ λεει οτι εχει τα κουμπωματα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαρκε τα φτιάχνεις όπως θες εσύ, επιλέγεις την ποιότητα, κουμπώματα αν έχει κτλ. 

Αλλά τα μαρκε φτιάχνονται για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο που θέλεις, δεν είναι δηλαδή αφτερμαρκετ που απλά μπορεί να ταιριάζουν.

Είναι ακριβώς όπως τα εργοστασιακά απλά σε καλύτερη ποιότητα και στα χρώματα που εσύ επιλέγεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη που παρεμβαινω, αλλά είναι εντελώς αστείο να παραγγέλνει κάποιος μαρκέ πατακια για ένα τόσο διαδεδομένο μοντέλο και να απαντάει το κατάστημα πως θέλει να τους στείλεις το πατρόν για να σου στείλει τα σωστά!!! Εντελώς κουκουρούκου απάντηση!

Εάν, πάντως, δεν βρεις άκρη, δες εδώ:

https://dragonshop.gr/patakia-aftokinitou-opel-vectra-b

Έχω αγοράσει 2-3 σετ και είναι εξαιρετικά.

 

 

Επεξ/σία από nk9
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nk9 είπε

Συγγνώμη που παρεμβαινω, αλλά είναι εντελώς αστείο να παραγγέλνει κάποιος μαρκέ πατακια για ένα τόσο διαδεδομένο μοντέλο και να απαντάει το κατάστημα πως θέλει να τους στείλεις το πατρόν για να σου στείλει τα σωστά!!! Εντελώς κουκουρούκου απάντηση!

 

 

Φαντάζομαι ότι τα πατρόν που έχουν είναι από εξωτερικό όπου κυρίως εκεί παίζει το αυτόματο μοντέλο.

Εντάξει δεν έχω παράπονο από το μαγαζί, φέρθηκαν πολύ καλά χωρίς μα και μου. 

Ίσως να είναι λίγο ταλαιπωρία για εμένα αλλά κ αυτοί σίγουρα δεν θα ήθελαν να μπούνε στον κόπο να μου φτιάχνουν νέο πατάκι.

Λάθη γίνονται κ από τη στιγμή που υπάρχει διάθεση αντιμετώπισης δεν υπάρχει λόγος να ψάχνομαστε για φασαρία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...