Προς το περιεχόμενο

Υποσταθμός ΔΕΔΔΗΕ


zLsV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κάποιος να μου απαντήσει αυτού του τύπου ο υποσταθμός πόση αποσταση πρέπει να έχει από κατοικημένη περιοχή παιδικη, χαρά, ιατρείο κτλ ή να μου στείλει τη νομοθεσια;

20240414_201141.jpg

Ξέρω ότι δεν είναι η πιο σχετική ενότητα αλλά δεν εύρισκα κάποια πιο συναφή.

Την κατανόηση σας 

Επεξ/σία από zLsV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ανησυχείς για μαγνητικά πεδία και άλλα τέτοια, τότε μην ασχολείσε. Εκτός και αν ανήκεις στην συμπαθητική τάξη των ΨΕΚ :) 

Περισσότερο θα με ανησυχούσε η παλαιότητα της κατασκευής, δηλαδή τα ξύλα, κτλ.

Ισως βρεις πληροφορίες στο ΦΕΚ 512/Β´/25-04-2002 το οποίο ορίζει τις μέγιστες επιτρεπόμενες τιμές ακτινοβολίας των ηλεκτρικών και μαγνητικών πεδίων. 

Αν και όπως προείπα, η τάση, τόσο η μέση όσο και η χαμηλή, καθώς και η συχνότητά της είναι τόσο μικρές που τα πεδία έχουν ελάχιστη ένταση. Περισσότερη ακτινοβολία τρως αν περνάει κανα καλώδιο θερμοσίφωνα/aircondition κοντά απο τον καναπέ σου, όταν  αυτά λειτουργούν, παρά απο τον σταθμό. Για να μην πω για κινητό....

Αν πάλι ανησυχείς για το αισθητικό, μαζί σου. Δεν μπορείς να έχεις αυτό το αίσχος μπροστά στο μπαλκόνι σου/παράθυρό σου...

 

Επεξ/σία από nkarama
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαίο άρθρο: https://rethnea.gr/καθησυχαστική-η-δεδδηε-για-τους-μετασ/

Δυστυχώς δε πρόκειται να βγάλεις άκρη... εδώ πλέον έχουν επιτρέψει να μπαίνουν κεραίες κινητής σε ταράτσες μέσα στη πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...