Προς το περιεχόμενο

Service poco x5


monoxromos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας προσπαθώ εδω και  πεντε ημερες να επικοινωνήσω με το service για το κινητο μου poco x5 5G που είναι μέσα στην εγγύηση,αγοράστηκε τελος Σεπτεμβρίου του 2023, κανονικά με αποδειξη μέσω skroutz. Εδω και 5 ημέρες μου  έβγαλε ενα προβλημα στην σύνδεση των ακουστικών κάτι εσωτερικά ίσως  συμβαίνει με την υποδοχή ακουστικών. Παιρνω δυο ή τρια τηλεφωνα που βρίσκω και αφορουν την infoquest αλλά αφου σε παραπέμπουν σε διαφορες επιλογές "πατήστε 2 και ξανά πατήστε 2 και τριτη φορά πατήστε 2..." κλείνει η σύνδεση.

Ποιός τελικά θα προστατεύσει τους καταναλωτές;

Τι κράτος κιαυτό κύριοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, monoxromos said:

Γεια σας προσπαθώ εδω και  πεντε ημερες να επικοινωνήσω με το service για το κινητο μου poco x5 5G που είναι μέσα στην εγγύηση,αγοράστηκε τελος Σεπτεμβρίου του 2023, κανονικά με αποδειξη μέσω skroutz. Εδω και 5 ημέρες μου  έβγαλε ενα προβλημα στην σύνδεση των ακουστικών κάτι εσωτερικά ίσως  συμβαίνει με την υποδοχή ακουστικών. Παιρνω δυο ή τρια τηλεφωνα που βρίσκω και αφορουν την infoquest αλλά αφου σε παραπέμπουν σε διαφορες επιλογές "πατήστε 2 και ξανά πατήστε 2 και τριτη φορά πατήστε 2..." κλείνει η σύνδεση.

Ποιός τελικά θα προστατεύσει τους καταναλωτές;

Τι κράτος κιαυτό κύριοι;

Μέσω καλαθιού skroutz ή απλά από κάποιο skroutzoμάγαζο το αγόρασες;
Αν το κινητό σου είχε το αυτοκολλητάκι / boobkletάκι της Infoquest στο κουτί, τότε θα είσαι ΟΚ. 
https://www.infoquest.gr/el/epikoinwnia
Αλλιώς θα πρέπει να απευθυνθείς στο κατάστημα.
Αν το πήρες μέσω καλαθιού skroutz τότε απευθύνεσαι στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω παρει τουλάχιστον 10 φορες απο το πρωι εδώ

Service Center


Λεωφόρος Κηφισού 119
(είσοδος από τον παράδρομο)
18233 Άγ. Ιωάννης Ρέντης

τηλ: +30 211 999 1260

και αφου μου λενε διαφορα μετα μου κλείνουν την γραμμή.

Με το  Σκρουτζ δεν  εχω τηλέφωνο ενω με το chat ολο μου λεει θελετε να πάμε απο την αρχή!

Απελπισία  να ζεις στην χώρα που λέγεται Ελλάς.

Υπόψη ότι ειμαι καμια 200αρια χιλιομετρα απο Αθήνα οπότε δεν μπορω να πάω στις εγκαταστάσεις τους.

Επεξ/σία από monoxromos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, monoxromos said:

Εχω παρει τουλάχιστον 10 φορες απο το πρωι εδώ

Service Center


Λεωφόρος Κηφισού 119
(είσοδος από τον παράδρομο)
18233 Άγ. Ιωάννης Ρέντης

τηλ: +30 211 999 1260

και αφου μου λενε διαφορα μετα μου κλείνουν την γραμμή.

Με το  Σκρουτζ δεν  εχω τηλέφωνο ενω με το chat ολο μου λεει θελετε να πάμε απο την αρχή!

Απελπισία  να ζεις στην χώρα που λέγεται Ελλάς.

Υπόψη ότι ειμαι καμια 200αρια χιλιομετρα απο Αθήνα οπότε δεν μπορω να πάω στις εγκαταστάσεις τους.

Διάβασε αν θέλεις προσεχτικά αυτά που σου έγραψα. Έχεις booklet της Infoquest στη συσκευασία του τηλεφώνου. Για να καλείς την Infoquest φαντάζομαι πως ναι. Αλλιώς αδίκως καλείς.
Αν το αγόρασες μέσω "καλαθιού Skroutz" τότε δεν καλείς στο skroutz. Μπαίνεις στο skroutz, στην παραγγελία που είχες κάνει και ακολουθείς εκεί τις οδηγίες (πατάς στο "Αντιμετώπισες πρόβλημα;").

p.s. Μόλις κάλεσα Infoquest στο 211 999 1260, πάτησα το 5 στις επιλογές του τηλεφωνητή και μια χαρά άμεσα μου απάντησαν.

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και πάλι τελικά κατάφερα να μιλήσω με εκπρόσωπο του skroutz με καθοδήγησε όπως μου γράφεις κι εσύ στο Αντιμετώπισες πρόβλημα, μου έστειλαν απαντητικό mail και πιστεύω ότι θα με εξυπηρετήσουν  η με επισκευή ή με  σντικατάσταση συσκευής.

Αλλά με τους άλλους στην infoquest απαράδεκτοι , πως τα κατάφερες είναι θαύμα, μάλλον να παίξεις eurojackpot!

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

Να είσαι πάντα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, monoxromos είπε

Γεια σας και πάλι τελικά κατάφερα να μιλήσω με εκπρόσωπο του skroutz με καθοδήγησε όπως μου γράφεις κι εσύ στο Αντιμετώπισες πρόβλημα, μου έστειλαν απαντητικό mail και πιστεύω ότι θα με εξυπηρετήσουν  η με επισκευή ή με  σντικατάσταση συσκευής.

Αλλά με τους άλλους στην infoquest απαράδεκτοι , πως τα κατάφερες είναι θαύμα, μάλλον να παίξεις eurojackpot!

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου.

Να είσαι πάντα καλά.

Αυτο που ήθελε να σου πει ο φίλος είναι ότι αν το κινητό το έχεις πάρει από κατάστημα skroutz και όχι από αλυσίδα τύπου Γερμανός,Πλαίσιο,Κωτσοβολος κλπ τζάμπα έπαιρνες τηλέφωνο στην infoquest γιατί δεν αναλαμβάνουν την εγγύηση αυτοί παρόλο που είναι Xiaomi το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...