Προς το περιεχόμενο

Xiaomi 13 pro plus battery drain???????


Antari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά παίδες σκέφτομε να αγοράσω το xiaomi 13 pro plus , έχω προσέξει σε σκρουτζ και μερικά αλλά βιντεο ότι έχει θέμα με τη μπαταρία ισχυει κατι τετοιο ? 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως κάτοχος εδώ και δύο μήνες πλέον, αρχικά είχα την αντίστοιχη αίσθηση κι εγώ, όσο περνάει ο καιρός όμως, νιώθω ότι έχει στρώσει η μπαταρία, ειδικά μετά την αναβάθμιση σε HyperOS, έχει καλύτερη αυτονομία. Φάση απορρύθμισης ήταν και όταν πήρε την αναβάθμιση, μετά όμως από κάποιες φορτίσεις, έστρωσε και πλέον, δεν έχω θέμα, λειτουργεί φυσιολογικά πια.

Επεξ/σία από tsimisdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2024 στις 5:55 ΜΜ, tsimisdel είπε

Ως κάτοχος εδώ και δύο μήνες πλέον, αρχικά είχα την αντίστοιχη αίσθηση κι εγώ, όσο περνάει ο καιρός όμως, νιώθω ότι έχει στρώσει η μπαταρία, ειδικά μετά την αναβάθμιση σε HyperOS, έχει καλύτερη αυτονομία. Φάση απορρύθμισης ήταν και όταν πήρε την αναβάθμιση, μετά όμως από κάποιες φορτίσεις, έστρωσε και πλέον, δεν έχω θέμα, λειτουργεί φυσιολογικά πια.

μαλλον θα παρω το χιαομι 13Τ γιατι ψιλοφοβαμαι την κυρτη οθονη λογο αντοχης η απο γρατζουνιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 15/4/2024 στις 5:55 ΜΜ, tsimisdel είπε

Ως κάτοχος εδώ και δύο μήνες πλέον, αρχικά είχα την αντίστοιχη αίσθηση κι εγώ, όσο περνάει ο καιρός όμως, νιώθω ότι έχει στρώσει η μπαταρία, ειδικά μετά την αναβάθμιση σε HyperOS, έχει καλύτερη αυτονομία. Φάση απορρύθμισης ήταν και όταν πήρε την αναβάθμιση, μετά όμως από κάποιες φορτίσεις, έστρωσε και πλέον, δεν έχω θέμα, λειτουργεί φυσιολογικά πια.

Ευτυχώς, που είδα το σχόλιο αυτό!

Γυρνάω ξανά σε Xiaomi μετά από καιρό και η επιλογή είναι το 13 pro+ (Mystic Silver XFF Edition). Αν και για να είμαι ειλικρινής δε με πειράζει αν έχει μέτρια μπαταρία καθώς θα κουβαλάω μαζί μου τον 120W φορτιστή του στο σακίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Ευτυχώς, που είδα το σχόλιο αυτό!

Γυρνάω ξανά σε Xiaomi μετά από καιρό και η επιλογή είναι το 13 pro+ (Mystic Silver XFF Edition). Αν και για να είμαι ειλικρινής δε με πειράζει αν έχει μέτρια μπαταρία καθώς θα κουβαλάω μαζί μου τον 120W φορτιστή του στο σακίδιο.

Πολύ ωραίο χρώμα έχω να πω, αν δεν αγόραζα πριν κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο, ξεκάθαρα σε αυτό το χρώμα θα κατέληγα. Δεν ξέρω τη χρήση σου, με βάση τη δική μου που θα έλεγα ότι είναι μέση χρήση (κλήσεις, φωτογραφήσεις, σερφαρισμα), άνετα βγάζω μια μέρα με μια φόρτιση, συνήθως ανά δύο μέρες φορτίζω, βγάζει αρκετά καλη αυτονομία, έχει καλή διαχείριση, ειδικά μετά την αναβάθμιση. Καλορίζικο! 

Επεξ/σία από tsimisdel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Ευχαριστημενοι χιαομιτες.....ή κολλημενοι;

Θα δείξει, γυρνάω σε Xiaomi μετά απο 2 σερί Samsung που ήμουν ευχαριστημένος. Όσο δούλεψα MIUI με ένα Redmi Note 8 Pro ήμουν επίσης ευχαριστημένος, οπότε αναμένουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Ευχαριστημενοι χιαομιτες.....ή κολλημενοι;

Ήμουν παλαιότερα Χιαομίτης και το είχα μετανιώσει. Με τα πολλά όμως, επέστρεψα στη φίρμα, αφότου δοκίμασα και άλλα "στρατόπεδα" και μέχρι στιγμής, δε το έχω μετανιώσει, θα φανεί βέβαια σε βάθος χρόνου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update:

Το ασημί είναι υπέροχο σαν χρώμα και το κινητό πετάει.

Στις 20/5/2024 στις 9:11 ΜΜ, Kag1ante είπε

Θα δείξει, γυρνάω σε Xiaomi μετά απο 2 σερί Samsung που ήμουν ευχαριστημένος. Όσο δούλεψα MIUI με ένα Redmi Note 8 Pro ήμουν επίσης ευχαριστημένος, οπότε αναμένουμε

 

received_431601169613578.jpeg

Επεξ/σία από Kag1ante
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω, κουκλί είναι το άτιμο, γενικά έχει ωραίο σχέδιο αλλά και σε αυτό το χρώμα, λέει πολύ, όμορφο όμως θεωρώ ότι είναι και το άσπρο το οποίο περιμετρικά έχει το ασημί. Καλορίζικο! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/5/2024 στις 8:34 ΜΜ, Kag1ante είπε

Update:

Το ασημί είναι υπέροχο σαν χρώμα και το κινητό πετάει.

 

received_431601169613578.jpeg

μου άρεσε παρά πολύ και το γλυκοκοιτούσα , φοβήθηκα την κυρτή οθόνη και πείρα το xiaomi 13T 

μετα απο τοσα χρονια χιαομι ακομα δεν με εχουν έχουν δυσαρεστηση

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

d41eb2a2-8384-4e4b-98c1-2bcf544c52f6 (1).jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι και εγω σε σκεψη να δωσω το Redmi Note 13 Pro+ 12/512 που εχω να παω σε 13T Pro λογω καμερας αλλα στο DXO ειδα 121 σκορ το δικο μου 131 το 13T pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...