Προς το περιεχόμενο

Google Wallet σε ρολόι


cool_myll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κάποιος έχει Pixel Watch, Fitbit Charge 5/6 ή κάποιο android watch με NFC μπορεί να επιβεβαιώσει με ποιες τράπεζες δουλεύει;

Στις δικές μου δοκιμές είδα ότι δουλεύει σχεδόν με όλες εκτός από AlphaBank. Στο support τους μου είπαν ότι υποστηρίζουν επίσημα μόνο Garmin και Xiaomi Pay.

Ξέρει κανείς αν είναι από μεριά τους το block αυτό;

Note: Μιλάω για Google Wallet στο ρολόι και όχι στο κινητό, μιας και αυτό το υποστηρίζουν όλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cool_myll είπε

Αν κάποιος έχει Pixel Watch, Fitbit Charge 5/6 ή κάποιο android watch με NFC μπορεί να επιβεβαιώσει με ποιες τράπεζες δουλεύει;

Στις δικές μου δοκιμές είδα ότι δουλεύει σχεδόν με όλες εκτός από AlphaBank. Στο support τους μου είπαν ότι υποστηρίζουν επίσημα μόνο Garmin και Xiaomi Pay.

Ξέρει κανείς αν είναι από μεριά τους το block αυτό;

Note: Μιλάω για Google Wallet στο ρολόι και όχι στο κινητό, μιας και αυτό το υποστηρίζουν όλες.

Σε Samsung Galaxy Watch 6 Classic με Google Wallet/Google Pay με κάρτα από Εθνική Τράπεζα χρεωστική και προπληρωμένη (Mastecard/Visa) δουλεύει κανονικά.

Περίεργο που σου είπαν υποστηρίζουν μόνο Garmin και Xiaomi Pay αφού εδώ γράφει ξεκάθαρα ότι υποστηρίζει και Google Pay. https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/google-pay

https://www.alpha.gr/el/idiotes/Support-Center/suxnes-erotiseis-gia-kartes-kai-psifiaka-portofolia/google-pay#5F3A310B428B4B17A4F101EC812656F3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, cool_myll είπε

Έχεις δίκιο αλλά δεν είναι με wear os (το fitbit τουλάχιστον). Αν κάποιος έχει με wear os και Alpha μπορεί να επιβεβαιώσει αν πράγματι δουλεύει.

(Φαντάζομαι το είδες) Προϋποθέσεις από την Alpha Bank γράφει:

Μπορώ να συνδέσω και το smart watch μου με το Google Pay;

Ναι, αρκεί το ρολόι σας να έχει δυνατότητα NFC και λογισμικό Wear OS 2.15 ή μεταγενέστερο.  

Για να προσθέσετε μια κάρτα στο smart watch σας, ανοίγετε το Google Pay και ακολουθείτε τις οδηγίες που βλέπετε στην οθόνη.  
 
Πάντως το Pixel Watch ειναι wear os.
Επεξ/σία από sakisgri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μάλλον ισχύει για το Pixel Watch τότε. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί το Google Wallet του Fitbit να είναι διαφορετικό μόνο για την AlphaBank (και να μην δουλεύει) ενώ να είναι οκ με όλες τις άλλες τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, cool_myll είπε

Βλέπω λείπει η AlphaBank: https://www.fitbit.com/global/us/technology/google-apps/banks

Δεν ξέρω αν γίνεται να βάλεις μια Revolut και να την συνδέσεις με την Alpha Bank. Ρώτα μια εδώ αν και πως γίνεται αν βεβαία σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cool_myll είπε

Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί το Google Wallet του Fitbit να είναι διαφορετικό μόνο για την AlphaBank (και να μην δουλεύει) ενώ να είναι οκ με όλες τις άλλες τράπεζες.

Πολυ πιθανων η αλφα να απαιτει google play services/certification

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...