Προς το περιεχόμενο

Οθόνες Pioneer


giorgosmcmc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δει τη παρακάτω οθόνη που λέει πως έχει android 13 αλλά δεν μπορώ πουθενά μα πουθενά να βρω αν μπορεί να παίξει google maps χωρίς την βασική εφαρμογή που δε παίζει να τη χρησιμοποιήσω γιατί πληρώνεις, μπορεί να παίξει λοιπόν google maps εφαρμογή χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω android auto? 

Screenshot_20240416_173910_Skroutz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Παρε τηλ να ρωτησεις εκει που την πουλανε

Δεν καταλαβα γιατι να πληρωνεις και τι 

H pioneer νομίζω δεν έχει δωρεάν update στους χάρτες στη δική τους εφαρμογή gps 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Έχω δει τη παρακάτω οθόνη που λέει πως έχει android 13 αλλά δεν μπορώ πουθενά μα πουθενά να βρω αν μπορεί να παίξει google maps χωρίς την βασική εφαρμογή που δε παίζει να τη χρησιμοποιήσω γιατί πληρώνεις, μπορεί να παίξει λοιπόν google maps εφαρμογή χωρίς να χρειάζεται να συνδέσω android auto? 

Screenshot_20240416_173910_Skroutz.jpg

καμια pioneer δεν εχει android, android auto σκέτο βαζει η pioneer MONO οπως και ολοι οι σοβαροι κατασκευαστες , το νου σου γτ κυκλοφορουν πολλες μουφες ( ακόμα και απο επίσημους μεταπωλητές ), δεν υπαρχει avic 9" σε αυτη τη τιμη, ειναι κατα πολυ ακριβοτερες

πάρε τηλέφωνο να σου δώσουν κωδικό μοντέλου ( της Pioneer ) για να δεις τα σωστά χαραχτηριστικά αν και κάτι μου λέει οτι ο κωδικός που θα σου δώσουν δεν θα υπάρχει

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NTC Labs είπε

καμια pioneer δεν εχει android, android auto σκέτο βαζει η pioneer MONO οπως και ολοι οι σοβαροι κατασκευαστες , το νου σου γτ κυκλοφορουν πολλες μουφες ( ακόμα και απο επίσημους μεταπωλητές ), δεν υπαρχει avic 9" σε αυτη τη τιμη, ειναι κατα πολυ ακριβοτερες

πάρε τηλέφωνο να σου δώσουν κωδικό μοντέλου ( της Pioneer ) για να δεις τα σωστά χαραχτηριστικά αν και κάτι μου λέει οτι ο κωδικός που θα σου δώσουν δεν θα υπάρχει

Και εμένα για μουφα μου φαίνεται, δεν υπάρχει πουθενά ο κωδικός "Avic F8902-9" που αναγράφουν σαν κωδικό του ταμπλετ στο site τους, δε θα το κουράσω πολύ θα πάρω τη παρακάτω που έχει μόνο android auto για να ξεμπερδέυω, η παρακάτω πιστεύεις πως υφίσταται ή είναι και αυτή μουφα? Έχει καλές αξιολογήσεις πάντως στο σκρουτζ και ο κωδικός είναι γνωστός από reddit που έψαξα σε αντίθεση με τη πρώτη που έστειλα που ο κωδικός είναι ανύπαρκτος. Ο παρακάτω που έστειλα DA360DAB υπάρχει κανονικά στο επίσημο site της Pioneer. 

Screenshot_20240417_123801_Edge.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Και εμένα για μουφα μου φαίνεται, δεν υπάρχει πουθενά ο κωδικός "Avic F8902-9" που αναγράφουν σαν κωδικό του ταμπλετ στο site τους, δε θα το κουράσω πολύ θα πάρω τη παρακάτω που έχει μόνο android auto για να ξεμπερδέυω, η παρακάτω πιστεύεις πως υφίσταται ή είναι και αυτή μουφα? Έχει καλές αξιολογήσεις πάντως στο σκρουτζ και ο κωδικός είναι γνωστός από reddit που έψαξα σε αντίθεση με τη πρώτη που έστειλα που ο κωδικός είναι ανύπαρκτος. Ο παρακάτω που έστειλα DA360DAB υπάρχει κανονικά στο επίσημο site της Pioneer. 

Screenshot_20240417_123801_Edge.jpg

αυτη ναι original φαινεται  -  μονο και μονο που δεν βαζουν οτι εχει "android" :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η pioneer τοσα χρονια  που ξερω δε βγαζει πηγες με καποιο γνωστο OS (operating system) π.χ android

εχει δικο της που απλα ειναι συμβατο με κινητα και δε χρειαζεται να κανεις εγκατασταση καποιο app

Ουσιαστικα βλεπεις χαρτες ή κανεις κλησεις απο το κινητο σου με τη βοηθεια της πηγης.

Το καλο με αυτη τη μαρκα ειναι οτι βγαζει ποιοτικα προιοντα (χωρις κολληματα, υπαρχει εγγυηση και υποστηριξη) ενω εχουν καλα χαρακτηριστικα (π.χ η πηγη που γραφτηκε εχει πανω 4καναλο ενισχυτη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iq(τυπου lenovo) ,lm,bizzar ειναι κινεζιες κ εχουν google maps

pionneer,alpine περασε μια δεκαετια κ ακομη δεν εβαλαν google maps...τι ακριβως περιμενουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

η pioneer τοσα χρονια  που ξερω δε βγαζει πηγες με καποιο γνωστο OS (operating system) π.χ android

εχει δικο της που απλα ειναι συμβατο με κινητα και δε χρειαζεται να κανεις εγκατασταση καποιο app

Ουσιαστικα βλεπεις χαρτες ή κανεις κλησεις απο το κινητο σου με τη βοηθεια της πηγης.

Το καλο με αυτη τη μαρκα ειναι οτι βγαζει ποιοτικα προιοντα (χωρις κολληματα, υπαρχει εγγυηση και υποστηριξη) ενω εχουν καλα χαρακτηριστικα (π.χ η πηγη που γραφτηκε εχει πανω 4καναλο ενισχυτη)

Για την ακρίβεια έχει μία υλοποίηση με Android

https://www.skroutz.gr/s/25720337/Pioneer-SPH-8TAB-BT-Ichosystima-Aytokinitou-Universal-2DIN-Bluetooth-WiFi-GPS-me-Othoni-Afis-8-Apospomeni-Prosopsi-3025422.html

γνήσια αλλά με μέτριο αποτέλεσμα

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Για την ακρίβεια έχει μία υλοποίηση με Android

https://www.skroutz.gr/s/25720337/Pioneer-SPH-8TAB-BT-Ichosystima-Aytokinitou-Universal-2DIN-Bluetooth-WiFi-GPS-me-Othoni-Afis-8-Apospomeni-Prosopsi-3025422.html

γνήσια αλλά με μέτριο αποτέλεσμα

 

 

 

Θα πρότεινες καλύτερα αυτή αντί για τη παρακάτω με android auto? 

Screenshot_20240417_123801_Edge.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Θα πρότεινες καλύτερα αυτή αντί για τη παρακάτω με android auto? 

Screenshot_20240417_123801_Edge.jpg

Διαβάζω για κακές επιδόσεις οπότε αν δεν σε ενδιαφέρει το αυτόνομο android και κάνεις τη δουλειά σου με android auto που χρειάζεται το κινητό καλύτερα αυτό που έστειλες για μένα.

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2024 στις 9:47 ΜΜ, kage είπε

iq(τυπου lenovo) ,lm,bizzar ειναι κινεζιες κ εχουν google maps

pionneer,alpine περασε μια δεκαετια κ ακομη δεν εβαλαν google maps...τι ακριβως περιμενουν

Δεν περιμένουν τίποτα και καλά κανουν και δεν βάζουν android, android auto βαζουν που ειναι πιο ελαφρυ και δεν σέρνεται μετα απο 1 χρονο οπως με τις κινεζιές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...