Προς το περιεχόμενο

Το Adobe Premiere Pro αποκτά AI εργαλεία για προσθήκη και αφαίρεση αντικειμένων από βίντεο, επέκταση κλιπ και πολλά άλλα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/04/2024 at 07:48, joya111 said:

η ΤΝ ήδη έχει καταλύσει τα όρια μεταξύ επαγγελματία δημιουργού και ιδώτη/ερασιτέχνη. Και ίσως να κάνει την δημιουργία πιο προσιτή σε αυτούς που στερούνται πόρων και μέσων, παράλληλα όμως θα πετάξει εκτός πολλούς από αυτούς που βιοπορίζονται με αυτόν τον τρόπο.

Εγώ πάλι διαφωνώ, ο επαγγελματίας θα κάνει παπάδες με τέτοια εργαλεία. Φαντάσου να έχεις εκατομμύρια για να κάνεις μία ταινία και να τα σκάσεις όλα για να έχεις την βέλτιστη ΤΝ για δημιουργία βίντεο.

Είναι σαν να λέμε ότι επειδή βγήκε μηχανή καφέ για το σπίτι που κάνει και φρέντο καπουτσίνο, θα κλείσουν οι καφετέριες. Εγώ μόνο καφετέριες βλέπω να ανοίγουν.

Οι ερασιτέχνες που θα δημιουργούν υλικό θα είναι πρωτίστως για ιδιοχρησία, οι οποία δεν αποτελούσαν ποτέ πελάτες των επαγγελματιών. Έχω δει κόσμο που δεν έχει μία να βγάζει φωτογραφίες γάμου με το κινητό. Βλέπω και πολύ κόσμο να παίρνει "επαγγελματίες" οι οποίοι είναι κάτι τύποι με μία φωτογραφική μηχανή και μία βιντεοκάμερα να κοροϊδεύουν τον κόσμο και να βγάζουν και ένα σωρό λεφτά.

Ο επαγγελματίας θα εκτοξευθεί στο διάστημα με την χρήση ΤΝ και αυτός που έχει χρήμα θα τα έχει όλα στα πόδια του.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...