Προς το περιεχόμενο

The Signal - Season 1 (Μίνι Σειρά)


JPaxilleas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
  • Είδος: Drama, Mystery, Sci-Fi
  • Στον αέρα: 7 Μαρτίου, 2024
  • Network: Netflix

Γενικά δεν επηρεάζομαι από κριτικές. Εάν της άκουγα δε θα έβλεπα αυτή τη μίνι σειρά. Πάντως μου κάνει εντύπωση με πόση ευκολία κάποιοι θάβουν κάποιες σειρές, επειδή δε βλέπουμε ένα εκατομμύριο διαφημίσεις για αυτές, εάν δεν παίζουν διάσημα ονόματα και εάν δεν έχουν ρίξει μερικά εκατομμύρια δολάρια ή ευρώ (διαλέξτε όποιο νόμισμα εσείς θέλετε).

Και έτσι κάνω πάντα. Βλέπω μια σειρά και κρίνω. Με τα δικά μου κριτήρια.

Η εν λόγω σειρά είναι μικρή σε διάρκεια και καθόλου κουραστική. Σε ένα Σαββατοκύριακο είδα και τα 4 επεισόδια. Δεν μπορούσα να κάνω και αλλιώς αφού ήθελα να δω τι κρύβεται πίσω από το καλογυρισμένο σενάριο. Συνολικά, η σειρά πετυχαίνει το στόχο της. Προσφέρει με σωστές δόσεις και με ισορροπία στοιχεία γύρω από το μυστήριο της υπόθεσης, ένα πολύ καλό καστ ηθοποιών, ατμοσφαιρική φωτογραφία, ωραία πλάνα είτε στη γη είτε στο διάστημα, καλά εφέ και μια καλοδουλεμένη ιστορία (το δυνατό της σημείο) που κρατά τον τηλεθεατή σε εγρήγορση και του γεννά την επιθυμία να δει και το επόμενο επεισόδιο, με σκοπό να αποκαλύψει το μυστήριο.

Είπα το δυνατό σημείο της σειράς ότι είναι ένα, και συγκεκριμένα η καλοδουλεμένη ιστορία της, αλλά θεωρώ ότι έχει τελικά άλλα δυο, την καταπληκτική ερμηνεία του μικρού κοριτσιού και τον όμορφο τρόπο που παρουσιάζεται η σχέση της με τον πατέρα της.

image.png.4a6988927df1179be432a2f005c2e972.png

Θεωρώ ότι αξίζει να τη δει κάποιος. Είναι μικρή σε διάρκεια, αλλά μια ευχάριστη αλλαγή ανάμεσα σε όλες τις άλλες σειρές που βλέπουμε. Κάτι σαν ένα ευχάριστο διάλλειμα.

Επεξ/σία από JPaxilleas
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εννοείται σεβαστό ότι σου άρεσε, αλλά μου χρωστάς τον ύπνο που έχασα.

Από την παραλλαγή του Constellation καταλήξαμε στο μην πω.

Από εμένα είναι όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ σε κρατούσε σε απόλυτη αγωνία (περισσότερο από το constellations) να δεις τι συμβαίνει ,και ποια είναι η sci-fi ανατροπή ,,,, σου πετά  ένα καρα βλακώδες τουιστ ,και λες τι ;;αυτό ήταν 

;πα να σε συγκινήσει και ολας ,αλλά αμφιβάλλω 

σκομα και στο IMDb ίδιοι Γερμανοί την θάβουν 😂

well τούλαχιστον   ήταν μια σεζόν 

φανταστείτε με Αυτό το φιναλε ,να χε 5 σεζόν ;;;🥸σαν το Manifest  άλλη μπούρδα 

Επεξ/σία από star12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...