Προς το περιεχόμενο

Aftermarket οθόνη αυτοκινήτου


Θάνος Βενέτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Rockchip PX5 "φορεμένο" από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη το οποίο πέρα από κάποια ξαφνικά σβησιματα μια στο τόσο και το ότι δε μου αναγνωρίζει τις επαφές του κινητού, δε μου βγάζει πρόβλημα. Θέλω όμως να ρωτήσω αν ξέρετε κάποιον τρόπο να έχω android auto ή κάποια παρόμοια συνδεσιμότητα χωρίς καλώδιο για να μπορώ να ελέγχω χάρτες, τηλέφωνα κλπ χωρίς να μπαίνω στον κόπο του hotspot στο κινητό και άνοιγμα wifi στην οθόνη και σύνδεση κλπ κλπ. Επίσης θα ήθελα να κάνει και mirroring το κινητό. Η οθόνη βγάζει δύο θύρες usb με καλώδιο. Από ότι κατάλαβα θα πρέπει να πάρω κάτι σαν αυτό: https://a.aliexpress.com/_EwIQp2n οπότε μετά το συνδέω μέσω κινητού κι είναι έτοιμο; Ή υπάρχει τρόπος και χωρίς κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που παρουσιάζεις παιζει σε εργοστασιακές οθονες με ενσυρματο carplay/Android auto ή ισως σε οθονες που υποστηριζουν τη τεχνολογια αυτη ηδη με καλωδιο. Η υφιστάμενη σου το υποστηριζει; Εαν σου κανει σβησιματα κλπ μηπως θα ηταν πιο λογικο να επενδυσεις οικονομικά σε μια νεα οθονη με ολα τα καλουδια που επιζητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2024 στις 12:42 ΜΜ, paylidis είπε

Αυτο που παρουσιάζεις παιζει σε εργοστασιακές οθονες με ενσυρματο carplay/Android auto ή ισως σε οθονες που υποστηριζουν τη τεχνολογια αυτη ηδη με καλωδιο. Η υφιστάμενη σου το υποστηριζει; Εαν σου κανει σβησιματα κλπ μηπως θα ηταν πιο λογικο να επενδυσεις οικονομικά σε μια νεα οθονη με ολα τα καλουδια που επιζητας;

Πώς θα ξέρω αν το υποστηρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το υποστηριζει συνδεοντας το κινητο σου με καλωδιο και ενδεχομενως ανοιγοντας την αναλογη εφαρμογή απο το μενου θα εχεις εικονα andr auto H carplay αναλογα τη συσκευη σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...