Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα στην παρεα, εχω μια ερωτηση. Ενω εχω στο wifi 150-170-190mb/s που κανω τεστ, οταν ειμαι στον υπολογιστη που συνδεεται extender wife cosmote φτανει 15 με 30 mb/s. Το εχω ρυθμησει στο 5ghz να ειναι. Τι ρυθμηση θα μπορουσα να κανω για να πιανω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, trialxx είπε

Καλημερα στην παρεα, εχω μια ερωτηση. Ενω εχω στο wifi 150-170-190mb/s που κανω τεστ, οταν ειμαι στον υπολογιστη που συνδεεται extender wife cosmote φτανει 15 με 30 mb/s. Το εχω ρυθμησει στο 5ghz να ειναι. Τι ρυθμηση θα μπορουσα να κανω για να πιανω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα?

Καλησπέρα, Αν ειναι μακριά το ρουτερ να το βάλεις 2,4ghz. Η δοκιμάζεις να δεις την διαφορά.

Μια σύνδεση 2,4 GHz ταξιδεύει μακρύτερα σε χαμηλότερες ταχύτητες, ενώ οι συχνότητες 5 GHz παρέχουν μεγαλύτερες ταχύτητες σε μικρότερη εμβέλεια. Η επιλογή των 2,4 GHz ή 5 GHz θα εξαρτηθεί από το πού και πώς χρησιμοποιείτε περισσότερο τη σύνδεσή σας WiFi.

Επεξ/σία από sakisgri
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι στο ιδιο δωματιο απλα επειδη το σπιτι ειναι παλιο και εχει χοντρους τοιχους καλυπτεται extender απο το τζακι και για αυτο το λογο το εβαλα 5ghz.αλλα και παλι δεν εξηγηται τοσο διαφορα ταχυτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, trialxx είπε

Καλημερα στην παρεα, εχω μια ερωτηση. Ενω εχω στο wifi 150-170-190mb/s που κανω τεστ, οταν ειμαι στον υπολογιστη που συνδεεται extender wife cosmote φτανει 15 με 30 mb/s. Το εχω ρυθμησει στο 5ghz να ειναι. Τι ρυθμηση θα μπορουσα να κανω για να πιανω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα?

αν ειναι μεγαλη η αποσταση απο το ρουτερ τοτε λογω τωβν 5ghz πιανεις χαμηλη ταχυτητα, δοκιμασες να το βαλεις στα 2.4 ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...