Προς το περιεχόμενο

Smartphone για παιχνίδια


manana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω κάποιες προτάσεις για ένα smartphone οικονομικό ΜΟΝΟ για παιχνίδια και ίσως λίγο σερφαρισμα! 

Δεν μιλάμε για βαριά παιχνίδια, αλλά για σταυρόλεξο άντε στην χειρότερη τύπου cooking fever. 

 

Είχα το Realme C11 2021 (2GB/32GB) το οποίο όμως μετά από δύο χρόνια άρχισε να τα παίζει η μπαταρία! 

Δεν ήταν από τις καλύτερες επιλογές γιατί ούτε συνδεόταν πάντα στο ίντερνετ και κολλούσε πάρα πολύ ακόμη και για  αυτήν μόνο την χρήση των παιχνιδιών/ ίντερνετ 

Νομίζω πως δεν αξίζει τον κόπο να αλλάξω μπαταρία ή μήπως τελικά συμφέρει καλύτερα αυτό, από ένα καινούριο;

Επίσης θεωρώ πως δεν αξίζει τον κόπο να δώσω πάνω από 90-100€ από την στιγμή που δεν θα χρησιμοποιηθεί σαν τηλέφωνο καθόλου! 

Θα ήθελα την γνώμη σας!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να πάρεις ένα κινητό που να έχει 6gb ram τουλάχιστον για απλά παιχνίδια, η 8gb ram για βαριά παιχνίδια, τα €100 είναι πολύ λίγα για μια συσκευή της προκοπής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2024 στις 1:24 ΜΜ, manana είπε

Θέλω κάποιες προτάσεις για ένα smartphone οικονομικό ΜΟΝΟ για παιχνίδια και ίσως λίγο σερφαρισμα! 

Δεν μιλάμε για βαριά παιχνίδια, αλλά για σταυρόλεξο άντε στην χειρότερη τύπου cooking fever. 

 

Είχα το Realme C11 2021 (2GB/32GB) το οποίο όμως μετά από δύο χρόνια άρχισε να τα παίζει η μπαταρία! 

Δεν ήταν από τις καλύτερες επιλογές γιατί ούτε συνδεόταν πάντα στο ίντερνετ και κολλούσε πάρα πολύ ακόμη και για  αυτήν μόνο την χρήση των παιχνιδιών/ ίντερνετ 

Νομίζω πως δεν αξίζει τον κόπο να αλλάξω μπαταρία ή μήπως τελικά συμφέρει καλύτερα αυτό, από ένα καινούριο;

Επίσης θεωρώ πως δεν αξίζει τον κόπο να δώσω πάνω από 90-100€ από την στιγμή που δεν θα χρησιμοποιηθεί σαν τηλέφωνο καθόλου! 

Θα ήθελα την γνώμη σας!  

Να κοιτάξεις να έχει επεξεργαστεί Snapdragon.

Επίσης στα 100€ δεν παίρνεις τίποτα.

Μέχρι 250€ κάτι θα βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Realme c55 εχει πολυ καλες κριτικες στο σκρουτζ για τα λεφτα του https://www.skroutz.gr/s/40848585/Realme-C55-Dual-SIM-6GB-128GB-Rainy-Night.html

το ειχε πριν λιγες βδομαδες στο bestprice απο το JMC στα 94ε αλλα πλεον δεν το εχει το συγκεκριμενο μαγαζι και παει στο πιο φτηνο με 137ε..Αν το budget σου ειναι μεχρι 100ε ριχνε μια ματια μια στο τοσο στο bestprice μπας και το φερει το JMC παλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 7:09 ΜΜ, GATE123 είπε

Να κοιτάξεις να έχει επεξεργαστεί Snapdragon.

Επίσης στα 100€ δεν παίρνεις τίποτα.

Μέχρι 250€ κάτι θα βρεις.

 

Στις 25/4/2024 στις 10:58 ΜΜ, Miatakias είπε

To Realme c55 εχει πολυ καλες κριτικες στο σκρουτζ για τα λεφτα του https://www.skroutz.gr/s/40848585/Realme-C55-Dual-SIM-6GB-128GB-Rainy-Night.html

το ειχε πριν λιγες βδομαδες στο bestprice απο το JMC στα 94ε αλλα πλεον δεν το εχει το συγκεκριμενο μαγαζι και παει στο πιο φτηνο με 137ε..Αν το budget σου ειναι μεχρι 100ε ριχνε μια ματια μια στο τοσο στο bestprice μπας και το φερει το JMC παλι

Επειδή τα δεδομένα άλλαξαν και εκτός από το παιχνίδι θα χρειαστώ μάλλον καινούριο τηλέφωνο γενικότερα . Τουλάχιστον μία δεύτερη συσκευή διότι η πρώτη realme 11 pro plus , ενώ είναι καινούρια, ενώ την έστειλα στο service δεν μου διόρθωσαν τα προβλήματα που παρουσιάζει.

 

Έχω δει το realme c67 τι γνώμη έχετε γενικα σαν τηλέφωνο; Έχει καλες κριτικές, έχει και Snapdragon και ελπίζω να μην την πατήσω πάλι με την realme . 

Δεν ξέρω αν θα πέσει κι άλλο η τιμή μου π.χ στα 140- 150 να περιμένω κι άλλο σε αυτήν την περίπτωση 

Το realme c55 το φοβάμαι από την στιγμή που πολλοί γράφουν κάποια προβλήματα και δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να μείνω πάλι χωρίς τηλέφωνο! Επίσης το JMC θα ήθελα να το αποφύγω επειδή έχω διαβάσει εδώ τι γίνεται με αυτό το κατάστημα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...