Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με utorrent 2.2.1 και malwarebytes εγινε μπαχαλο


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, η 2.2.1 ήταν η τελευταία "καλή" έκδοση, αλλά όταν πρέπει να χρησιμοποιείς μια έκδοση σχεδόν 15ετίας για να αποφύγεις προβλήματα, καταλαβαίνεις ότι κάτι πάει πολύ στραβά με το software και απλά πρέπει να το πάρεις απόφαση.

Όπως τη βρίσκει ο καθένας βέβαια. 😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SoullessRider είπε

το jdownloader το χρησιμοποιεί ακόμα κόσμος ???

μου θύμισες εποχές greekz...

Καλημερα ναι το χρεισιμοποιηω.

9 ώρες πριν, hawkpilot είπε

Κατ' αρχήν μάλλον ο Η/Υ σου χρειάζεται περισσότερη μνήμη RAM. Δεύτερον, άνοιξε τις υπηρεσίες και σταμάτα το windows search. Τρίτον, απενεργοποίησε την αναζήτηση των windows μέσω της task bar (κάνε δεξί κλικ στη μπάρα, επέλεξε ρυθμίσεις και κρύψε την αναζήτηση). Τέταρτον, κλείσε το teamviewer.

Δες αν βελτιώθηκε η χρήση των επεξεργαστή/μνήμης και αν ο Η/Υ έχει επανέλθει σε φυσιολογικά επίπεδα ανταπόκρισης. Δες επίσης πόση χρήση γίνεται στο δίσκο.

https://www.isunshare.com/windows-10/how-to-turn-on-off-windows-search-service-in-windows-10.html
το απενεργοπο
ιησα ολο το search. Πως απενεργοποιηω την αναζητηση των windows μεσω της taskbar ;
το teamviwer το εχω επειδη δεν εχω οθονη συνδεδεμενη στην συγκεκριμενο υπολογιστη μου. Καποιο αλλο εναλλακτικο προγραμμα οπως το teamviwer ;

45 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Σχετικο-άσχετο με το post, το greek team εχει ανοίξει με κάποιο άλλο όνομα; 

2.PNG.22386f87b8b3345888305c1dde970d6b.PNG

Οπως ειπες ειναι ασχετο το ποστ σου με το θεμα μου μιας και εδω μιλαμε για το μTorrent και οχι για Tracker. Αλλα οπως βλεπεις το Greek-Team μαλλον κατι γινεται ή θα αλλαξουνε hosted ή κατι αλλο παιξεται παντως υπομονη και βλεπουμε κανεις δεν ξερει τιποτα ακομη. Ελπιζω να μην μας κλεισουν το θεμα οι συντονιστες του insomnia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, thelos257 said:

Καλημερα ναι το χρεισιμοποιηω.

https://www.isunshare.com/windows-10/how-to-turn-on-off-windows-search-service-in-windows-10.html
το απενεργοπο
ιησα ολο το search. Πως απενεργοποιηω την αναζητηση των windows μεσω της taskbar ;
το teamviwer το εχω επειδη δεν εχω οθονη συνδεδεμενη στην συγκεκριμενο υπολογιστη μου. Καποιο αλλο εναλλακτικο προγραμμα οπως το teamviwer ;

2.PNG.22386f87b8b3345888305c1dde970d6b.PNG

Οπως ειπες ειναι ασχετο το ποστ σου με το θεμα μου μιας και εδω μιλαμε για το μTorrent και οχι για Tracker. Αλλα οπως βλεπεις το Greek-Team μαλλον κατι γινεται ή θα αλλαξουνε hosted ή κατι αλλο παιξεται παντως υπομονη και βλεπουμε κανεις δεν ξερει τιποτα ακομη. Ελπιζω να μην μας κλεισουν το θεμα οι συντονιστες του insomnia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στα win10, δεξί κλικ στην taskbar, επέλεξε search και μετά hidden. Έχει πέσει η χρήση του επεξεργαστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelos257 είπε

το teamviwer το εχω επειδη δεν εχω οθονη συνδεδεμενη στην συγκεκριμενο υπολογιστη μου. Καποιο αλλο εναλλακτικο προγραμμα οπως το teamviwer ;

Γιατί όχι RDP; Για εσωτερικού δικτύου χρήση επίσης εγώ χρησιμοποιούσα VNC στο παρελθόν.

Ανάλογα τις ανάγκες σου μπορείς να δεις και το AnyDesk που είναι πιο κοντά στο TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BLiTzER είπε

Γιατί όχι RDP; Για εσωτερικού δικτύου χρήση επίσης εγώ χρησιμοποιούσα VNC στο παρελθόν.

Ανάλογα τις ανάγκες σου μπορείς να δεις και το AnyDesk που είναι πιο κοντά στο TV.

Πως το ρυθμιζω το RDP ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε parsec για να κάνεις remote desktop στα δικά σου pc. Δεν κάνει για να δίνεις βοήθεια σε φίλους και γνωστούς καθώς δεν μοιράζει ID κτλ αλλά για να βλέπεις το δικό σου PC είτε μέσα στο σπίτι είτε remote δεν έχει αντίπαλο! Κάνει κανονικά και remote gaming με χαμηλό latency. Να έχεις βέβαια καλό upload αν μιλάμε για έξω από το σπίτι. Και είναι δωρεάν χωρίς time-limits 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Πως το ρυθμιζω το RDP ;

Δεν είμαι σίγουρος σε ποιο σημείο κολλάς, αλλά ο γενικός οδηγός είναι εδώ. Αν σε δυσκολεύει κάτι συγκεκριμένο, εδώ είμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...