Προς το περιεχόμενο

WOOCOMMERCE - ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ COURIER ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ


Geotron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Αρχάριος στην κατασκευή ιστοσελίδων, ίσως φανει αφελής η ερώτηση μου. 

Βασικά, ότι γράφει ο τίτλος. Έχω δύο μεταφορικές και όταν το καλάθι υπερβαίνει τα 50 ευρώ θα ήθελα ο πελάτης να μπορεί να επιλέξει μια από τις δύο μεταφορικές για να παραλάβει. Τώρα μου εμφανίζει την πρώτη κατά σειρά επιλογή δωρεάν μεταφορικών στον πίνακα με όλα τα shipping methods. 

Προς διευκόλυνση σας, όταν υπάρχει δυνατότητα για Δωρεάν μεταφορικά, όλες οι άλλες επιλογές δεν εμφανίζονται στο chekout με χρήση του pluging "wc hide shipping methods".

γνωρίζει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω?

ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, εχω ήδη δημιουργήσει για κάθε κουριερ δυο τροπους αποστολής. Ένας με fixed price και άλλος ένας με Δωρεαν.  ενώ ...δουλεύει ο αλγοριθμος, μου εμφανίζει μόνο το ένα κουριερ, αυτό που εμφανιζεται πιο πάνω στην λίστα με όλους τους τρόπους αποστολής, fixed price και Δωρεάν δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια.

Δυστυχώς, όταν απενεργοποιω το plug-in εμφανίζονται όλοι οι τρόποι μεταφοράς δλδ και δωρεάν με ΕΛΤΑ και 3.50€ με ΕΛΤΑ. Το ίδιο και με την acs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσθέσεις αυτό στο functions.php του θέματος που χρησιμοποιείς μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς το plugin. Απλά θα πρέπει να αλλάξεις τα ονόματα με αυτά που έχουν οι τρόποι αποστολής σου.

add_filter( 'woocommerce_package_rates', 'hide_shipping_method_based_on_cart_price', 10, 2 );
function hide_shipping_method_based_on_cart_price( $shipping_methods, $package ) {    
        if ( is_admin() && ! defined( 'DOING_AJAX' ) )
        return;    
        $total = WC()->cart->get_cart_contents_total() + WC()->cart->get_cart_contents_tax();        
        if( $total < 50 ) {
            unset( $shipping_methods['acs_free_shipping']);
            unset( $shipping_methods['elta_free_shipping']);
        } elseif ( $total >= 50 ) {    
            unset( $shipping_methods['acs_shipping']);                
            unset( $shipping_methods['elta_shipping']);
        }        
        return $shipping_methods;
    }

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...