Προς το περιεχόμενο

Αυτοματοι φακελοι στο φακελο του χρηστη windows 11


lovezone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημιουργουνται αυτοματοι φακελοι μεσα στο φακελο του χρήστη μου 

Οι φακελοι ειναι κενοι 0 bytes και εχουν ονομα "USER" η "FM" με διαφορα μπερδεμενα γραμματα αριθμους και συμβολα

Δεν φαινεται το λαπτοπ να εχει καποια περιεργη εφαρμογη η να τρεχει κατι περιεργο σε διεργασιες .. δεν τις εχω ψαξει και ολες. 

Οποτε το παρακολουθω μηπως το κανει κανενα προγραμμα δεν μου βγαινουν.

Οποτε δεν το παρακολουθω ξαφνικα οταν ανοιγω τους χρηστες βλεπω τον φακελο

Ξερει κανεις αν του εχει συμβει τι ειναι η αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου λεει πληροφοριες για το πως εχει δημιουργηθει ενας φακελος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αρχή κατεβάζεις, τρέχεις και σκανάρεις με αυτό...

https://www.malwarebytes.com/adwcleaner

και μας λες αν βρήκε κάτι (και αν ναι, τι, εκτός από τα pup).

Μετά κατεβάζεις και στήνεις αυτό...

https://www.malwarebytes.com/solutions/virus-scanner

Επιλέγεις personal και skip στο adguard και όταν τελειώσει πας skip for now και start trial. Μετά σκανάρεις, καθαρίζεις και το απεγκαθιστάς.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκανα και τα δυο και δεν έβγαλε κανενα σημαντικο αποτελεσμα στο πρωτο ολα καθαρα και στο δευτερο ενα crack μεσα σε ενα συμπιεσμενο μονο.

Αρα κατι αλλο ειναι και μαλλον καποιο προγραμμα αλλα οσο το παρακολουθω δεν το βγαζει.

 

436495359_447606331014606_3093942986011943463_n.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα τι έχουν οι φάκελοι;

Αυτοί οι φάκελοι για να δημιουργούνται όταν δεν το παρακολουθείς ίσως να είναι κάτι που τρέχει όταν το pc είναι idle. Δες στο task scheduler μήπως έχει κάποιο χρονοδιάγραμμα για να κάνει κάτι περίεργο (πάτα το πλήκτρο windows και γράψε "χρονοδιάγραμμα" και επέλεξε το χρονοδιάγραμμα εργασιών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι ακόμα που σκέφτηκα είναι να δημιουργήσεις έναν διαφορετικό χρήστη και να δεις αν στο κάνει και εκεί.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, micos000 είπε

Μέσα τι έχουν οι φάκελοι;

Ειναι αδειοι 0 bytes παντα.

10 ώρες πριν, micos000 είπε

όταν δεν το παρακολουθείς ίσως να είναι κάτι που τρέχει όταν το pc είναι idle

Δεν ειναι ποτε idle το λαπτοπ επειδη ειναι της δουλειας DJ απλα οταν δουλευω δεν μπορω να το παρακολουθω ολη την ωρα.

 

3 ώρες πριν, micos000 είπε

Κάτι ακόμα που σκέφτηκα είναι να δημιουργήσεις έναν διαφορετικό χρήστη και να δεις αν στο κάνει και εκεί.

Αυτο δεν ειναι ευκολο αλλα αυτο που σκεφτηκα και εγω ειναι να απενεργοποιησω καποια χρονοδιαγραμματα και να δω αλλα θα παρει μερικες μερες δοκιμαζοντας γιατι δεν μου τους εμφανιζει καθε μερα τους φακελους. Αν το βρω θα επανελθω .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, lovezone είπε

Δεν ειναι ποτε idle το λαπτοπ επειδη ειναι της δουλειας DJ απλα οταν δουλευω δεν μπορω να το παρακολουθω ολη την ωρα.

Σε καταλαβαίνω. Ο κουμπάρος μου είναι DJ εκδηλώσεων και παλαιότερα έπαιζε και σε μαγαζιά και ξέρω ότι όταν είναι από πάνω στο laptop δεν είναι εύκολο να παρακολουθεί άλλες διεργασίες.

Πάντως, θα μπορούσε να είναι και το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για djing. Ίσως να δημιουργεί κάποιους φάκελους για την λειτουργία του. Αν έβλεπες πότε δημιουργήθηκαν οι φάκελοι μπορεί να καταλάβαινες αν ήταν τις ώρες που δούλευες το πρόγραμμα ή σε κάποια άσχετη στιγμή.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον βρεθηκε απο τι ειναι επιτελους και τελειως ξαφνικα... 

Ειναι απο το προγραμμα Virtual DJ που χρησιμοποιω για την δουλεια.

Συγκεκριμενα οταν γινεται μεταφορα μεσα απο το προγραμμα του DJ απο εναν φακελο σε καποιον αλλον δημιουργει εναν φακελο εκει με το ονομα του φακελου μαζι με μπερδεμενα γραμματα.. 

Τωρα το θεμα ειναι γιατι το κανει θα το βρω και αυτο αλλα δεν ειναι καποιο σημαντικο προβλημα αυτο .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...