Προς το περιεχόμενο

Peugeot 3008 1.2 puretech 130hp καίει λάδι τελικά;;


kostasxiaomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

Ένα βήμα πριν την αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου (καινούριο) και διαβάζω για τα προβλήματα με τον ιμάντα τα λάδια κλπ κλπ.

Έξω ανα 100 μέτρα βλέπω και ένα 3008, όλα είναι με diesel και δεν μπορώ να βρω 10 ανθρώπους να μου πουν την εμπειρία τους με το συγκεκριμένο μοτέρ;

Υπάρχει κανείς που να έχει στην κατοχή του ή απο 1ου βαθμού συγγενή του που να έχει πληροφορίες για το συγκεκριμένο κινητήρα; Για τα πετρέλαια πέρα απο το 

δοχείο adblue και για το dpf έχω τις πληροφορίες μου και είναι σε μεγάλο βαθμό αξιόπιστα αλλά υπερβαίνει το budget.

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2024 στις 8:53 ΜΜ, kostaras76 είπε

Στο facebook, γίνε φίλος με την ομάδα Peugeot 3008. θα δεις πολλές λεπτομέρειες για το μοντέλο. Είναι καλό σαν αυτοκίνητο αλλά έχει το πρόβλημα με τον ιμάντα μέσα στο λάδι.Θέλει πολύ συχνές αλλαγές λαδιού και συγκεκριμένο τύπο λαδιού να μη φθείρει τον ιμάντα. Ακούγονται μέχρι και αλλαγές μοτέρ. Όλα αυτά μετά από μεγάλο ντόρο στην Ευρώπη και δικαστική δικαίωση των ιδιοκτητών.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστώ για την απάντηση . Έχω ρωτήσει γενικά στο fb στην γενική σελίδα της peugeot στην συγκεκριμένη που αναφέρεις δεν με έχουν δεχθεί ακόμα γιατί δεν έχω λέει το πρόσωπο μου για φώτο προφίλ ενώ έχω fb για παραπάνω απο 3 χρόνια... τι να πω.

 

Επεξ/σία από kostasxiaomi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 2MM είπε

Νομιζω εχουν βαλει καδενα πλεον στο μοτερ, αλλά δεν ειμαι σιγουρος 

Δεν έχουν βάλει καδένα. Η ford έβαλε, είχε και αυτή τα ίδια θέματα. Αλλά και πάλι, για να σφίξουν τον καδένα πρέπει να κατεβάσουν το μοτερ, με μεγάλο κόστος και δύσκολη εργασία. Η Peugeot νομίζω αύξησε την εγγύηση, μετά από πιέσεις στα δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκεκριμένο μοτέρ αν το πας νορμάλ από αλλαγη σε αλλαγη δεν καίει μια αν το πας , από την άλλη αν το πας racing style θα το κάνεις hybrid καθώς αρχίζει κατανάλωση λαδιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...