Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμένος τουρκικούς λογαριασμος Google play store


kioo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει ο λογαριασμος ωστε να μπορω να αγοραζω εφαρμογες επι πληρωμη ??Εχω δοκιμασει με vpn (nordvpn) αλλα δεν...

Το youtube premium και το google one δουλευουν κανονικα ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kioo είπε

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει ο λογαριασμος ωστε να μπορω να αγοραζω εφαρμογες επι πληρωμη ??Εχω δοκιμασει με vpn (nordvpn) αλλα δεν...

Το youtube premium και το google one δουλευουν κανονικα ομως.

Τι εννοείς να ξεκλειδώσει;;

Από τί; Τι σφάλματα λαμβάνεις σε ενέργειες που κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος μάλλον είχε κάνει το 'κόλπο', που μπορούσες στο παρελθόν να γυρίσεις το Play store σε όποια χώρα θες. Κάποιο το γυρνούσαν Τουρκία για φτηνότερες τιμές. Πλέον η  Google το έκλεισε το παραθυράκι και λογαριασμοί που είναι γυρισμένη σε χώρα που δεν κατοικεί ο χρήστης, δεν επιτρέπονται νέες αγορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/4/2024 στις 4:33 ΜΜ, kioo είπε

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει ο λογαριασμος ωστε να μπορω να αγοραζω εφαρμογες επι πληρωμη ??Εχω δοκιμασει με vpn (nordvpn) αλλα δεν...

Το youtube premium και το google one δουλευουν κανονικα ομως.

Δοκίμασε να έχεις non stop για 48+ ώρες από το NordVPN: Special Servers --> Obfuscated --> Turkey 

Να χρησιμοποιείς τα πάντα μέσω VPN και απλά κάνε Paused 5 minutes σε περίπτωση που πρέπει να μπεις σε iban ή οτιδήποτε άλλο.

Τα ενεργά Subscription δεν επηρεάζονται , μόνο οι νέες αγορές όπως έχεις δηλαδή εσύ πρόβλημα κλπ.

Προσωπικά επειδή χρησιμοποιούσα για αρκετές μέρες το κινητό μου με VPN (για να βλέπω Netflix πρακτικά) με τον παραπάνω server που σου αναφέρω (το οποίο πρακτικά φαίνεται σαν να μην χρησιμοποιείς VPN αλλά ότι βρίσκεσαι στην χώρα εκεί) και οι πληρωμές ενεργοποιήθηκαν και πάλι.

Πόσες μέρες χρειάζονται πρακτικά δεν γνωρίζω άλλοι αναφέρουν 48+ ώρες, εγώ το λειτουργούσα 28 μέρες μέχρι να φύγει το Geolocation restriction του netflix και κάπου στην 10-11 μέρα που το δοκίμασα τυχαία λειτουργούσε κανονικά και πάλι.. 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2024 στις 2:33 ΜΜ, kioo είπε

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωσει ο λογαριασμος ωστε να μπορω να αγοραζω εφαρμογες επι πληρωμη ??Εχω δοκιμασει με vpn (nordvpn) αλλα δεν...

Το youtube premium και το google one δουλευουν κανονικα ομως.

γύρισε τον σε Ελλάδα,ελπίζω να μην έκανες την αλλαγή πρόσφατα γιατί θέλει ένα χρονο απο αλλαγή σε αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Δοκίμασε να έχεις non stop για 48+ ώρες από το NordVPN: Special Servers --> Obfuscated --> Turkey 

Να χρησιμοποιείς τα πάντα μέσω VPN και απλά κάνε Paused 5 minutes σε περίπτωση που πρέπει να μπεις σε iban ή οτιδήποτε άλλο.

Τα ενεργά Subscription δεν επηρεάζονται , μόνο οι νέες αγορές όπως έχεις δηλαδή εσύ πρόβλημα κλπ.

Προσωπικά επειδή χρησιμοποιούσα για αρκετές μέρες το κινητό μου με VPN (για να βλέπω Netflix πρακτικά) με τον παραπάνω server που σου αναφέρω (το οποίο πρακτικά φαίνεται σαν να μην χρησιμοποιείς VPN αλλά ότι βρίσκεσαι στην χώρα εκεί) και οι πληρωμές ενεργοποιήθηκαν και πάλι.

Πόσες μέρες χρειάζονται πρακτικά δεν γνωρίζω άλλοι αναφέρουν 48+ ώρες, εγώ το λειτουργούσα 28 μέρες μέχρι να φύγει το Geolocation restriction του netflix και κάπου στην 10-11 μέρα που το δοκίμασα τυχαία λειτουργούσε κανονικά και πάλι.. 

Ενδιαφέρον, κρίμα που το έχω στον βασικό μου λογαριασμό και δεν είναι πολύ βολικό για μένα να το κάνω. Αν μου χρειαστεί νέα συνδρομή όμως θα το δοκιμάσω σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, georgerov είπε

Ενδιαφέρον, κρίμα που το έχω στον βασικό μου λογαριασμό και δεν είναι πολύ βολικό για μένα να το κάνω. Αν μου χρειαστεί νέα συνδρομή όμως θα το δοκιμάσω σίγουρα. 

Και εμένα ο βασικός μου λογαριασμός είναι Τούρκικος, τον έχω πολλά χρόνια έτσι και δεν το άλλαξα με το payment restriction που φάγαμε (απλά με βοήθησε να κάνω οικονομία :P ). Εμένα δεν με ενόχλησε κάπου το VPN, σε συγκεκριμένες περιπτώσεις απλά το σταματούσα γιατί αλλιώς δεν είχα access σε εφαρμογές / σελίδες.

Και επαναλαμβάνω δεν το έκανα με σκοπό αυτό, απλά έτυχε να ξεκινήσω να παρακολουθώ μία σειρά στο Netflix και το άφηνα μόνιμα έτσι. Και έτυχε και μου άρεσε μία εκπαιδευτική εφαρμογή που ήθελα να κάνω συνδρομή και δοκίμασα πριν αλλάξω το κεντρικό λογαριασμό για να την αγοράσω και απλά δούλεψε.


Τώρα αν δουλεύει σε άλλους ή όχι δεν το γνωρίζω. Είτε με VPN είτε με την απενεργοποίηση του Data Roaming έχει δουλέψει σε αρκετούς πάντως. Υπάρχει μια "πληθώρα" workarounds που εμφανίστηκαν τον τελευταίο 1+ μήνα, δεν το θεωρώ οπότε και πολύ τυχαίο το timing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2024 στις 12:26 ΜΜ, Billator είπε

Δοκίμασε να έχεις non stop για 48+ ώρες από το NordVPN: Special Servers --> Obfuscated --> Turkey 

Να χρησιμοποιείς τα πάντα μέσω VPN και απλά κάνε Paused 5 minutes σε περίπτωση που πρέπει να μπεις σε iban ή οτιδήποτε άλλο.

Τα ενεργά Subscription δεν επηρεάζονται , μόνο οι νέες αγορές όπως έχεις δηλαδή εσύ πρόβλημα κλπ.

Προσωπικά επειδή χρησιμοποιούσα για αρκετές μέρες το κινητό μου με VPN (για να βλέπω Netflix πρακτικά) με τον παραπάνω server που σου αναφέρω (το οποίο πρακτικά φαίνεται σαν να μην χρησιμοποιείς VPN αλλά ότι βρίσκεσαι στην χώρα εκεί) και οι πληρωμές ενεργοποιήθηκαν και πάλι.

Πόσες μέρες χρειάζονται πρακτικά δεν γνωρίζω άλλοι αναφέρουν 48+ ώρες, εγώ το λειτουργούσα 28 μέρες μέχρι να φύγει το Geolocation restriction του netflix και κάπου στην 10-11 μέρα που το δοκίμασα τυχαία λειτουργούσε κανονικά και πάλι.. 

Αυτό δε μπορώ να το βρω στο Nord. Μήπως είναι αλλιώς σε ios ή macos;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...