Προς το περιεχόμενο

Access Points για guests registration (π.χ. facebook like)


iJohnnyCash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω να κουμπώσω Access Points που να υποστηρίζει guests network. 

Αυτό σημαίνει ότι θέλω εύκολα να μπλοκάρω την πρόσβαση στο υπόλοιπο LAN, παρα μονό να δίνει πρόσβαση στο internet. 
Θέλω όμως να έχει κάποια αλληλεπίδραση όμως πριν οι guests το χρησιμοποιούν, π.χ. να τους ανοίγει κάποιο προεπιλεγμένο site. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, iJohnnyCash said:

Ψάχνω να κουμπώσω Access Points που να υποστηρίζει guests network. 

Αυτό σημαίνει ότι θέλω εύκολα να μπλοκάρω την πρόσβαση στο υπόλοιπο LAN, παρα μονό να δίνει πρόσβαση στο internet. 
Θέλω όμως να έχει κάποια αλληλεπίδραση όμως πριν οι guests το χρησιμοποιούν, π.χ. να τους ανοίγει κάποιο προεπιλεγμένο site. 

το fritz το κανει.μπορεις να βρεις αρκετα Info και τα εχω γραψει και στα review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Fritz 7530 σαν router, αλλά όταν ενεργοποιώ το display captive portal του guest Wifi, πέφτει το Internet στα εσωτερικά/κλειδωμένα wifi (αλλά όχι το LAN, π.χ. έχω πρόσβαση στο router - όπως επίσης το guest wifi δίνει internet). Είχα ανοίξει ticket στην fritz, όταν με παρέπεμψαν σε πιο πάνω level support με πέθανε στις απαιτήσεις για logs και πειράμματα και οπότε το παράτησα. 

Σκέφτομαι για το TP-LINK ARCHER C50 AC1200. Στην τελική μου άρεσε που όντως συνδέεται με το SDK του facebook, και περιμένει ο χρήστης να κάνει πραγματικό like. Φοβαμαί ότι δεν θα έχει πολύ ισχυρό wifi. Αλλά μετά δεν ξέρω αν αξίζει να σκεφτώ κάτι σε ARCHER AX12 AX1500, ARCHER AX20 AX1800 ή ARCHER AX55 AX3000. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, iJohnnyCash said:

Σκέφτομαι για το TP-LINK ARCHER C50 AC1200. Στην τελική μου άρεσε που όντως συνδέεται με το SDK του facebook, και περιμένει ο χρήστης να κάνει πραγματικό like.

Μόνο με check-in δούλευε, γιατί καταργήθηκε πέρυσι το καλοκαίρι. Το facebook δεν επέτρεπε το like για αντάλλαγμα.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Μόνο με check-in δούλευε, γιατί καταργήθηκε πέρυσι το καλοκαίρι. Το facebook δεν επέτρεπε το like για αντάλλαγμα.


Έχουμε τωρινή εικόνα, πως λειτουργεί το guest wifi στα TP-Link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 22/04/2024 at 15:14, iJohnnyCash said:

Έχω το Fritz 7530 σαν router, αλλά όταν ενεργοποιώ το display captive portal του guest Wifi, πέφτει το Internet στα εσωτερικά/κλειδωμένα wifi (αλλά όχι το LAN, π.χ. έχω πρόσβαση στο router - όπως επίσης το guest wifi δίνει internet). Είχα ανοίξει ticket στην fritz, όταν με παρέπεμψαν σε πιο πάνω level support με πέθανε στις απαιτήσεις για logs και πειράμματα και οπότε το παράτησα. 

 

Θα ηταν καλο παντως να το συνεχισεις με την fritz διοτι μπορει να ειναι καποιο bug και θα βοηθησεις στην λυση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...