Προς το περιεχόμενο

Sos πρόβλημα με το σταθερό pc


vlospa84
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από SeNNinhA,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Εκπέμπω sos σήμερα το σταθερό pc μου έφαγε ένα σκάλωμα, μου μαύρισε η οθόνη φαινόταν μόνο το κέρσορας από το ποντίκι και δεν ανταποκρινόταν σε τπτ . Πατάω αλτ σιφτ δελτ τπτ . Περνώ απόφαση και πατάω παρατεταμένα του κουμπί που κάνει restarting  και κλείνει και πάει να ξανά ανοίξει και εκεί που λέω όλα καλά , ξανά κλείνει και το κάνει αυτό συνέχεια ανοίγει για ένα 1 δεύτερο και ξανά από την αρχή ανάβει η μητρικη την βλέπω να φωτίζει και τον ανεμιστήρα επίσης αλλά μετά κλείνει και άντε πάλι από την αρχή. 

 

Εάν ξέρει κανείς τι έγινε παρακαλώ ας γράψει. Ή εάν υπάρχει κανένα καλό κατάστημα να το πάω να το τσεκαρουν περιέχει κέντρο Αθήνας. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
22 λεπτά πριν, vlospa84 είπε

Καλησπέρα, 

Εκπέμπω sos σήμερα το σταθερό pc μου έφαγε ένα σκάλωμα, μου μαύρισε η οθόνη φαινόταν μόνο το κέρσορας από το ποντίκι και δεν ανταποκρινόταν σε τπτ . Πατάω αλτ σιφτ δελτ τπτ . Περνώ απόφαση και πατάω παρατεταμένα του κουμπί που κάνει restarting  και κλείνει και πάει να ξανά ανοίξει και εκεί που λέω όλα καλά , ξανά κλείνει και το κάνει αυτό συνέχεια ανοίγει για ένα 1 δεύτερο και ξανά από την αρχή ανάβει η μητρικη την βλέπω να φωτίζει και τον ανεμιστήρα επίσης αλλά μετά κλείνει και άντε πάλι από την αρχή. 

 

Εάν ξέρει κανείς τι έγινε παρακαλώ ας γράψει. Ή εάν υπάρχει κανένα καλό κατάστημα να το πάω να το τσεκαρουν περιέχει κέντρο Αθήνας. 

Τροφοδοτικό μου μυρίζει.

Μπορείς να το πας σε ένα Πλαίσιο να σου το ελέγξουν.

Μπορείς να βρεις και κάποιον τεχνικό της περιοχης σου. Googlαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mιας και δεν μας λες απο τη αποτελείτε το pc σου εγω παιζω αμπεμπαμπλομ και λεω οτι  φταιει η μητρικη σου......

Επεξ/σία από filipprin
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία περιγραφή...

Αποσύνδεσε το ρεύμα από το PC, περίμενε 10 λεπτά, σύνδεσε το πάλι και βάλτο σε λειτουργία. Μέτρα το χρόνο που μπορεί να κάνει μέχρι να σβήσει. Αν είναι μεγαλύτερος (πχ 30") τσέκαρε τον ανεμιστήρα του επεξεργαστή. Μπορεί να μη λειτουργεί σωστά ή να έχει πολλή σκόνη στην ψύκτρα και να υπερθερμαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Τροφοδοτικό μου μυρίζει.

Μπορείς να το πας σε ένα Πλαίσιο να σου το ελέγξουν.

Μπορείς να βρεις και κάποιον τεχνικό της περιοχης σου. Googlαρε το.

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα μερικά τέστ και κατάφερα να τον ανοίξω. Ήταν η τροφοδοσία του καλωδίου. Μόλις το άλλαξα άνοιξε κανονικά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...