Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για ψυχαγωγικές πλατφόρμες


Mr.Basil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσουν πολύ οι σειρές και έχω σκοπό να ξεκινήσω συνδρομή στο νετφλιξ. Πριν από αυτό όμως, έχετε να προτείνετε κάποια πλατφόρμα που την θεωρείτε καλύτερη όσον αφορά την ποιότητα των ταινιών-σειρών αλλά και το κόστος-value for money?

Μου προτάθηκε και σαν εναλλακτική λύση το tv-box για να μπορώ να βλέπω από μεγαλύτερη ποικιλία, με τους περιορισμούς που υπάρχουν , μήπως είναι καλύτερη λύση; Θα ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους κατέχουν.

Ευχαριστώ την ομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Mr.Basil said:

Μου προτάθηκε και σαν εναλλακτική λύση το tv-box

Τι εννοείς εναλλακτική λύση; Δεν είναι υπηρεσία το tv box. Ένα μηχάνημα που τρέχει Android TV ή κλασσικό android είναι το οποίο συνδέεται σε κάποια τηλεόραση/οθόνη και μέσα έχει εγκατεστημένα (ή του βάζεις εσύ) Netflix, Prime, κλπ.

Μάλλον για καμιά πειρατική υπηρεσία θα σου είπαν, αν και δεν απαιτείται η ύπαρξη tv box για κάτι τέτοιο.

Στα του θέματος, θα έλεγε ξεκίνα με Netflix και βλέπεις. Τα γούστα του καθενός είναι διαφορετικά, αλλά τουλάχιστον έχει κάποιες καλές σειρές μέχρι να "βαρεθείς" (αν).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr.Basil είπε

Μου αρέσουν πολύ οι σειρές και έχω σκοπό να ξεκινήσω συνδρομή στο νετφλιξ. Πριν από αυτό όμως, έχετε να προτείνετε κάποια πλατφόρμα που την θεωρείτε καλύτερη όσον αφορά την ποιότητα των ταινιών-σειρών αλλά και το κόστος-value for money?

Μου προτάθηκε και σαν εναλλακτική λύση το tv-box για να μπορώ να βλέπω από μεγαλύτερη ποικιλία, με τους περιορισμούς που υπάρχουν , μήπως είναι καλύτερη λύση; Θα ήθελα να ακούσω γνώμες από όσους κατέχουν.

Ευχαριστώ την ομάδα

Αν είσαι των σειρών και αν σου αρέσουν και τα anime τότε νομίζω ότι είσαι για netflix. Έχω και nf και d+ αλλά αν επέλεγα μόνο ένα αυτό θα ήταν το nf.

TIP:

Αν πας σε nf τελικά και κατέχεις το Αγγλικό αρκετά ώστε να μπορείς να παρακολουθείς με Αγγλικούς υπότιτλους τότε επέλεξε σαν γλώσσα εφαρμογής την Αγγλική και προτιμόμενους υπότιτλους στα Ελληνικά. Θα σου ανοίξει επιπλέον περιεχόμενο με Αγγλικούς υπότιτλους που κανονικά δεν θα το έβλεπες αν βάλεις Ελληνικά στην εφαρμογή.

Αυτό βέβαια δεν σου ξεκλειδώνει το περιεχόμενο που είναι για μόνο Αμερική, απλά αν δεν έχεις τα Αγγλικά δεν σου δείχνει το περιεχόμενο που είναι μεν για Ελλάδα αλλά δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους. Τα υπόλοιπα θα τα δείχνει κανονικά με Ελληνικούς υπότιτλους.

2 ώρες πριν, Mr.Basil είπε

Μου προτάθηκε και σαν εναλλακτική λύση το tv-box για να μπορώ να βλέπω από μεγαλύτερη ποικιλία, με τους περιορισμούς που υπάρχουν , μήπως είναι καλύτερη λύση;

Μήπως σου είπαν για το stremio; Αυτό είναι σαν εφαρμογή στο play store κανονικά αλλά παίζει με addons για να στιμάρει από torrents και να κατεβάζει υπότιτλους από opensubtitles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, micos000 είπε

Μήπως σου είπαν για το stremio; Αυτό είναι σαν εφαρμογή στο play store κανονικά αλλά παίζει με addons για να στιμάρει από torrents και να κατεβάζει υπότιτλους από opensubtitles.

Ναι μου το ανέφεραν αυτό: stremio ή kodi με κάποιο vpn για ασφάλεια φαντάζομαι. Δεν ξέρω όμως αν αξίζει τον κόπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi είναι πιο... μπελαλίδικο στο στήσιμο ενώ το stremio είναι πιο απλό. Το vpn δεν είναι απαραίτητο. Το έχω για όλες τις άλλες πλατφόρμες (amazon, apple, κτλ) και για ταινίες που δεν είναι στα nf/d+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stremio το λένε και τα παιδάκια κλαίνε,δίνει μαθήματα με το εξαιρετικό του interface και τη ποιότητα του γενικοτερα...Ας ξυπνούσαν οι μεγάλοι να έφτιαχναν κάτι τέτοιο να είχαμε τα πάντα από όλους κ ας ζητούσαν και 30€ το μήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, micos000 είπε

Το kodi είναι πιο... μπελαλίδικο στο στήσιμο ενώ το stremio είναι πιο απλό. Το vpn δεν είναι απαραίτητο. Το έχω για όλες τις άλλες πλατφόρμες (amazon, apple, κτλ) και για ταινίες που δεν είναι στα nf/d+

σε ευχαριστώ για την απάντηση,

και μια χαζή ερώτηση: εφόσον έχω smart tv χρειάζεται να έχω tv-box για το stremio ή μπορώ να χρησιμοποιώ το android της τηλεόρασης για να έχω πρόσβαση;

Επεξ/σία από Mr.Basil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, micos000 είπε

Αν η tv είναι όντως amdroid και όχι απλά smart τότε μπορείς να βάλεις το stremio. Ποια είναι; (δώσε link)

https://www.samsung.com/gr/support/model/UE50AU7172UXXH/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, geomrk είπε

https://blog.stremio.com/stremio-is-now-available-in-the-samsung-tv-app-store/

"Stremio is currently available for 2019+ Samsung TVs!"

Σούπερ! Αρκεί βέβαια να υπάρχει για την Ελλάδα....

Αναφορά σε κείμενο
Αναφορά σε κείμενο

If you have a 2019+ Samsung TV and the app does not show for you in the Samsung App Store, this is because it takes some time for the app to show in all countries.

 

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...