Προς το περιεχόμενο

Ενοικίαση παραθαλάσσιου εξοχικού (μονοκατοικία ή διαμέρισμα) για καλοκαιρινούς μήνες.


Apostolis9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας. Είμαι σε αναζήτηση παραθαλάσσιου εξοχικού για τους καλοκαιρινούς μήνες, πιθανότατα Ιούνιο και Ιούλιο.

Όσα μέλη έχετε εμπειρία, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Είναι για να μείνουν κυρίως η μητέρα με τον αδερφό μου (λυκειόπαιδο) και εγώ με τον πατέρα μου να πηγαίνουμε κυρίως τα σ/κ.

Ψάχνω για περιοχές που να είναι 1-1,5 ώρα με το αμάξι από τον Πειραιά. Έχω υπό σκέψη τις περιοχές: 1) Κινέτα και έπειτα, 2) Αλεποχώρι και πέριξ, 3) Ανατολικό Υπόλοιπο Αττικής, 4) νότια Κεντρική Εύβοια, 5) Σαλαμίνα.

Με ενδιαφέρει να έχει κοντινή πρόσβαση σε παραλία (το μέγιστο 200-300 μ., κατά προτίμηση μη οργανωμένη), το διαμέρισμα να είναι επιπλωμένο και να υπάρχει σε κοντινή απόσταση περπατήματος κάποιο mini (super) market.

Έψαξα σε κάποια γνωστά site αγγελιών, αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θα ήθελα πληροφορίες για τις τιμές που παίζουν μηνιαίως, καθώς και οποιαδήποτε συμβουλή και πρόταση.

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν αρκετα χρονια στην κορινθο παιζαν στο 800-900ευρω αλλα πολυ κοντα στο νερο. 50μ μαξ δλδ

υποθετω τωρα θα ειναι 4ψηφιο για ενα μηνα σε νορμαλ σπιτι πανω στο νερο. για αποσταση 200-300 μετρα λογικα κανα 500-600?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπατζετ ; Γιατι και εμενα η εμπειρία μου πριν μερικά χρόνια λεει 800€ ευρω το μηνα, μονο επιλογή για 3 μηνες και ολα τα λεφτα μπροστά. Ανατολική Αττική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις και νέα Στύρα αλλα θα πρέπει να βάλεις στην εξίσωση το κόστος του φέρι ή τα έξτρα χλμ αν θες να πας γύρω γύρω. Από τη στιγμή που μένεις Πειραιά δες Σαλαμίνα που είναι πιο εύκολα προσβάσιμο και θα μπορείς να  πηγαίνεις εύκολα όταν τελειώνεις τη δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, greekfragma είπε

Είσαι εκτός πραγματικότητας με τα 500 θα πας σε σταβλο. 

Ή ανέβασε το μπάτζετ ή ετοιμασου για διακοπαρες στο τσιμέντο 

Ούτε καν. 

Αχαΐα και Κορινθιακός εν γένει, μία χαρά θα βρει με το μπάτζετ αυτό ο φίλος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Rebelos2018 said:

Ούτε καν. 

Αχαΐα και Κορινθιακός εν γένει, μία χαρά θα βρει με το μπάτζετ αυτό ο φίλος. 

 

όταν βρει να μας ενημερώσει τελικά πόσο θα πληρώσει και να δώσει και καμιά φωτογραφία του χώρου. εδώ θα είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

όταν βρει να μας ενημερώσει τελικά πόσο θα πληρώσει και να δώσει και καμιά φωτογραφία του χώρου. εδώ θα είμαι.

Ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/04/2024 at 16:01, Apostolis9 said:

Για το budget, σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ευρώ/μήνα. Τα 900 και 1.000+ που γράψατε παραπάνω μου φαίνονται υπερβολικά.

Στην απόσταση που ψάχνετε νομίζω πως θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρείτε κάτι αξιόλογο με αυτά τα χρήματα φέτος. Το συγκεκριμένο τμήμα της αγοράς βρίσκεται αρκετά υψηλότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 4:01 ΜΜ, Apostolis9 είπε

Για το budget, σκέφτομαι γύρω στα 500-600 ευρώ/μήνα. Τα 900 και 1.000+ που γράψατε παραπάνω μου φαίνονται υπερβολικά.

Ψάχνεις δηλαδή σπίτι με 2 υπνοδωμάτια και δίνεις max 20€ την ημέρα.

Οι λογαριασμοί ΜΕΣΑ στην τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2024 στις 10:20 ΜΜ, Apostolis9 είπε

Γεια σας. Είμαι σε αναζήτηση παραθαλάσσιου εξοχικού για τους καλοκαιρινούς μήνες, πιθανότατα Ιούνιο και Ιούλιο.

Όσα μέλη έχετε εμπειρία, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας. Είναι για να μείνουν κυρίως η μητέρα με τον αδερφό μου (λυκειόπαιδο) και εγώ με τον πατέρα μου να πηγαίνουμε κυρίως τα σ/κ.

Ψάχνω για περιοχές που να είναι 1-1,5 ώρα με το αμάξι από τον Πειραιά. Έχω υπό σκέψη τις περιοχές: 1) Κινέτα και έπειτα, 2) Αλεποχώρι και πέριξ, 3) Ανατολικό Υπόλοιπο Αττικής, 4) νότια Κεντρική Εύβοια, 5) Σαλαμίνα.

Με ενδιαφέρει να έχει κοντινή πρόσβαση σε παραλία (το μέγιστο 200-300 μ., κατά προτίμηση μη οργανωμένη), το διαμέρισμα να είναι επιπλωμένο και να υπάρχει σε κοντινή απόσταση περπατήματος κάποιο mini (super) market.

Έψαξα σε κάποια γνωστά site αγγελιών, αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Θα ήθελα πληροφορίες για τις τιμές που παίζουν μηνιαίως, καθώς και οποιαδήποτε συμβουλή και πρόταση.

Ευχαριστώ!!!

  Δες και στον Ωρωπό αν σε ενδιαφέρει. Έχουμε νοικιάσει οικογενειακώς ενα διαμέρισμα 60τετρ σε συγκρότημα κατοικιών στον 4ο, με Ασανσερ,τεράστιο πάρκινγκ, 50 μέτρα απο τη θάλασσα και με φοβερή θεα, 230€. Βέβαια το έχουμε για όλο το χρόνο -που μας συμφέρει καλύτερα απο το να το νοικιάσαμε σεζόν- και δίνουμε κάθε φορά 6 μηνών ενοίκια προκαταβολικά. Είναι μια χαρά για κάτι που είναι λιγότερο απο μια ώρα απο Αθήνα, και αν το δηλώσει και κάποιος μόνιμη κατοικία παίρνοντας την επιδότηση ενοικίου, κοστιζει ο μήνας πραγματικά όσο θα κόστιζε να ενοικιάσεις κάτι παρόμοιο για μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για τους καλοκαιρινούς μήνες, παραθαλάσσιο και κάτω από 500€/μήνα είναι μάλλον πολύ χλωμό.

Μονάχα μέσω γνωστού που να σε ξέρει - εμπιστεύεται και πάλι μιλάμε για τιμές που δεν περιλαμβάνουν πάγια έξοδα.

Σε αυτές τις τιμές αν βρεις κανά διαμερισματάκι αλλά όχι παραθαλάσσιο, να είναι απλά κοντά σε θάλασσα.

Η Σαλαμίνα είναι μια χαρά εναλλακτική αν την γνωρίζεις κι εκεί όμως ζητάνε ότι θέλουν ποια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, άρα από ότι κατάλαβα από τα γραφόμενα, δε νομίζω να βρεθεί κάτι κάτω από 800 ευρώ (με τα πάγια έξοδα). Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...