Προς το περιεχόμενο

Aoc cu34g2xp/bk ρυθμίσεις πρόβλημα


mazos@yahoo.com

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αγόρασα πρόσφατα την παραπάνω οθόνη αλλά έχω θέμα με τις ρυθμίσεις της σε ,windows 10 ,έχω δοκιμάσει διάφορες προτεινόμενες ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να βρω της κατάλληλες, και οι κούραση στα μάτια μου είναι απίστευτη ειδικά σε windows καθημερινή χρήση, έχω nvdia κάρτα και έχω ενεργοποιήσει το g sync,είναι στα 180 hz  το refresh rate,όταν το hdr είναι ανοικτό είναι πολύ έντονο όταν το κλείνω είναι χάλια τα χρώματα σαν ξεθώριασμα,Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κούραση στα μάτια , ίσως να φταίει το ghosting-smearing του VA panel. Λέω ίσως.

Επειδή κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, αφιέρωσε χρόνο και ψάξε τις ρυθμίσεις του monitor σχολαστικά,  να δείς πως σου αρέσει. 

Επίσης, δες και από το control panel της nvidia μήπως το ρυθμίσεις κάπως.

Driver και icc profile, έχεις κατεβάσει; Οχι πως είναι απαραιτητα πάντα, αλλά δεν βλάπτουν.

Οσο για το HDR δεν γνωρίζω αν λειτουργεί στα windows 10 το windows hdr calibration tool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τι έφταιγε είχα συνδέσει με display port και ήταν στα 180 hz δοκίμασα με hdmi καλώδιο βέβαια τώρα είναι στα 100 hz ,αλλά καμία σχέση με πριν ,βλέπεις άνετα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...