Προς το περιεχόμενο

Intel N-7260 χαμηλή επίδοση με wifi


skepasti21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hola all.....

Έχω ένα λαπτοπακι της ASUS, N551JM το οποιο φοράει καρτουλα δικτύου του θέματος... Και θέτω το εξής ερώτημα: ειναι λογικό στα speed tests να πηγαίνει έως 60-80 mbps, ενώ στο σπίτι έχω 200αρα? Δοκίμασα και με καλώδιο udp και χτυπάει μέχρι και 180 mpbs. Τι συμβαίνει δεν καταλαβαίνω. Έχω ελέγξει για κανάλια για τυχόν παρεμβολές και η μπάντα που εκπέμπει είναι 5 GHZ σε απόσταση 4ρων μέτρων χωρίς εμπόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από κάποια specs που έχω δει και δεν ξέρω αν ισχύουν στο δικό σου ακριβώς, ναι μεν δουλεύει η 5g band αλλά σε Α μόνο mode και όχι AC. Για να δεις στα ποσά mbit και τι mode σε έχει βάλει, πάτα στο όνομα του δικτύου σου στην λίστα των δικτύων και ανάλογα τα windows που έχεις, λεπτομέρειες ή το I εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή φαίνεται ότι δεν έχει πολύ δυνατή CPU οπότε μπορεί να τρως μπουκάλα και από εκεί, μήπως το καλώδιο ήταν uTp και όχι uDp γιατί το 2ο είναι πρωτόκολλο;
Πέραν του netbook αυτού, το router που έχεις ποιο είναι; και αν είδα καλά είναι σύστημα του 2015, να υποθέσω το έχεις full bios updated και με τους τελευταίους drivers έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...