Προς το περιεχόμενο

Cosmote TV on demand


tigermilk
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nkarama,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι να βάλω cosmote tv, κυρίως για παλιές ελληνικές ταινίες (και ταινίες γενικότερα), και θα θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποια θέματα:

1. Προσπάθησα να δω τι ταινίες υπάρχουν διαθέσιμες, όπως στο netflix και είδα ότι, αντί για περιεχόμενο, έχει συγκεκριμένα κανάλια με πρόγραμμα. Αν κατάλαβα καλά, αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι τα κανάλια cinema 1, 2, 3 που ανήκουν στο βασικό πακέτο. Αν θέλω να δω μια συγκεκριμένη ταινία που δεν υπάρχει στο πρόγραμμα της βδομάδας ή υπάρχει σε άλλη ώρα, μπορώ να το κάνω;

2.Επίσης υπάρχει η δυνατόητα να μοιραστώ τον λογαριασμό με άλλη συσκευή, όπως στο netflix;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Γενικά στο cosmote TV υπάρχει μια συλλογή απο ταινίες, τις οποίες μπορείς να τις δεις όποτε θες. Είναι αρκετές, αλλα μην φανταστείς κανα Netflix....

Επίσης υπάρχουν τα Ελληνικά ελεύθερα κανάλια των οποίων το πρόγραμμα μπορείς να δεις μέχρι και μια βδομάδα πίσω.

Αρα μπορείς να δεις μια ταινία που ήδη έχει παίξει σε κάποιο κανάλι μέχρι και 7 μέρες μετά, αλλά όχι κάποια που δεν εχει παιχτεί ακόμα. Φυσικά,. τελευταία, τα κανάλια το έχουν παρακάνει με τα δικαιώματα, οποτε είναι συχνό το φαινόμενο να μην μπορείς να δεις μια ταινία που έχει ήδη παιχτεί, για λόγους τηλεοπτικών δικαιωμάτων

Το παραπάνω σχεδόν ποτέ δεν ισχύει για τις ταινίες των καναλιών του COSMOTE, για τις οποίες σχεδόν πάντα υπάρχε διδιαθέσιμο το replay.

 

Νομίζω το cosmote tv μέσω internet μπορείς να το δεις σε 2 συσκευές ταυτόχρονα, εκτός απο τα αθλητικά κανάλια που μπορεί να προβάλονται μόνο σε μια συσκευή (με την άλλη να "βλέπει" άλλο κανάλι). Δεν το γνωρίζω σίγουρα, επειδή είμαι συνδρομιτής μέσω δορυφόρου, οπότε αν ξέρει σίγουρα κάποιος άλλος....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...