Προς το περιεχόμενο

VFM Κινητο στα 500-600?


imr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι αναβαθμιση στο s20 fe μιας και κλεινω σχεδον 3 χρονια με το κινητο.Παντα ειχα την λογικη να παιρνω vfm κινητα, ιδανικα παλιες ναυαρχιδες.

Γενικα με καλυπτει στα παντα, η κυρια χρηση ειναι για browsing μουσικη και φωτογραφιες.  Αυτο που θα ηθελα ειναι variable refresh rate γιατι τωρα το εχω μονιμα στα 60hz για εξοικονομιση μπαταριας

 

Βλεπω το s23fe στο budget μου αλλα νομιζω οτι θα ειναι μικρη αναβαθμιση.

Μηπως να περιμενω να πεσει το s24 η να βγει στο s24fe?

 

Με ποιο κινητο θα εχω εμφανη διαφορα? δεκτες ολες οι προτασεις εκτος απο XIAOMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια σε ο,τι λεει Samsung + Exynos, στο budget αυτο μπορεις να βρεις το S23 στα 128GB βεβαια που εχει πιο αδυναμο Storage ( UFS 3.1 vs UFS 4.0 στα 256GB και ανω)

Αμα εισαι τολμηρος εχει σε προσφορα το Pixel 8 στα 580 στο Γερμανικο Αμαζον ( Το λεω αυτο γιατι εχω διαβασει πολλα horror stories με τον tensor CPU) 
https://www.amazon.de/gp/product/B0CGVNVD8R/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00


Βεβαια τα παραπανω δεν εχουν LTPO. Για οθονες με LTPO μπορεις να δεις 
Nothing phone 2 ( βεβια υστερη σε καμερα αλλα σε software ειναι απο τα καλυτερα που θα βρεις σε android)
Oneplus 12R Αλλα βγαινεις εκτος λιγο budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Prasino Mantarinh said:

Μακρια σε ο,τι λεει Samsung + Exynos, στο budget αυτο μπορεις να βρεις το S23 στα 128GB βεβαια που εχει πιο αδυναμο Storage ( UFS 3.1 vs UFS 4.0 στα 256GB και ανω)

Αμα εισαι τολμηρος εχει σε προσφορα το Pixel 8 στα 580 στο Γερμανικο Αμαζον ( Το λεω αυτο γιατι εχω διαβασει πολλα horror stories με τον tensor CPU) 
https://www.amazon.de/gp/product/B0CGVNVD8R/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00


Βεβαια τα παραπανω δεν εχουν LTPO. Για οθονες με LTPO μπορεις να δεις 
Nothing phone 2 ( βεβια υστερη σε καμερα αλλα σε software ειναι απο τα καλυτερα που θα βρεις σε android)
Oneplus 12R Αλλα βγαινεις εκτος λιγο budget

Σε πιξελ δεν θέλω να πάω λόγω σέρβις. Αν και είναι αμαζόν προτιμώ ελληνικό κατάστημα και εξυπηρέτηση. Ιδανικά θα ήθελα το 256 αλλά ξεφευγει σε τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/4/2024 στις 12:44 ΜΜ, imr είπε

Σκεφτομαι αναβαθμιση στο s20 fe μιας και κλεινω σχεδον 3 χρονια με το κινητο.Παντα ειχα την λογικη να παιρνω vfm κινητα, ιδανικα παλιες ναυαρχιδες.

Γενικα με καλυπτει στα παντα, η κυρια χρηση ειναι για browsing μουσικη και φωτογραφιες.  Αυτο που θα ηθελα ειναι variable refresh rate γιατι τωρα το εχω μονιμα στα 60hz για εξοικονομιση μπαταριας

 

Βλεπω το s23fe στο budget μου αλλα νομιζω οτι θα ειναι μικρη αναβαθμιση.

Μηπως να περιμενω να πεσει το s24 η να βγει στο s24fe?

 

Με ποιο κινητο θα εχω εμφανη διαφορα? δεκτες ολες οι προτασεις εκτος απο XIAOMI

Καλησπέρα φίλε μου,  Vivo X90 Pro 12/256gb που έχει και έξτρα αξίας 200+ ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις και refurbished iPhone πχ 13 pro σε ελληνικό site (με πολυ καλές κριτικές) με 2-3 χρόνια εγγύηση. Ψάξε το.

Αλλιώς μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις πολύ καλή απόδοση σε φωτογραφία,να είναι καινούργιο και με μεγάλο αποθηκευτικό χώρο πχ με ένα realme 12 pro plus και Motorola edge 40 που έχει και προσαρμοζόμενο ρυθμό ανανέωσης(κανονικά μέχρι 144, στο  adaptive μέχρι 120 πλαφόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, Payne83 said:

Μπορείς να δεις και refurbished iPhone πχ 13 pro σε ελληνικό site (με πολυ καλές κριτικές) με 2-3 χρόνια εγγύηση. Ψάξε το.

Αλλιώς μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις πολύ καλή απόδοση σε φωτογραφία,να είναι καινούργιο και με μεγάλο αποθηκευτικό χώρο πχ με ένα realme 12 pro plus και Motorola edge 40 που έχει και προσαρμοζόμενο ρυθμό ανανέωσης(κανονικά μέχρι 144, στο  adaptive μέχρι 120 πλαφόν).

Επειδη ειμαι στο ιδιο διλλημα με τον Author θα μπορουσες να στειλεις το σιτε στο οποιο αναφερεσαι για το Iphone? ( Αμα "απαγορευεται" σε ποστ μπορεις να με στειλεις σε PM ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Payne83 said:

Μπορείς να δεις και refurbished iPhone πχ 13 pro σε ελληνικό site (με πολυ καλές κριτικές) με 2-3 χρόνια εγγύηση. Ψάξε το.

Αλλιώς μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις πολύ καλή απόδοση σε φωτογραφία,να είναι καινούργιο και με μεγάλο αποθηκευτικό χώρο πχ με ένα realme 12 pro plus και Motorola edge 40 που έχει και προσαρμοζόμενο ρυθμό ανανέωσης(κανονικά μέχρι 144, στο  adaptive μέχρι 120 πλαφόν).

Iphone ενω το σκεφτομουν σοβαρα για πολυ καιρο δεν θα παρω και θα μεινω σε android. Κυριως λογω περιορισμων, αν και δεν κανω κατι ιδιαιτερο, να μπορεις να βαλεις ενα revanceed ειναι σημαντικο.

 

Προς το παρων σκεφτομαι για galaxy s23 η που εχει πεσει σε καλες τιμες το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεγεθος της οθονης καθως θα παω απο 6.4 σε 6.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, imr said:

Iphone ενω το σκεφτομουν σοβαρα για πολυ καιρο δεν θα παρω και θα μεινω σε android. Κυριως λογω περιορισμων, αν και δεν κανω κατι ιδιαιτερο, να μπορεις να βαλεις ενα revanceed ειναι σημαντικο.

 

Προς το παρων σκεφτομαι για galaxy s23 η που εχει πεσει σε καλες τιμες το μονο που με προβληματιζει ειναι το μεγεθος της οθονης καθως θα παω απο 6.4 σε 6.1

Σε νιωθω απολυτα, ειμαι με το ιδιο σκεπτικο, χωρις Revanced δεν μπορω εχω ολη μου την μουσικη στο Youtube music, το alternative ειναι στο safari να βαλεις στον browser adblock που δεν πιστευω να δουλεψει τοσο καλα.....

Πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας το μεγεθος και εγω τωρα ειμαι στις 6.6 ιντσες το δοκιμασα μερικες φορες το κινητο σε μαγαζια και μου φαινεται καλο μιας που ξανα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο μου με ενα χερι  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Prasino Mantarinh said:

Σε νιωθω απολυτα, ειμαι με το ιδιο σκεπτικο, χωρις Revanced δεν μπορω εχω ολη μου την μουσικη στο Youtube music, το alternative ειναι στο safari να βαλεις στον browser adblock που δεν πιστευω να δουλεψει τοσο καλα.....

Πιστευω οτι ειναι θεμα συνηθειας το μεγεθος και εγω τωρα ειμαι στις 6.6 ιντσες το δοκιμασα μερικες φορες το κινητο σε μαγαζια και μου φαινεται καλο μιας που ξανα μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο μου με ενα χερι  

Ακριβως αυτο, εχω σταματησει να σκαλιζω τα κινητα αλλα μονο και μονο το revanceed με κραταει απο το iphone.

Δοκιμασα σ23 και 24 απο κοντα, πολυ βολικο τα χρησιμοποιεις με το ενα χερι και ειμαι στο τσακ να παρω το s23 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...