Προς το περιεχόμενο

Κάμερα σε σπίτι


gate_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά 

https://www.skroutz.gr/s/50408262/Xiaomi-Smart-C500-Pro-IP-Kamera-Parakolouthisis-Wi-Fi-5MP-Full-HD-me-Amfidromi-Epikoinonia-BHR8088GL.html

Και αυτή 5mp είναι... 

Όμως δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η καλύτερη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας και πάλι 

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα σε tp link tapo. Είμαι λοιπόν ανάμεσα σε δύο. Στην tp-link tapo c220 και στην tp-link tapo c225. Σας παραθέτω τα χαρακτηριστικά τους από το επίσημο σαιτ για να μου πείτε ποια θεωρείται καλύτερη. 

https://www.tp-link.com/gr/home-networking/cloud-camera/tapo-c220/

https://www.tp-link.com/gr/home-networking/cloud-camera/tapo-c225/

Η δεύτερη είναι πιο ακριβή και λογικά θα είναι καλύτερη, αλλά δεν βρήκα πουθενά τις διαφορές. Επίσης αυτή η κάμερα με βάση τον σκρουτζ κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις v1 και v2. Δεν ξέρω πάλι τις διαφορές τους. Όπως δεν γνωρίζω στις γνωστές αλυσίδες καταστημάτων ποια έκδοση κυκλοφορεί. 

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα, είδα και εγώ πρόσφατα γιατί θέλω να βάλω σε ηλικιωμένο άνθρωπο όταν δεν είμαστε εκεί.

κοίταξα τις συγκεκριμένες που αναφέρεις, φαίνονται ικανοποιητικές (ήθελα αμφίδρομη επικοινωνία, pan & tilt, ανίχνευση κίνησης, νυχτερινή παρακολούθηση πέρα των 5 μέτρων κτλ.)...

ΑΛΛΑ...

μπες να δεις μέσω skroutz με βάση τα μοντέλα που αναφέρεις, είναι κακές οι κριτικές γενικότερα.

Προσωπικά προσπερνάω τα σχόλια περί (συχνών ή αραιών) αποσυνδέσεων, αυτό όμως που με αποθάρρυνε από την αγορά τους είναι ότι η πλεοψηφία των features που παρέχει, μετά από αναβάθμιση λογισμικού (v3) , παρέχονται με συνδρομή... μάλλον εκεί πια εστιάζουν οι εταιρείες (leasing υπηρεσίες στα πάντα).

Κοιτάω και εγώ παλαιότερες κάμερες μπας και καταφέρω να βρω μία (για την ακρίβεια δύο για τον ίδιο χώρο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, draculias είπε

καλημέρα, είδα και εγώ πρόσφατα γιατί θέλω να βάλω σε ηλικιωμένο άνθρωπο όταν δεν είμαστε εκεί.

κοίταξα τις συγκεκριμένες που αναφέρεις, φαίνονται ικανοποιητικές (ήθελα αμφίδρομη επικοινωνία, pan & tilt, ανίχνευση κίνησης, νυχτερινή παρακολούθηση πέρα των 5 μέτρων κτλ.)...

ΑΛΛΑ...

μπες να δεις μέσω skroutz με βάση τα μοντέλα που αναφέρεις, είναι κακές οι κριτικές γενικότερα.

Προσωπικά προσπερνάω τα σχόλια περί (συχνών ή αραιών) αποσυνδέσεων, αυτό όμως που με αποθάρρυνε από την αγορά τους είναι ότι η πλεοψηφία των features που παρέχει, μετά από αναβάθμιση λογισμικού (v3) , παρέχονται με συνδρομή... μάλλον εκεί πια εστιάζουν οι εταιρείες (leasing υπηρεσίες στα πάντα).

Κοιτάω και εγώ παλαιότερες κάμερες μπας και καταφέρω να βρω μία (για την ακρίβεια δύο για τον ίδιο χώρο).

Καλησπέρα. Κοίτα να δεις, εγώ στην αρχή πήγαινα για Χιαομι αλλά έχω συγγενή μέσα στο Κωτσοβολο που μου είπε καμία σχέση οι δύο εταιρείες. Μακράν καλύτερη η tp link, πολύ καλό λειτουργικό, χωρίς αποσυνδέσεις κλπ 

Όσον αφορά στις διάφορες των δύο καμερών αυτών που ανέφερα. Από τον Κωτσοβολο, μου είπαν ότι είναι πάνω κάτω οι ίδιες. Έτσι λοιπόν επικοινώνησα μέσω μαιλ με την Tp-link και μου είπαν το εξής. Ότι και δύο είναι άριστες απλά η tapo c225 έχει καλύτερο οπτικό πεδίο και μικρότερο διάφραγμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...