Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή ρουτερ στον πάροχο


Unlock solution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, γνωρίζει καποιος εαν μπορω να επιστρέψω πισω στον πάροχο ρουτερ διαφορετικό απο εκείνο   που μου έστειλαν; Μου έστειλαν ενα μαυρο speedport plus 2 και θελω να επιστρέψω παλαιότερο μοντέλο, το λευκό speedport plus καθώς το μαυρο βρίσκεται σε χέρια φίλου για εξυπηρέτηση. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας σε ένα κατάστημα Γερμανός και θα το επιστρέψεις . Άμα έχεισ λάβει SMS για τυχόν χρέωση ή χρεωθεί στον επόμενο λογαριασμό σου τότε στον Γερμανό όταν το επιστρεψεισ ζητά απόχρεωση!! 

Γενικά να ξέρεις ότι μπορείς, να κρατήσεις, το ρουτερ και ας χρεώθεις μετά μπορείς οπότε θέλεις, να το επιστρέψεις αρκει,να μην έχεις φύγει από δίκτυο της κοσμοτε. Εγώ να φανταστείς που έχω το, booster, ζήτησα αλλαγή ρούτερ στο 2 και κράτησα το 1 για 3 μήνες για να το δουλέψω με, Vodafone σημ το καλοκαίρι με τα απεριόριστα data και έτσι έγινε δούλεψε κανονικά και τον 4 μήνα το πήγα στον Γερμανο και ζήτησα απο χρέωση.  Και έλαβα μείον στον επόμενο λογαριασμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση που αντικαταστάθηκε το router από τεχνικό του ΟΤΕ και δεν το δήλωσε, όταν πήγαινα να το επιστρέψω μετά από άλλη αντικατάσταση, δεν το δεχόταν στην Cosmote γιατί είχε άλλο SN. Ακόμα σπίτι το εχω μετά από 1 χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/05/2024 at 22:48, Unlock solution said:

Καλησπέρα, γνωρίζει καποιος εαν μπορω να επιστρέψω πισω στον πάροχο ρουτερ διαφορετικό απο εκείνο   που μου έστειλαν; Μου έστειλαν ενα μαυρο speedport plus 2 και θελω να επιστρέψω παλαιότερο μοντέλο, το λευκό speedport plus καθώς το μαυρο βρίσκεται σε χέρια φίλου για εξυπηρέτηση. Ευχαριστω.

καιρος να παει να παρει κανα σοβσρο router ωστε να επιστρεψεις και εσυ το σωστο.δεν κανουν 300 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2024 στις 1:46 ΠΜ, johnmegarythmos είπε

Θα πας σε ένα κατάστημα Γερμανός και θα το επιστρέψεις . Άμα έχεισ λάβει SMS για τυχόν χρέωση ή χρεωθεί στον επόμενο λογαριασμό σου τότε στον Γερμανό όταν το επιστρεψεισ ζητά απόχρεωση!! 

Γενικά να ξέρεις ότι μπορείς, να κρατήσεις, το ρουτερ και ας χρεώθεις μετά μπορείς οπότε θέλεις, να το επιστρέψεις αρκει,να μην έχεις φύγει από δίκτυο της κοσμοτε. Εγώ να φανταστείς που έχω το, booster, ζήτησα αλλαγή ρούτερ στο 2 και κράτησα το 1 για 3 μήνες για να το δουλέψω με, Vodafone σημ το καλοκαίρι με τα απεριόριστα data και έτσι έγινε δούλεψε κανονικά και τον 4 μήνα το πήγα στον Γερμανο και ζήτησα απο χρέωση.  Και έλαβα μείον στον επόμενο λογαριασμό. 

Δουλεύει το booster με άλλη sim? Εγω που προσπάθησα δεν διάβαζε καμία. Ούτε καν της cosmote.

Στις 9/5/2024 στις 1:58 ΜΜ, mike299 είπε

Στην δική μου περίπτωση που αντικαταστάθηκε το router από τεχνικό του ΟΤΕ και δεν το δήλωσε, όταν πήγαινα να το επιστρέψω μετά από άλλη αντικατάσταση, δεν το δεχόταν στην Cosmote γιατί είχε άλλο SN. Ακόμα σπίτι το εχω μετά από 1 χρονο

Και στο χρέωσαν κανονικά να υποθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, Unlock solution said:

Και στο χρέωσαν κανονικά να υποθέσω.

Ο χι βέβαια, θα τους το πέταγα στο κεφάλι εάν με χρέωναν ενώ δεν το δεχόταν πίσω. Το κρατάω μόνο και μόνο μήπως το θυμηθούν κάποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2024 στις 11:48 ΜΜ, Unlock solution είπε

Δουλεύει το booster με άλλη sim? Εγω που προσπάθησα δεν διάβαζε καμία. Ούτε καν της cosmote.

Και στο χρέωσαν κανονικά να υποθέσω.

βεβαιως και δουλευει , ως 4g + router χωρις το καλωδιο της σταθερης επανω. 

αλλαζεις τα apn και βαζεις user name και password καθως και απενεργοποιεις το boonding και παιζει μια χαρα. 

Παντως αμα αφησεις επανω την σταθερη γραμμη θα δουλευει μονο με την σταθερη και οταν κοπει ή πεσει η σταθερη τοτε θα γυρισει στην κινητη . 

Στις 11/5/2024 στις 12:36 ΠΜ, mike299 είπε

Ο χι βέβαια, θα τους το πέταγα στο κεφάλι εάν με χρέωναν ενώ δεν το δεχόταν πίσω. Το κρατάω μόνο και μόνο μήπως το θυμηθούν κάποτε

μην σε ανχωνει , το πας στο γερμανο και γινεται αποχρεωση και μετα σου το αφαιρουνε απο τον επομενο λογαριασμο , Θα λαβεις και ειδοποιηση με sms πριν την χρεωση στον λογαριασμο σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...