Προς το περιεχόμενο

Πίσω από τις συνδρομές κρύβει πλέον το Spotify τους στίχους των τραγουδιών


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόλο που έχω Spotify Premium και θα συνέχιζα να το ανανεώνω, πλέον παρατηρώ ότι δεν αξίζει. Όχι μόνο για το ότι κρύβουν όλα πίσω από την συνδρομή, στην οποία αν τύχει και δεν μπορώ να πληρώσω για έναν μήνα θα μείνω χωρίς εφαρμογή μουσικής, αλλά αλλάζουν και την τιμή των συνδρομών. Σε πολλές χώρες μέχρι τώρα έχουν αλλάξει το Premium Individual από 7,99€/μήνα σε 10,99€/μήνα. Έχω πλέον πάει σε YouTube Music, και ένα έχω να πω. Είναι πολύ καλύτερο. Όχι μόνο αξίζει περισσότερο σαν συνδρομή, αλλά αν πληρώσεις και για το YT Music Premium παίρνεις και αυτόματα Premium για YouTube, το οποίο νομίζω το χρησιμοποιούμε όλοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, vastegial_74 said:

Παλιά η μουσική ήταν ιεροτελεστία. Πηγαίναμε παρέα με τους φίλους στο δισκάδικο, γυρνάγαμε σπίτι βάζαμε το δίσκο στο πικάπ, μελετούσαμε τους στίχους ωραία χρόνια. Από την άλλη ίσως εξιδανικεύουμε το παρελθόν.

Έχω  Spotify οικογενειακό εδώ και χρόνια γιατί βολεύει πολύ, κακά τα ψέματα. Η μόνη συνδρομή που δεν έχω διακόψει και δεν με βλέπω να το κάνω.

Δοκιμασε YouTube Premium Family.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, gregdel είπε

Αν δεν κάνω λάθος τους στίχους τους πρόσθεσε σχετικά πρόσφατα (2-3 χρόνια);

Σωστα. Πριν ενσωματωσει το musixmatch, ηθελε μηνιαια/ετησια συνδρομη. Απλα τα θελουμε ολα δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, vastegial_74 said:

Με το youtube premium παίρνεις πακέτο και το youtube music premium;

Yeap.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ το Spotify χρόνια στο android , το άφησα για το Apple Music για 2 3 μήνες και λόγω iPhone , επέστρεψα όμως καθώς το θεωρώ πληρέστερο σε σχέση με το Apple Music το οποίο είναι είναι καλό αλλά θέλει δουλειά σε διάφορους τομείς.

Όσο αφορά την συνδρομή πλέον όλα κρύβουν πράγματα πίσω από τις συνδρομές τους όποτε δεν μου κάνει εντύπωση πλέον , ξέρω τι πληρώνω όπως και ξέρω τι παίρνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τζαμπα πρέπει να είναι κατά τη γνώμη μου . Το ίδιο όμως πρέπει να συμβαίνει και με την εργασία μας .Να δουλεύουμε τζαμπα ,αφου πιστεύουμε ότι αυτοί που δουλεύουν στο Spotify,netflix κλπ δεν πρέπει να αμείβονται, πρέπει το ιδιο να ισχύει και για εμάς. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cumulus είπε

Όλα τζαμπα πρέπει να είναι κατά τη γνώμη μου . Το ίδιο όμως πρέπει να συμβαίνει και με την εργασία μας .Να δουλεύουμε τζαμπα ,αφου πιστεύουμε ότι αυτοί που δουλεύουν στο Spotify,netflix κλπ δεν πρέπει να αμείβονται, πρέπει το ιδιο να ισχύει και για εμάς. 

Ολα κι όλα. Για τον γείτονα λέγαμε. Γιατί μπλέκεις εμάς; 😝

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συνδρομή στα Spotify , apple music και στο yt music μαζι δλδ με το yt premium καποτε ειχα στο tidal αλλα.... το spotify ειναι γενικα το ποιο ενημερωμενο στα μουσικα ειδη εχει σχετικα καλο ήχο και δυνατό αλλα δεν εχει ήχο lossless περιμένω καποια στιγμή επιτέλους να βάλει..... όσο εχει να κανει με το apple music αυτο εχει lossless ήχο αλλα δεν εχει μεγαλη γκάμα απο τα είδη που ακούω και σαν ένταση ειναι αρκετά χαμηλότερη απο το spotify και αυτα ειναι τα μείον του ειδικά για εμένα....πάμε στο you tube music αυτο λοιπόν εχει μεγάλες λίστες και μουσικά είδη να βρείς και σαν ένταση ειναι δυνατό αλλα το μείον του ειναι πως σχετικα με τα αλλα εχει τραγικό επίπεδο ήχου ειναι πολύ βασικη η ποιοτητα του δλδ.... τέλος το Tidal ειχε απο παλιά ήχο lossless αλλα δεν ηταν συμβατό με το ηχοσυστημα του αυτοκινητου (οθόνη) και το σταμάτησα κάποια χρόνια πρίν.

Αναφορά σε κείμενο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2024 στις 9:05 ΜΜ, dbrillis είπε

Όλα συνδρομή. 

Επόμενο βήμα θα είναι πρώτα να κάνεις συνδρομή και μετά να μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή. 

Μη δίνεις ιδεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/5/2024 στις 12:09 ΜΜ, AristidisZ είπε

Έχοντας δοκιμάσει tidal Spotify και Apple Music, από πλευράς περιεχομένου θα έλεγα ότι το Spotify είναι μακράν το πιο πλήρες από τα 3 (πάντα με βάση τι θέλω εγώ να ακούω)

 

Έχοντας δοκιμάσει tidal Spotify και Apple Music, από πλευράς περιεχομένου θα έλεγα ότι το Spotify είναι μακράν το πιο πλήρες από τα 3 (πάντα με βάση τι θέλω εγώ να ακούω)

 

Ναι αλλά τί να το κάνεις με τόση χάλια ήχο που έχει; Αδιανόητα κακός σε σχέση με lossless & spacial audio. 

Εκτός κι αν ακούει κανείς από ακουστικά των 50€ ή ηχεία υπολογιστή / tv, οπότε δεν έχει νόημα να πληρώσει έτσι κι αλλιώς. 

Πολλοί από μας που έχουμε κάπως πιο high end ηχοσυστήματα και θέλουμε καλό ήχο, Apple music & Tidal είναι οι μόνες καλές λύσεις (έχουν άλλα θέματα βέβαια αλλά και ποιος δεν έχει)

Στις 4/5/2024 στις 7:10 ΜΜ, jimthecow είπε

Παρόλο που έχω Spotify Premium και θα συνέχιζα να το ανανεώνω, πλέον παρατηρώ ότι δεν αξίζει. Όχι μόνο για το ότι κρύβουν όλα πίσω από την συνδρομή, στην οποία αν τύχει και δεν μπορώ να πληρώσω για έναν μήνα θα μείνω χωρίς εφαρμογή μουσικής, αλλά αλλάζουν και την τιμή των συνδρομών. Σε πολλές χώρες μέχρι τώρα έχουν αλλάξει το Premium Individual από 7,99€/μήνα σε 10,99€/μήνα. Έχω πλέον πάει σε YouTube Music, και ένα έχω να πω. Είναι πολύ καλύτερο. Όχι μόνο αξίζει περισσότερο σαν συνδρομή, αλλά αν πληρώσεις και για το YT Music Premium παίρνεις και αυτόματα Premium για YouTube, το οποίο νομίζω το χρησιμοποιούμε όλοι.

Έχει lossless ; 

Επεξ/σία από alexx_bauer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alexx_bauer είπε

Ναι αλλά τί να το κάνεις με τόση χάλια ήχο που έχει; Αδιανόητα κακός σε σχέση με lossless & spacial audio. 

Εκτός κι αν ακούει κανείς από ακουστικά των 50€ ή ηχεία υπολογιστή / tv, οπότε δεν έχει νόημα να πληρώσει έτσι κι αλλιώς. 

Πολλοί από μας που έχουμε κάπως πιο high end ηχοσυστήματα και θέλουμε καλό ήχο, Apple music & Tidal είναι οι μόνες καλές λύσεις (έχουν άλλα θέματα βέβαια αλλά και ποιος δεν έχει)

Έχει lossless ; 

Με παιδι 3 ετών ο ενισχυτής είναι πρακτικά τις περισσότερες φορές εκτός πρίζας, γιατί ο μικρός τον αναβοσβήνει και είναι θέμα χρόνου να μου τον στείλει αδιάβαστο...

Μουσική πλέον ακούω στο αμάξι, μια στις τόσες, ίσως λίγο στα κλεφτα στη δουλειά και σε αεροπορικά ταξίδια 

Άρα καλώς ή κακώς πλέον λίγο με νοιάζει η ποιότητα του ήχου, περισσότερο με ενδιαφέρει η ποικιλία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Με παιδι 3 ετών ο ενισχυτής είναι πρακτικά τις περισσότερες φορές εκτός πρίζας, γιατί ο μικρός τον αναβοσβήνει και είναι θέμα χρόνου να μου τον στείλει αδιάβαστο...

Μουσική πλέον ακούω στο αμάξι, μια στις τόσες, ίσως λίγο στα κλεφτα στη δουλειά και σε αεροπορικά ταξίδια 

Άρα καλώς ή κακώς πλέον λίγο με νοιάζει η ποιότητα του ήχου, περισσότερο με ενδιαφέρει η ποικιλία 

Ναι, και γω για τέτοιες περιπτώσεις έχω και ένα σπασμένο Spotify όχι για τίποτα άλλο αλλά επειδή έχω εκεί βιβλιοθήκη δεκαετίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...