Προς το περιεχόμενο

Αγορα - αναζήτηση κινητου στα 250€


danagn
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Payne83,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν καλησπέρα σε ολους και συγχαρητήρια στα παιδιά που διατηρούν και σε ολους που συμμετεχουν σε αυτή τη σελίδα που την παρακολουθω περίπου 18 χρόνια! 

Θα ήθελα την βοήθεια σας στην αναζήτηση μου για νεο κινητό γυρω στα 250 ευρω. Παρακατω θα δείτε την φορμα που εχω συμπληρωσει.

 

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;

250 +/- 30 ευρω

2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό;

μενω Αγγλία οπότε θα ψαξω να βρω μαγαζι απο εδω

3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;

οχι

4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;

μονο καινούργιο 

5) Μέγεθος οθόνης;

καμια προτίμηση 

6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ);

προτιμω snapdragon cpu, 8gb ram τουλάχιστον, 256gb, καποια προστασία οθονης για γρατσουνιές, 5000 μπαταρία, καλο ηχειο γιατι ακουω μουσική (να μην αλλοιώνεται οταν το βαζω δυνατα)

7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;

ε να βγαζει καμια φωτογραφία της προκοπης, οχι τίποτα επαγγελματικες βέβαια!

8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;

ναι ιδανικα αν γίνεται να βγαζει ολόκληρη μερα

9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;

μονο Android παρακαλώ!

10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά)

νομιζω την κλασσική χρηση που κάνουν οι περισσότεροι πανω κατω, δηλαδη χρησιμοποιω:

μια εφαρμογή για ραδιο/τηλεόραση, τικ-τοκ, ινστα, Facebook, watchup, messenger, viber, browsing full, εφαρμογές για στοιχημα, κανα παιχνιδι που και που, και εφαρμογές για πληρωμές/τραπεζες.

Σαν το πιο βασικο ζητούμενο θα ελεγα, να μην κολλάει το φορτωμα του browser η οταν ανοιγω πολλες εφαρμογές (αν ειναι ασαφες η αδύνατο το δεύτερο, αγνοηστε το!)

Αυτα για την ωρα και αν εχω ξεχασει κατι θα κανω edit! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για το χρονο και τη βοήθεια σας!

 

 

 

 

Επεξ/σία από danagn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες το Motorola edge 40 Neo (12+256) το έχει στο Amazon Αγγλίας στα 290€.

Σε καλύπτει σε όλα.

Αν θες οπωσδήποτε Snapdragon δες και το Redmi Note 13 Pro. Βέβαια ανεβαίνεις λίγο σε τιμή.

Μακριά από Exynos επεξεργαστές. Η δική μου εμπειρία με το S22 ultra ήταν τραγική....

Επεξ/σία από Payne83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ευχαριστώ παιδια για τις απαντήσεις σας. Τελικα παραγγειλα το Edge Neo 40. Περιμένω να έρθει και σας ενημερώνω για την απόδοση του!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια το Samsung a55 είναι ακόμα καλή αγορά; Βλέπω βγήκε και το a55. Τι λέτε; Ψάχνω κινητο για τη μητέρα μου.

Επεξ/σία από Psyber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω τι απαιτήσεις έχει από τη συσκευή η μητέρα σου, κατά τη γνώμη μου όμως, είναι μια ακριβή πρόταση. Αν βέβαια επιμένεις για Samsung, πήγαινε για Α54 που πλέον θα βρεις πιο φθηνό εφόσον έχει βγεί το Α55. 

Πρακτικά, δεν έχουν πάρα πολύ μεγάλες διαφορές, θεωρητικά δεν υπάρχει και η απαίτηση για το πιο καινούριο μοντέλο επομένως, μια χαρά είναι και το Α54. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...